reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: HTPC - Vychytávka nebo zbytečnost?

Petr S. (1220)|10.2.2012 12:25
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


HTPC - Vychytávka nebo zbytečnost?



HTPC, coby počítač speciálně určený pro multimediální aplikace, se v dnešním "obýváku" stal téměř samozřejmostí. Nebo snad ne? Používáte jej? Je to kouzelná zábavná skříňka, nebo nevzhledná krabice pro nic? A jaké jsou vaše zkušenosti? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Yco (13)|10.2.2012 13:21
Zdravím, vospolok,

ja som si HTPC postavil už dávnejšie... hmm, chcel som tu odkázať na parametre, ale mach4.cz už nežije. Takže je to dávno. :eek:

Pravdou je, že som ho pôvodne zamýšľal ako taký lepší all-in-one set-top-box, ale neujal sa. Media Center nepodporoval čítačky kariet, tak som začal používať ProgDVB a už to bolo pre zvyšok rodiny neprijateľné, lebo to bolo "čisté PC", s ktorého ovládaním sa nekamarátia.

Tak som ho potom používal ako multimediálne PC, osadil som SSD disk ako systémový a nechal som po čase uspávať dva terové disky, ktoré tam ešte mám kvôli tichu a spotrebe. Mám peknú skrinku, tak v obývačke nerušilo.
Ale nebolo to HTPC, čo sa funkcionality týka.
Kúpili sme si nový nábytok, HTPC sa už pod TV nezmestí, tak som ho dal do inej izby a cez DLNA si ďalej prehrávam filmy na TV. Už to nie je plnohodnotné PC, keď som v obývačke. Ale členom rodiny nechýba. :o
Takže môj subjektívny záver je, že HTPC je super vecička pre tých, ktorí docenia skutočnosť, že je to PC so všetkým, čo k tomu patrí. Ostatným odporúčam nejaký NAS (aj softvérový) a SMART TV.
VencaX (3686)|10.2.2012 14:27
Osobně jsem HTPC nikdy neměl, takže můj pohled bude asi trochu zkreslený.

Ano, HTPC má tu výhodu, že např. můžete filmy ovládat dálkovým ovladačem jako televizi a přesto máte poměrně výkonný počítač třeba s internetem. Jelikož jsou v nich použité takové ne moc obvyklé komponenty často bývají výrazně dražší a s dnešní technologií už i televize může mít operační systém a internet, takže se mi zdá, že HTPC se brzy stane zbytečným produktem. Každopádně zbytečným je pro mě už teď.
JindraPce (69)|10.2.2012 14:44
Pro mě je to zbytečnost, kterou prostě nevyužiju (poměr cena/výkon/spotřeba). Pokud bych si ale chtěl pořídit multimedialní krabičku na filmy DVB-T i S, NAS a ja nevim co ještě, asi bych se tomu nevyhnul.
JirkaLXI (1)|10.2.2012 14:50
Dobrý den
HTPC používáme celkem už dlouho a v rodině jsou další dva kusy. Stavěl jsem i několik kusů známým. Konkrétně ten doma je dvoujádro AMD, 1G paměti, 1Tb disk a ATI HD4350 pasivně chlazená. Skříň je Acutake Miracle. PC je na síti a na kterém je diskové pole 2Tb K ovládání používáme hlavně FRACTAL Shape HTPC remote control a k dalším funkcím PC CHICONY WUR-0609T. Na PC běží osekaný W7 a XBMC. Já i manželka jsme naprosto spokojený. Zrušil jsem DVD rekorder a DVD přehrávač. Kupodivu spotřeba elektriky je menší a hlučnost oproti DVD rekordéru je taky výrazně nižší. Při sledování filmů, kdy je vytížení procesoru někde okolo 5% je počítač prakticky neslyšný. Při přehrávání MP3 nebo CD je zátěž procesoru větší a větrák už je trochu slyšet. Stále je to ale oproti DVD rekordéru Samsung velký rozdíl. Obrovská výhoda je, že mám dostupné všechny filmy, fotky i hudbu z jednoho místa.
Pro známý jsem stavěl HTPC na Linuxu s XBMC a jsou vesměs všichni velmi spokojení. Původně měli různý media boxy, ale vždy se našli nějaký videa, který nešli přehrát. Na druhou stranu stavba HTPC je asi pro mnoho lidí asi neřešitelný problém a vyladění dvojnásob. A ceny těch pár hotových řešení nejsou zrovna nejnižší.
alfah4ns (1040)|10.2.2012 15:01
přímo HTPC doma nevedu.
Sám mám jen ntb s dockem a periferiemi a rodiče mají ITX PC se Zacate.
TV je zatím 100Hz od Panasonicu, které je škoda se zbavovat, pač má hezký obraz, takže filmy řeším DVD přehrávačem s USB portem a podporou DivX.
Do budoucna moc s HTPC taky nepočítám (ačkoliv se mu nebráním), modernější TV nemají problém přijmout USB disk a z něj přehrávat...
A na net se opravdu na TV dívat nechci (oči mám jedny...), navíc bych chtěl plazmu a ta se na toto nehodí.
gumy (5)|10.2.2012 15:46
Mam místo HTPC starší PC se spotřebou 80W (je na měřáku), hezky schované, připojené k plazmě a s XBMCLive jako OS, do sítě přes wi-fi, tichoučké a jsem maximálně spokojený, tak proč kupovat drahou krabici. Sice by mělo nižší spotřebu, ale to je tak všechno.
redhawk (15)|10.2.2012 15:54
Mam doma HTPC od cca 11/2009. V tej dobe som skrinku zohnal, da sa povedat najlepsiu na trhu Thermaltake Bach.

