reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nvidia - zmena pomeru strán

zeleny_mungo (57)|10.2.2012 18:24
Zdravím,

Chcem si zahrať jednu starú hru, ktorá beží v rozlíšení max 1024x768 a mám širokoúhly monitor. Chcel by som, aby sa mi na monitore pri spustení hry objavili čierne pruhy na bokoch a obraz ostal nezdeformovaný.

Malo by to byť v Nvidia driver -> Prizpusobeni velikosti a pozice plochy -> režim zmeny merítka zmeniť na "Poměr stran", podľa popisu to sedí.

Lenže keď to nastavím, opýta sa ma to, či chcem zmeny potvrdiť, dám "áno" a potom sa to samo prepne do režimu "Celá obrazovka".

Mal som tam asi rok starý driver, tak som ho odinštaloval a dal som najnovší, no bez úspechu. Jedná sa o kartu Geforce GTX 570. Dá sa s tým niečo robiť?
mech13 (5526)|11.2.2012 08:06
jak je monitor pripojen? d-sub, DVI nebo HDMI?

Ovladace jsou aktualni?
zeleny_mungo (57)|11.2.2012 09:16
Monitor je cez DVI (Samsung 245B), ovládače som skúšal jak najnovšie, tak staršie...
mech13 (5526)|11.2.2012 10:42
A mas tam vybrany provest zmenu na GPU a pripadne potlaceni zmeny hrami a programy?

Zkousel jsi bez zmeny meritka?

Jen pro ujisteni, bavime se o stejnem dialogu jak je v priloze
nv scale.png
zeleny_mungo (57)|11.2.2012 11:47
Áno, to je presne ono, tieto voľby som skúšal ponastavovať aj v rôznych kombináciach, vždy sa to vráti na režim "Celá obrazovka". Teda režim "bez zmeny meritka" funguje, len "Pomer stran" nie.
zeleny_mungo (57)|12.2.2012 13:36
Tak už som na to asi prišiel, funguje to, keď nastavím rozlíšenie v systéme na nejaké 4:3. Kedysi mi to fungovalo aj bez zmeny rozlíšenia (stačilo, keď sa hra spustila v takom rozlíšení). Trochu divné, ale budiž...