Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 17

Téma: Upgrade PC v ceně 7 500 - 10 000 Kč

Občasný diskutér Avatar uživatele Freschak
    Registrace
    Apr 2011

Co chci upgradovat: CPU,MB,Ram,GPU

Aktuální konfigurace: MB : Biostar NF4 AM2L
    CPU: Athlon 3500+ (AM2)
    Ramky: 2GB
    Gk : Geforce 8600gt
    Zdroj: eurocase 400w

Další komentář:
    Co sem tak na internetu netu koukal, vybral jsem zhruba něco takovéh, zajímá mě Váš názor na to, PC by šel především na hry, tak jestli bych si na tom aspoň něco zahrál. HDD mám (sata). Ta cena strop spíš tak 9k, kdyby šlo levněji, byl bych rád.
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...0112D50118BF01
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

i3-2100 + gtx560.
    Rozjedeš tam všechno.
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011HMG0118BE01

Počítej s nutností aspoň trochu slušně chlazené skříně (gtx560), ideálně 2x120mm fan - in + outtake.
    POkud nechceš, aby to bylo hlučné, bude to chtít i jiný chladič na CPU.
    4GB RAM bohatě stačí, 32bit aplikace i tak neumí využít více než 2GB.
    8GB leda že bys na tom dělal CADy, virtualizace, atd. nebo chtěl využívat ramdisk.
    Každopádně prostor pro upgrade tam je, kdyby něco.

EDIT:
    pokud bys chtěl jít s cenou dolu, ber tu hd6850 + pentium dual-core, třeba G630.
    athlon x4 není na hry zrovna nejvhodnější.
    I phenom x4 podává v nepřetaktovaném stavu ve hrách horších výsledků, než i3 s hyperthreadingem.
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 10-02-2012 v 16:13

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Tak presne tudle vec ted taky resim a zatim (po precteni hromady diskuzi,porad a recenzi) jsem slozil tudle sestavu :

Procesor Intel Core i5-2500K
    Základní deska ASUS P8Z68-V LX
    Operační paměť ADATA 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Gaming Series 2.0
    Chladič na procesor Cooler Master VORTEX Plus
    http://www.alza.cz/Order1.htm

GPU jsi zatim ponecham svoji ASUS ENGT240 512MB,kvuli financim a po par vyplatach koupim
    ZOTAC GeForce GTX560 Ti 1GB DDR5 AMP! Edition

Tobe by zatim mohla stacit grafika "zabudovana" v procesoru,nez bys nasetril na nejakou lepsi...Tato zakladni deska to samozrejme podporuje.

Ta sestava vyjde na 9332 Kc a samotna GPU na nejakych 5700 Kc.Jinak zdroj uz mam 700W,skrin taky (nastesti).
    Vim,ze nemas moc penez,ale todle se urcite vyplati s budes vedet,ze minimalne 5 let na tu sestavu nesahnes.
    Ale jinak beru i nazory jinych lidi,jeste jsem neobednal a porad zjistuju co je pro me nejlepsi a cenove vyhodne...
    Naposledy upraveno uživatelem Budwar: 10-02-2012 v 16:45

Registrace
    May 2011

co to je za zdorj a skříň?
    Jestli je to nějaký eurocase, LC-power, atd. tak počítej i nový zdroj. 700W je naprosto nic neříkající údaj.
    i5-2500k by zasloužil lepší desku, pokud ho budeš chtít taktovat, dal bych nejméně GA-Z68XP-UD3P, tam bych se už nebál házet to na 4,5+ GHz dlouhodobě.
    Od Asusu P8Z68-V.
    LE, LX, apod. osekané desky nejsou na taktování zrovna nejvhodnější.
    Pokud taktovat nechceš, vem obyčejnou i5-2400.
    místo vortexu si připlať za hyper nebo tranquillo.

Operační paměti vem takové, které mají max 1,5V.
    třeba
    http://www.alza.cz/corsair-8gb-kit-d...le-d244505.htm

Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od alfah4ns Zobrazit příspěvek
    i3-2100 + gtx560.
    Rozjedeš tam všechno.
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011HMG0118BE01
    ...
    Děkuji, ta sestava vypadá pěkně a skříň je Colormaster, větráky bych snad nějak obětoval, i když jsem dávál strop 9k, k tomu jak jsi psal tu G630, já koukal hlavně na tehle stránce http://www.cpubenchmark.net a tam se mi ten Athlon 641 zdál jakože celkem v pohodě, pro něj jsem se rozhodl víc než pto Phenom X2 555 a G630, má tam lepší výkony v testech, ale moc se v tom netočím a tak hlavně mě zajímá, jestli to poznám i ve hrách. Jak poslal sestavu tady podemnou Budwar, mi jde o to, že na té desce co mám, mi odchází kondenzátory a proto si myslím, že každou chvíli to bude potřeba vyměnit než to zdechne úplně, proto si chci složit něco nového, abych si i na tom zahrál, moměntálně už většina her mi hlásí, že chce 2jádro atd. A ještě jsem zapoměl dodat, že bych to chtěl i do budoucna použít, socket 1155 by asi neměl být problém, ale o intelu jsem ani neuvažoval, jelikož jsem vyrostl na AMD a FM1 se mi zdálo jako dobrá volba.

Registrace
    May 2011

intel je na hry lepší volba, má výkonnější jednotlivá jádra, při srovnatelné frekvenci, o to jde u her především.
    ta i3 by byla ideální, ten procesor nemá problém nakrmit ani grafiky typu hd6970.
    pokud chceš slušné amd na hraní her, budeš muset vzít nějaký phenom s odemčeným násobičem (black edition) + (schválne kuk v tom testu, srovnatelných výsledků s i3 doshauje pak phenom x4 nataktovaný na 3,6GHz), ruku v ruce s přetaktováním ale už jde automaticky nějaká kvalitnější deska a taktéž jiné chlazení CPU už je takřka nutností.
    Proti i3 tedy neušetříš, naopak.
    phenom x4 má smysl jako levnější alternativa k i5-2400, pokud ho taktneš na 4GHz.

do budoucna bych to až tak neřešil, ta deska i tak není stavěná na provoz nějakého výkonnějšího 4jádra, je prostě adekvátní tomu i3.
    Nehledě na o, že za dva roky tady bude úplně jiný HW.
    "do budoucna" se kupuje tak možná i5-2500k + pořádná deska, která umožní OC na 4,5GHz, tam bych neměl strach o to, že to CPU nenakrmí za dva tři roky novou grafiku podobné úrovně, co znamená gtx560 dneska.

Pentium dual core = i3 bez hyperthreadingu.

Registrace
    Apr 2011

intel je na hry lepší volba, má výkonnější jednotlivá jádra, při srovnatelné frekvenci, o to jde u her především.
    ta i3 by byla ideální, ten procesor nemá problém nakrmit ani grafiky typu hd6970:

Pentium dual core = i3 bez hyperthreadingu.
    Jasný no, já si myslel, že phenom bude lepší na hry, ale taky jsem přemýšlel jestli k těm hrám nebude lepší více jader (četl jsem zase, že hry nevyužijou více jader a proto lepší méně s větším taktem než naopak) Já nemám v plánu nic taktovat, no s tím, že v budoucnu bude jiný HW než je teď, to mi je jasné, ještě když teď jedu na PC starém 6 let. Ještě jsem se chtěl zeptat, je hodně znát na výkonu, když procesor má L3 cache? Koukal jsem na některé ty athlony a ty ji třeba nemají a intely a phenomy zase ano, to mi taky vrtá celkem hlavou A poznám když bude procesor bez HT a jak moc?

Registrace
    May 2011

HT se může projevit třeba v GTA4, prostě tam, kde jsou na tom lépe 4jádrové procesory.
    Stejně tak třeba u práce s videem, atd.

hele, pokud na to rozpočet je, tu i3 vem, je to na hraní hodně dobrý cpu.
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 11-02-2012 v 00:40

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

co to je za zdorj a skříň?
    Jestli je to nějaký eurocase, LC-power, atd. tak počítej i nový zdroj. 700W je naprosto nic neříkající údaj.
    i5-2500k by zasloužil lepší desku, pokud ho budeš chtít taktovat, dal bych nejméně GA-Z68XP-UD3P, tam bych se už nebál házet to na 4,5+ GHz dlouhodobě.
    No mas pravdu,ja nevedel,ze to LX je naka orezana verze...Navysim rozpocet a beru tu GIGABYTE Z68XP-UD3P ,ona i vzhledove nevypada spatne
    Jinak tu skrin a zdroj jsem kupoval pred pul rokem,nikde na obou nemuzu najit nejakej nazev na skrini urcite ne,uz si nepamatuju jak se jmenovala...zkusim ji najit,ale skrin me stala 1200 a zdroj samotnej nejak kolem 1500Kc...vim ze to zase neni nic smerodatnyho a muzou to bejt smejdy i za ty prachy,ale zkusim to najit...
    Jinak dikes za rady.