V povodnom stave to bola zostava nasledovna:
CPU: AMD Sempron64 2600+ (Palermo)
RAM: 2x A-Data 1024MB PC3200
MB: ASUS K8V-MX
VGA: Saphire ATi Radeon 3650 HD AGP 512MB
HDD:
systém: Seagate ST340014A - 40GB
dátový: SAMSUNG HD502HI - 500GB
Zvuk: Creative SoundBlaster Live! Platinum 5.1
DVD-RW: LiteOn SOHW-812S
TV-Karta: InnoDV SmartTV
Zdroj: 300W

Ovládanie - set A4Tech (bezdrôtová myš a klávesnica), diaľkové ovládanie FRACTAL. Celé to je pripojené k plazmovej TV LG 42PQ6000.

V súčasnosti je tam pár úprav, odobral som 500GB disk, vymenil som VGA za ASUS EAH3650 Magic Silent (pasívnu) a klávesnica a myš sú Microsoft Wirelles 800. Zdroj je Fortron 200W.

Spotreba je medzi 70 - 90W. A HTPC je tiche, nerusi ani pri slabsej hlasitosti. PC bezi na Windows XP MCE a občas cez Geexbox (XBMC live) a dáta si stahuje s NAS.
davidinga (4)|10.2.2012 17:03
Taky sem si poskládal HTPC už před několika lety: skříň CM260, AMD 2jadro 2,5GHz, deska s int. grafikou, televizni karta Pinnacle, bezdrátová klávesnice Genius Luxemate 810 a dálka Gyration Music remote. Zvažuju akorát vložení lepší grafiky(ta integrovaná moc nezvládá HD) jinak jsem já i rodina vcelku spokojeni. Používáme ho k nahrávání z TV, jako DVD přehrávač i přehrávání všech možných videí jak z USB tak i po síti(na routru 1T disk) nebo jako hudební přehrávač díky Gyration dálce, která má display a umí ovládat iTunes a nemusím pouštět plazmu.
helpfinder (1)|10.2.2012 17:14
HTPC som nikdy nemal, mam to teoreticky nasledovane co sa stavby, SW a pod tyka ale nikdy ma to nelakalo. Na mna velke, nespratne, relativne hlucne s fanmi, ....

Ja som to riesil inak a to MMC + NAS.
NAS mam pod pracovnym stolom, pripojeny na Gb router, z routru mi ide dalsi eth kabel (cez FTP zasuvku v stene) do Xtreamer SideWinder-a polozeneho vedla telky, ten je prepojeny s telkou HDMI.

