reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový PC, po startu se vypíná

Kubas13 (10)|9.2.2012 14:01
Zdravím, potřebuji pomoct, koupil jsem si sestavu, kterou potřebuji nutně na školu. Toto jsou komponenty:
- Intel Core i5-2400
- GELID Solution Tranquillo - revize 2
- MSI Z68MA-G43 (G3) - Intel Z68
- ASUS 8600 GT/OC 265MB
- Kingston HyperX Blu 4GB DDR3 1600 (1x4GB)
- Seagate Barracuda 7200.12 - 500GB (ten mi příjde do několika dnů)
- Corsair Builder Series CX500 V2 500W
- Samsung SH-222AL,LS, SATA, Bulk, černá
- Aerocool QS-202, černá
Tady máte odkazy na komponenty: http://www.czc.cz/24ia4poaqujjsag5t6i40cjc69/seznam
Po sestavení PC, jsem měl chvilku problém se zdrojem, špatně zapojený napájení. To jsem nakonec vyřešil, jenže se vyskytl hned další problém.
Po zapnutí PC se roztočí všechny ventilátory, načte se mechanika, ale nezapne se obraz (zkoušel jsem externí i integrovanou grafiku). Během 8 sekund slyším píštění (nevím jestli vysko či nízko frekvenční). Bohužel nevím odkud vychází (nejspíš ze zdroje). No a po 8 vteřinách se vše vypne a znovu zapne. Nemám v PC pevný disk (což by nemělo vadit), prostě nevím čím to je. Bohužel nemůžu vyzkoušet jiné součástky, jelikož můj starý PC je starý 6-7 let.
Prosím o pomoc, na toto jsem bezradný (konektory jsem zkoušel 2krát, vše je dobře připojeno).

P.S.:Nevím jestli mám využít SPEAKER, který se nacházel u desky, jenže nevím kam ho zapojit, v manuálu to není. Má to díry na 4 piny, ale nevím jestli to mám zapojit do interních USB či do pinů u audia, který slouží pro konektory na přední panel.
NHKG (1136)|9.2.2012 14:05
Máš manuál od desky? (Taková knížečka) Podle ní zapoj speaker! Přídavné napájení grafické karty máš zapojené (pokud ho karta má)?
Postup zjišťování chyby: z desky odpoj vše co není potřeba (disky, mechaniky, ramky až na jednu, grafickou kartu, tlačítka a usb skříně a podobně), tak že zbyde zapojený zdroj, deska, CPU + chladič a 1 kus RAM. PC zapni zkratováním příslušných kontaktů třeba šroubovákem. Rozjede se to bez pípání a zobrazí se post? Pokud ano postupně zapojuj věci dokud se neobjeví chyba. Pokud se to nerozjede vymontuj desku ze skříně a to samé slož na stole na nevodivém rovném povrchu. Už jsem viděl nefunkční PC kvůli špatně namontované desky do skříně - šroubek pod ní nebo chybějící distanční sloupky.
Kubas13 (10)|9.2.2012 15:20
Takže to je buď zdroj, základní deska, operační paměť nebo procesor. Jinak, operační paměť nemohu otestovat z důvodu, že mám jen jednu paměť (1x4GB). Jinak jsem nevěděl jak zkratovat PC aby se nastartoval, ani to nechci zkoušet, ještě bych zničil ostatní komponenty.
alfah4ns (1040)|9.2.2012 15:34
zkratuj ty piny, na kterých běžně bývá připojeno tlačítko pro zapínání.
Btw. tlačítko pro zapínání je jen obyčejný spínač, vlastně taky jen vyzkratuje...

Osobně nejvíce podezřívám zdroj, když dochází k restartu...
když máš u desku ale na stole, zkus fakt pohledat zdroj toho pištění...
Kubas13 (10)|9.2.2012 15:50
Jo tak pískání přichází určitě od zdroje. Teď bude zábava dostávání zdroje z PC, jelikož při instalaci jsem tam dal jeden šroubek asi špatné velikosti, a při šroubování se protáčí XD.
Děkuji za rychlé odepisování, napíši výsledek.