Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 51

Téma: PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od Matherdet Zobrazit příspěvek
    Speede co treba IPSko nejaky?? Jinak ATI zacne zlevnovat tak si pockej ale nejsem si jistej jestli neporidit treba GTX670Ti/670/660Ti nebo 7870 ??? Cekani je blba vec (Jmenovany karty vyjdou az za dlouho) ,ale vykon lepsi nez konkurencni ATI pri mensim odberu elektriny a NEJSPISE take mensi cene.
    čau, no sestavu jsem chtěl mít na dovolenou, abych mohl pořádně zapařit, ale nejspíš to odložím do příchodu IVY BRIDGE a pak snad budou nějaké další informace o nových NVidiích, protože jak píšeš i ty, to má být docela ještě doba do jejich vydání, navíc pro mě teď jsem četl, že AMD bude zlevňovat některé současné grafiky ze 7xxx série

ad monitor - rozhodl jsem so pro LG ips235P, ikdyž současné CRT ještě funguje k nové sestavě pořídím i nový LCD ať to trochu vypadá (možné né hned ale výhledove do 2-3 měsíců)

zatim to vypadá asi takhle http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...01188U011K9A01 akorát ještě místo GD65 možná dám něco nižšího a stále nevím jestli nevzít jen třeba i5 2400 +desku za 2500,- a bude pokoj, může někdo hodit link jak moc pomůže OC při hrách?

díky všem
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jezevec
    Registrace
    Aug 2006

Celá sestava je pěkná... jen si nejsem jistý tou grafikou. Myslím, že za tu cenu je 7850 docela dost, ale výkonově je asi srovatelná s 6950/6970 (viz např. http://www.tomshardware.co.uk/charts...ance,2941.html ) takže si asi dělám zbytečně hlavu.

Desku ale za 4000,-? Není to zbytečné? Ušetřené penízky by se daly dát jinam. Proč právě tato deska?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od JackFlash Zobrazit příspěvek
    zatim to vypadá asi takhle http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...01188U011K9A01 akorát ještě místo GD65 možná dám něco nižšího...
    Vzal bych Aušusku P8Z68-V (případně počkat na české ceny P9Z77, 4k za MSI je podle mě vodlet jaxvině ), vyhodil Balistixy a dal Vengeance White nebo Patrioty Viper Division G2 (zvládají CL7/1600@1.6250v, +/- 1.6332v real). U chladiče bych připlatil na Ninju 3 (nemusí být nutně Rev.B - ta má imho trošku horší backplate, ten "starý" pasuje na všechny patice včetně těch co mají šrouby skrz zadní plech)
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Screen shot 2012-04-16 at 16.02.04.png 
Zobrazení: 83 
Velikost: 518.4 KB 
ID: 24759  
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 16-04-2012 v 14:04

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

Kdybych byl ty mozna bych si priplatil jeste za tu skrin dle meho nazoru to predni derovani vypada jak Bosna a Hercegovina po válce .Ja mam cernej fractal s modrejma vetrackama a ten vypada v noci dost dobre navic vubec nejde nic slyset.Ale bacha ja si to vyzvedaval u CZC a tahnul jsem 15Kg krabici pres pulku prahy. To byl jediny udaj ktery sem si zapomel precist,jinak pozor na odezvu u toho IPSka.

Registrace
    May 2008

Kdybys byl já tak se vůbec o Fractalu/svítícím cedníku vůbec nezmiňuješ Samozřejmě u těch eIPS fakt bacha, mají odezvu do 20ms takže jestli na tom chceš hrát "závodně" Quaka @ 125fps tak raději sáhni po 3D modelech (ty mají kolem 15ms). Pro mě za mě vem si co chceš, my lamy si do toho stejně nenecháme kecat