Sidewinder je pasivne chladeny = hluk ziaden
Sidewinder len prehrava (moznost osadit 2,5´´ disk som nevyuzil) = teplo ziadne
NAS ma 3,5´´Green Power 1TB disk = hluk ziaden (a aj keby je pod stolom niekde uplne inde ako telka)
NAS ma spotrebu v idle cca 7W, v zatazi cez 10W

Ziadne konfiguracie, instalacie, maximalne si tak raz za cas updatnem firmware. Nainstalil som si tam xLive CZ takze archivy, videa a kopec inych veci bez problemov. Jeden ovladac na telku, jeden na Xtreamer. Cez DDNS connect na NAS kedykolvek, streamuje hudbu, naladujem tam veci do download manazera, ...

V dobe ked som to kupoval nebol (aspon o nom neviem) na trhu ziaden stroj co by mal 1GB eth port (lebo kopirovat 6-8 MB/s teda fakt nebudem) a prehraval vsetky mozne formaty nebol, takze som bral takto 2 zariadenia, nepochybujem ze dnes nie je problem kupit nejaky Xtreamer (alebo nieco ekvivalentne all-in-one) ktory bude mat aj giga eth aj prehravat formaty od vymyslu sveta (len potom tazko povedat aky bude hluk alebo propdukovane teplo), lebo este som tam nemal nic co by neprehral, titulky paradicka - proste no problem

Tolko odo mnna :)
sanopal (1)|10.2.2012 17:53
Dlhú dobu už riešim,kvalitné kino cez PC.Mám dvojadrový Intel E 7200 ,4Gb Ram,grafiku ATI 5770
1 GB od roku 2009 a k tomu som dokúpil v lete reciever /zosilovač/ Pioneer VSX 920,ktorý je prepjený HDMI s PC /grafika/ a všetko je to pripojené na Philips 7404 52" zo zosilovača tiež HDMI.
Ešte mám aj 7.1 repráky JAMO.Výkon 1000 W.Zvukovka je z PC Realtek 889.Ovládanie bezdrôtová myš a klávesnica.
Filmy pozerám z PC vo vysokom rozlíšení 720p a 1080p,zvuk sa snažím zohnať DTS MA HD a
DOLBY TRUE HD a môžem povedať,že pri nákladoch asi 1300 Euro spolu za všetko
je zážitok neuveriteľne dobrý.Zaťaženie PC maximum 20%.Zvukovka zo základnej dosky ešte
má rezervu,ale časom budem aj to riešiť
Noxikk (0)|10.2.2012 19:22
Vzhledem k naprosto diletantskemu zpusobu, jakym je delana televizni technika je HTPC spise nutnost, pokud se clovek nechce prilis casto rozcilovat nad nedoresenostmi.
jarod72pm (46)|10.2.2012 21:04
HTPC - Vychytávka nebo zbytečnost?


HTPC, coby počítač speciálně určený pro multimediální aplikace, se v dnešním "obýváku" stal téměř samozřejmostí. Nebo snad ne? Používáte jej? Je to kouzelná zábavná skříňka, nebo nevzhledná krabice pro nic? A jaké jsou vaše zkušenosti?

----
dnes TV umí internet i přes wi-fi a přes to lze zapojit spoustu dalších periférií!
multimedia zvládnou malé krabičky kde můžem připojit externí HDD
další propojení receiveru pro efekt domácího kina je přes optiku
HDMI zvládne kdejaký notebook
takže suma sumárum?
Ne je to zbytečnost už pro svoje specifikum je tu spousta jiných vychytávek v některých ohledech lepší než jeden universální přístroj. Když PC tak aby mělo svůj výkon a své určení na to ostatní tu máme jiné hračky, ale to nebrání tomu kdo to chce aby si to koupil a používal .
Můj názor je takový že HTPC je zbytečnost. Tečka
Tralallak (0)|10.2.2012 23:56
Samozrejme HTPC na platforme VIA používam roky.
batmaster (5)|11.2.2012 12:14
Mám doma sestavený HTPC ve skříni Thermaltake BACH už více než dva roky a je připojený k televizi SAMSUNG Plasma 650 - uhlopříčka 127 cm. Maká na dvou-jádrovém Athlonu EE. Grafická karta ATI na desce a 4GB RAM. V soupravě skříně je dálkové ovládání, se kterým nemá problém ani naše babička. HTPC používám nejen jako přehrávač hudby a videí, ale i jako takový domácí NAS. Připojený je na domácí Gb síť (Router NETGEAR 3500).