To Freschak:Alfahans ma pravdu,i3 je dobrej procak.Ja sem taky vyrustal na AMDckach a ted kupuju po letech intel,bohuzel musel jsem se smirit s tim,ze inteli maji vetsi budoucnost nez AMD...Uz jenom z duvodu,ze AMD prestava vyrabet procaky do stolnich PC...

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

AlpaH4ns : nebo jinak,mohl bych do obojiho jeste investovat tak 3000,-...co bys mi doporucil za ty prachy??Dekuju

Registrace
    May 2011

Budwar:
    zdroj - stačí, když vyfotíš jeho štítek.
    můžeš fotnout i vnitřek skříně změř si, kolik místa máš pro grafiku (dnešní výkonnější grafiky mají klidně kolem 25cm)
    Jinak pro gtx560 + i5 OC je ideální nějaká, kde je zdroj dole a jsou tam min. 2pozice pro 120mm ventilátory (vpředu in + vzadu nahoře out). Ono gtx560 umí ve full loadu pěkně topit (může klidně sežrat přes 200W sama o sobě, v závislostech na taktech a nastavení napětí jádra, tak se není čemu divit). A i5-2500k při OC na 4.5+GHz taky umí svoje.

desku vem tu co jsem ti postnul, třeba, ramky taky, chladič bych vzal tranquillo.
    to máš hned tak 1.5k navíc.
    dál se uvidí podle toho, co doma máš za tu case a zdroj.

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

http://www.alza.cz/arctic-freezer-13-d200569.htm
    Co tendle chladic?Ten tranguillo nemaji na Alze a chtel bych tam koupit vsechny komponenty...

Jinak sem se splet,to sem kupoval za ty prachy kamaradovy case,ja mam nejakej smejd,takze kupovat budu muset...

Jinak tu desku a ramky jsem tam vymenil za ty,co jsi mi poradil

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Takze zdroj je to Delta electronics,model DPS-700MB A,REV: 00F

Co tadle skrin?
    http://www.alza.cz/coolermaster-haf-...na-d189911.htm

Davaj k ni zadarmo chladic na procesor
    Naposledy upraveno uživatelem Budwar: 11-02-2012 v 14:05

Registrace
    May 2011

freezer stačí, v klidu bude i dost tichý, v zátěži ale díky nižšímu chladícímu účinku např. v porovnání s hyperem 212+ (imho ten by byl pro ten cpu ideální) už fouká více a hluk jde nahoru. obzvlášť po OC.
    tranquillo je s hyperem na tom cca nastejno, je ale o stovku levnější...

TX3 asi ne, hyper je jiná liga (schválně kuk na hmotnost - 300g vs 650g, ten pasiv u hyperu je prostě jinde a větrák je taktéž větší a jde na nižší točky vklidu)

skříň např. nějaká CM centurion a výše.
    HAF je taky výborná volba.
    koukej po něčem se zdrojem dole.

delta zdroje neznám, musí se vyjádřit někdo jiný.

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Dobre,takze zatim sestava :

Počítačová skříň Cooler Master HAF 912 PLUS černá
    + ZDARMA Chladič na procesor Coolermaster Hyper TX3 EVO (Zatim necham tento,stejne taktovat budu az tak za 3 roky )
    Základní deska GIGABYTE Z68XP-UD3P
    Procesor Intel Core i5-2500K
    Operační paměť Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Vengeance Low profile
    DVD vypalovačka ASUS DRW-24B3LT/BLK/G/AS černá
    Teplovodivá pasta ZALMAN Thermal Compound ZM-STG2

a je to za cca 12 400,-

(vyclenil jsem uz 16 000,ale za ten rozdil zatim GPU nekoupim,pockam do dalsi vejplaty a koupim asi ASUS ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 )

Zdroj jsem vsude cetl samou chvalu,je skoro neslysitelnej a je vyrobenej z dobrych materialu (podle recenzi).Kdyz budou nejake problemy,tak koupim jinej.Max bude padat system (aspon doufam,ze nijak nemuze poskodit HW)

A tak nejak v lete jeste planuju SSD disk,sle ted sou moc drahy zatim.
    Ted mam :
    Western Digital Caviar Green 1000GB 64MB cache s Advanced Format
    plus jeste nejakej Seagate Barracuda 500 MB ATA

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč
    Od Nixonson v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-09-2014, 19:21
  2. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Ondrasss v sekci PC - upgrade