Sice je skříň od ThermalTake trochu větší, ale zato se do ní vejde dost zařízení. Nyní v ní mám 4HDD (a plánuji pátý) a DVD mechaniku. Celková kapacita disků činí k dnešnímu dni 6,5TB (a už jsou skoro plné :) ). Jako ovládací software používám XBMC (běžící na osekaných WIN7 - start do 50s), které od myslím 10 verze dekóduje video přes grafickou kartu a při přehrávání FullHD je zatížení procesoru cca 3-5%. S hlučností nemám žádný problém. Větrák na zdroji je utltra tichý, 12cm větrák na processoru netočí víc než 700 otáček stejně jako větrák na skříni. Jediná hlučná věc jsou disky, které při startu trochu pochrochtávají, ale po spuštění se uklidní a slyšet je není.

Podtrženo sečteno, neměnil bych a jsem s HTPC velmi spokojený.
Neregistrovaný (0)|11.2.2012 13:30
HTPC pouzivam 2 roky a musim rict ze to neni pro kazdeho. Je to spis pro hracicky normalni uzivatel radeji sahne po nejakem multimedialnim centru ted uz i s androidem na kterem se da i serfovat atd. Ale z5 k HTPC jako nejlepsi zelezo se mi osvedcilo FM1 od AMD. Nakombinoval jsem to tak ze zarizeni plni hned 2 funkce HTPC a NAS. Misto DVD mechaniky jsem skrin Antec mini naplnil 4mi pevnymi disky a ssd na system. V gigove siti jede vse velmi rychle. Spotrebu jsem resil podtaktovanim CPU/GPU a dostal jsem se na slusnych 30W v klidu.
wthulmann (238)|11.2.2012 17:45
HTPC používám už nějaké čtyři roky...
1) samodomo podvoltovaná X2
2) pak Prestigio ION (Atom+ION), to celkem šlo, ale nemělo to mechaniku,
3) teď ASUS EeeBOX 1501 (Dualcore Atom, ION, mechanika, DO). Běží na tom 7 s media center. Na ovládání máme Lenovo Keyboard N5902 (skvělá věc) a úplná spokojenost.

Teď očekávám příchod kinectu pro PC. Až vyjde, tak každopádně vyměním hw aby to bylo použitelné.
kamen (2)|11.2.2012 17:55
HTPC ? ee. Doma máme TV na síti a pokud zrovna není to co chci na USB disku, neni problém zapnout PC nebo NAS. Spotřeba? ,když něco používám nevadí mi. Problém nastane, když to nepoužívám :devil . A hlavně, válí se doma jen jeden ovladač od TV a jeden od SAT. A když jdem spát vypínáme vše od routru po TV v kuchyni na dálkovém od zásuvek, který visí u vypinače světla.
Neregistrovaný (0)|12.2.2012 18:59
Postavil jsem si HTPC asi před třemi lety hlavně proto, aby si děti mohly pouštět filmy ze síťového disku. Kvůli tomu jsem tam nainstaloval W multimedia center, šlape to docela dobře. Tenkrát mě tiché a nízkoodběrové komponenty přišly na minimálně dvakrát tolik než PC srovnatelného výkonu, použil jsem i SSD harddisk, což tenkrát představovalo cca 5 tis. za 32 GB. Docílil jsem menší hlučnosti, než má například DVD rekordér od Sony, co mám v sestavě hned nad HTPC. Je ale fakt, že dneska jsou už jiné možnosti a už bych přístup na LAN disk k filmům mohl vyřešit jinak. Ale v té době to bylo ideální řešení a všichni to u mě obdivovali. Dneska plánuju mašinku posílit a až budou slušný aplikace na Kinect, tak zase bude bedýnka v permanenci.
x3m (0)|13.2.2012 13:24
Zalezi od toho ako clovek chce to HTPC vyuzivat. Ak je to len na to aby pustil DVD/BD prip. nejake jednuduche AVI, tak staci hocijaka kvazi inteligentna krabicka. Ale pokial sa zacne zaoberat viac filmamy roznych druhov, kvalit (dost dlho mali prehravace problem s videom kodovanym vyssie ako BD standard) tak jednoznacne HTPC. Neexistuje v film, ktory by HTPC nedokazal prehrat.

A nie je problem ani so spotrebou resp. hlucnostou. Sam mam Core i5 2500K, k tomu systemovy SSD, klasicky HDD na data v silent boxe a ma to v klude spotrebu 20-30W, v zatazi potom 60-70W. Cele je to napajane pasivnym 90W zdrojom, takze jediny "hluk" robi ventilator na CPU a ten pocujem jedine vtedy, ked ucho prilozim na skrinku. Mam tam nainstalovany aj web server na streamovanie videa cez internet, takze mozem skoro vsetky videa sledovat aj u rodiny na navsteve.
Neregistrovaný ivan (0)|13.2.2012 13:24
mám doma LED Samsung a WD TV live , takže HD filmy , Youtube atď riešim mimo PC. K TV mám pripojený mini PC s celeronom a XP (ledva dýcha ale žije) a ten využívam hlavne na browsovanie internetom a na prehrávanie HD(192/24bit) hudby cez USB DAC a AV receiver.
p.s.: ešte nevyrobili takú telku , ktorá by mala všetko... :O)
cml11 (112)|13.2.2012 15:29
Počítač který se dá označit jako HTPC doma používáme od roku 2007. Slouží zároveň i jako hlavní domácí úložiště (2x1TB). I když rád vidím, že toho dnešní TV umí čím dál víc, počítač ještě stále na plné čáře vítězí. Kvůli plnohodnotnému internetu, přehršlu aktuálních mediálních přehrávačů, možnosti libovolného počtu tunerů...ale hlavně díky timeshiftingu! Nevím proč tuhle funkci nemá dávno každá nová televize. Je to největší vymoženost, kterou HTPC do všedního užívání TV přináší. Možnost zapauzovat vysílání z éteru než se v klidu najím, přetáčet 3 (_._) všudypřítomných reklam, nebo zavolat na ostatní "hele koukejte, to musíte vidět!" a naopak vrátit přehrávání jednou dvakrát kousek zpátky a třeba si i pod pauzou ukázat nějaký detail, mi přijde být naprosto skvělá.
maiki (5)|13.2.2012 20:08
HTPC dříve nebo později vymře a bude plně nahrazeno chytrými televizemi. Já osobně nemám ani TV, kromě 37cm Luxtronic CRT pro retro konzole, takže je pro mě HTPC vlastně tabu. Věci jako sledování You Tube, nějaké ty filmy a internet řeším na klasickém PC a LCD monitoru. V obchodech je jen žalostný pohled na nevyhovující LCD včetně těch otrikovaných LED LCD, či blikající plazmy... CRT nevidět už ani ve výprodejích. Zlá doba.

Takže závěr je pro mě jasný: až se objeví minimálně OLED televize za cenu pod 20 000,- a budou v sobě plně integrovat ty dnešní "krabičky" typu Popcorn Hour a spol., pak se rád vypravím na smysluplné nákupy. Do té doby sladké sny u mého stolního PC s LCD NEC (4:3).
kuges (3)|16.2.2012 10:03
HTPC nesmysl. Stačí kupit 20m hdmi kabel (500kč) a audio kabel a provrtat zdi mezi pokoji s PC a obyvákem s plazmou.Nastavím dublovaní obrazu,pustím film v pokoji a odejdu do obyvaku se dívat.Pro lenochy vybastlit usb prodluzku a bezdratovou mys , popr i klavesku..Pak je i ta moznost prohližet fotky, internet, muzika a vse co normalne na pc v pracovne. Zahrajete si i na plazme nove hry, coz v případě htpc nehrozí.
Richmond (8084)|16.2.2012 10:20
Obraz se dá stremovat z "velkého" pc do malého, nevýkonného pc v obýváku. Když odejde něco ve velkém tak mám ještě malý a naopak. Neříkám, že je 20m kabel pitomost, ale přecijen je u htpc kladen důraz i na komfort a jednoduchost což už z principu u Vámi popsaného řešení pokulhává (pro všechno musím chodit do vedlejší místnosti - video z kamery, film na flešce, film na dvd atd.)

Lenost častokrát zvítězí(ila) nad sebesofistikovanějším řešením a cenou. Řekněme "nabušené" pc = 40k a naproti tomu herní konzole + htpc = 20k a nemusím nic složitě instalovat/nastavovat/vrtat
redhawk (15)|17.2.2012 00:52
[quote=kuges;494073]HTPC nesmysl. Stačí kupit 20m hdmi kabel (500kč) a audio kabel a provrtat zdi mezi pokoji s PC a obyvákem s plazmou.Nastavím dublovaní obrazu,pustím film v pokoji a odejdu do obyvaku se dívat.Pro lenochy vybastlit usb prodluzku a bezdratovou mys , popr i klavesku..Pak je i ta moznost prohližet fotky, internet, muzika a vse co normalne na pc v pracovne. Zahrajete si i na plazme nove hry, coz v případě htpc nehrozí.[/quote]

Problem je ale v spotrebe, HTPC mava v priemere odber do 90W max. kdezto "velke" pc cez 100W urcite.

Pre porovnanie:
HTPC (moje) s VGA ATi 7200 256MB odber 48W, ked tam dam ATi Sapphire HD3650 512MB AGP, odber ide ku 72W. To je len zmena VGA. a moj desktop (AMD Phenom 8450, 6GB ram, 3xHDD, dvdrw, ATi EAH3650 Magic Silent 512MB) papka cosi cez 135W v EPU profile eco. Pri hrani a plnom vytazeni VGA je odber 150-160W (merak EKM 100). Pri eko uz mam odber 2x viac ako HTPC s ATi HD3650 :)

V podstate ale urcite ako mi umrie doska pojdem na Intel MW 525 dosku s integrovanym CPU a s case na notebookovy zdroj. Mensi priestor zabera, lepsie vyzera a kedze mi tam namiesto hdd staci usbkluc (GeexBox) vsetko pojde z NAS
alfah4ns (1040)|17.2.2012 01:58
imho není dobrý nápad dávat atom do HTPC, leda že bys nechtěl přehrávat FHD videa. Ten atom je nedá.
Nedá je ani AMD Zacate E-350 (mám ho doma v podobě Asus E35m1-i deluxe), max 720p.
FHD přehraješ plynule až na dual-core atomu s ION2, atom je sice v cpu části slabší, ale ta grafika tomu umí pomoct daleko lépe, než 6310m u zacate.
(např. AT5IONT-I, deluxe verze má dokonce trafo sama o sobě, jen cena je pak >5k, je tam ale už wifina, dálk. ovládání, atd...stačí už jen ramka a ssd a někam to zavřít)
(zkoušeno s FHD videem samsung ocean life demo, 16ref.linek, level 5.1, 40Mbit/s tok, mimochodem ho nedá třeba ani můj ntb s c2d 2,0GHz + quadro 135m (8400gs), se to nezdá, ale některé FHD jsou hodně náročné)

Nebo bych tam vrazil itx sc1155 desku + celerona g530 + lowprofile chladič (kozuti má jen 40mm, třeba), vklidu to bude žrát tak 20W, výkonem je to jinde.

velké PC nemusí mít >100W, vždy to záleží na tom, jaké komponenty osadíš.
Moderní komponenty jsou spotřebou naprosto jinde, než ty staré.
Je ale jasné, že nemůžeš mezi sebou porovnávat např. amd 4jádro s intel 2jádrem...
Např. pokud bys ísto toho svého HW osadil pentium dual-core + lowendovou grafiku třeba typu 6570, dostaneš vyšší výkon, než máš, a současně ani ne poloviční spotřebu v klidu.
Samozřejmě, čím méně to žere, tím více se pak projevuje účinnost zdroje (ta je u nízkého zatížení malá)
Neregistrovaný (0)|17.2.2012 15:32
No jestli bude u htpc 50w a "nabušeného" pc s třeba 150w spotrebou rozdil v penezích za energie za jeden film 90 minut 75haleřů /počítam 5kč za kWh/ za kolik filmů se ti tedy vrátí investice do htpc , byt levneho za 5000Kč ?

Lenost reší jak jsem psal usb prodluzka do mistnosti + 2set bezdratove mysi + klavesnice /staci jen mys/

moje c2d 2,66@3,6 ,4GB,Ati 3870,ssd ,bez hdd a bez cd ma spotrebu v idle 95W
Richmond (8084)|17.2.2012 16:36
Lenost neřeší jen ledajaká prodlužka, ta je povinost kvůli ovládání (a luxusní to fakt neni, stejně tak mi nepřijde luxusní číst pidipísmenka při standartním DPI na fullHD televizi). Už vidím jak bude nadšený kopulující pár z návštěvy se slovy "pokračujte, já si jdu jenom pro flešku" :D

http://www.anandtech.com/show/3702/zotacs-zbox-hdid11-review-next-gen-ion-better-worse-than-ion1/7
cca 5.5k + investice do softwaru pro akceleraci mkv videa ($10?)

edit: jinak co se spotřeby týče tak tohle jde zrovna mimo mě (a vypadá to, že se na tom i shodnem). To, že to nežere je mi prd platný když to taky nic nestíhá. Omluvit přebytek výkonu nebo "prožranost" ročně řádově kolem tisícovky jde, ale nedostatek výkonu s tím, že to aspoň nežere je kravina na entou nicméně pokud bude htpc žrát 5x víc než je třeba by mě vadilo už jen z principu. Spotřeba je dneska všude, ale ledniček ani mrazáků se nikdo zbavovat nechce :D
Diwiak (29)|19.2.2012 23:56
prastare P4 + AGP HD3850 + xonar ds + MCE dialkove, vsetko v charm skrinke rozmerovo zhodnej s receiverom, pichnute cez hdmi do 720p lcd, XBMC, vypinane do hybrid sleepu, nabeh uvodnej obrazovky do 2s..
neviem si predstavit ine riesenie na pustanie hudby, dvd, filmov, ktore prehra VSETKO(vzhladom k zastaranej platforme vsetko okrem 1080p videi ale to vyriesi upgrade na akekolvek 2jadro), ma vstavanu DVD mechaniku, citacku kariet, plnohodnotny web prehliadac, plants vs zombies :D atd atd..

idea mat potiahnuty kabel a pustat vsetko z "normalneho" pc je pekna pokial je clovek ochotny vstavat kvoli banalnemu pauznutiu, vymene dvd, usb kluca, pam. kart..
bezdratovym setom to vzdy nejde vyriesit(a to ani nevravim o spratnosti a komforte 'bezdratovy set' versus 'DO') zvlast ked mas pc na druhom poschodi znacne vzdialene od obyvaku
redhawk (15)|20.2.2012 07:27
[quote=alfah4ns;494180]imho není dobrý nápad dávat atom do HTPC, leda že bys nechtěl přehrávat FHD videa. Ten atom je nedá.
Nedá je ani AMD Zacate E-350 (mám ho doma v podobě Asus E35m1-i deluxe), max 720p.
[/quote]

Ano som si toho plne vedomy.
V podstate 90% filmov i tak je 720p a menej a vacsinou pouzivam htpc na hudbu a TV+satelit s prepojenim na Onkyo zostavu. Preto aj nieco mensie, co sa pekne ulozi k zostave. A dvd mechaniku to i tak nebude mat (mam tam dvd player s HDMI).
+++
Nizkoodberove HTPC usetri viac ako 75 halierov za film. za rok to citit na penazenke.
Odber 50W pri zapnutom HTPC mesacne 100hodin ( cca 3hodimy denne) je spotreba 5kWh (5000Wh). Rovnako pri odbere 137W je to 13,7 kWh. Rozdiel 8,7kWh mesacne co je cca 7,6125€ mesačne (cena ZSE 0,875€ /kWH). za rok 76€ (navratnost HTPC do cca 2 rokov)

preto stolne PC pouzivam hlavne na virtualizaciu, simulovanie veci a obcas hry (skyrim, Stalker CoP, MassEffect)