PS: na skříň neříkám nic, někdo rád blikátka za každou cenu a těžko mu to vymlouvat

edit: jinak kdybys nevěděl za co "připlácíš" tak to shrnu:
    - lepší chladič cpu, neusazuje se na něm prach, "kdybyněco" v podobě zastavení větráčku tak dá cpu pasivně
    - kvalitnější pwm ventilátor s potenciometrem - opět "kdybyněco" (tentokrát třeba test oc) tak jenom zatočíš potenciometrem
    - lepší chladič u ram
    - nižší latence nebo znatelně nižší voltáž u Vengeance White
    - luxusní regulace otáček, nižší cena (nicméně Z77 jsou za cenu obdobnou)
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 16-04-2012 v 20:17

Registrace
    Apr 2011

Tak ktera skrin je pro tebe?? Odpoledne davali na discovery how it's made a byla tam zajimava popelnice na radioaktivni latky,z toho by neslo slyset nic :-D steny 20cm tlusty :-D

Registrace
    May 2008

Tak ono je to vcelku jedno do čeho dávám pc, hlavně musíš mít nějak smysluplně řešený airflow a koukat na to jako na celek a ne že to tam prostě naflákáš a hotovo. Ono se dá slušně uklidit i v kejsu za 1.400,- ale samozřejmě pohodlně se staví až u těch kolem 2k+

CM Centurion 1.360,-
    CM Sileo 1.825,-
    Lian Li PC-6B 2.470,-
    Lian Li PC-7FN 2.775,-

Kdyžtak mrkni sem http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17103 pro inspiraci

edit: jo a základem je pořádný těžítko na cpu
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Centurion.jpg 
Zobrazení: 100 
Velikost: 402.1 KB 
ID: 24761   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Sileo.jpg 
Zobrazení: 93 
Velikost: 398.7 KB 
ID: 24762   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: PC-6B.jpg 
Zobrazení: 111 
Velikost: 366.6 KB 
ID: 24763   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: PC-7FN_1.jpg 
Zobrazení: 87 
Velikost: 292.3 KB 
ID: 24764   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: PC-7FN_2.jpg 
Zobrazení: 80 
Velikost: 297.8 KB 
ID: 24765  
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 16-04-2012 v 23:44

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od JackFlash Zobrazit příspěvek
    ....zatim to vypadá asi takhle http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...01188U011K9A01 akorát ještě místo GD65 možná dám něco nižšího a stále nevím jestli nevzít jen třeba i5 2400 +desku za 2500,- a bude pokoj, může někdo hodit link jak moc pomůže OC při hrách?
    jezevec: deska tak nějak vyplinula z diskuzí (prý na taktování kolem 4K), ale jak vidíš výše, ještě sám nevim a taktovat stejně neumim takže nevim jestli nevzít něco co nejde taktovat a dusku za 2,5K, ke grafice-tam bych počkal na Nvidii ale než budou nějaké kolem 5-6K tak to bude ještě doba...

LCD - toho se bojim a teď jsi mě dost zvyklal takže asi nahodim nejaké TN
    case- tam taky nevim ale zdá se mě blbost dát 2K+ za case ale ty výhody tam jsou to vim a chápu to, promyslim to a předělám dle rad Richmonda, všem diskutujícím díky
    deska- původně tam byla richmondem navrhovaná asus pZ768 cca 3600,-...pak vyšly Z77 a v recenzích a i od jednoho uživatele vyšly dobře tak jsem ji tam švihnul, akorát ty 4K je fakt dost (navíc když ani taktovat neumim) co vy na to?
    Naposledy upraveno uživatelem JackFlash: 17-04-2012 v 22:06

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Pokud taktovat neplánuješ, stačí P8H67-v + i5-2320/2400.
    POkud taktovat někdy v budoucnu budeš, tak tam nech tu Richiho desku.

Zatím na hry i5 bez OC vpoho stačí.
    Možnost taktnout to na 4.5GHz je ale fajn "do budoucna", až třeba za 2-3 roky koupíš silnější GPU.
    Rozhodni se sám.

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od alfah4ns Zobrazit příspěvek
    Zatím na hry i5 bez OC vpoho stačí.
    Možnost taktnout to na 4.5GHz je ale fajn "do budoucna", až třeba za 2-3 roky koupíš silnější GPU.
    moc dík alfah4ns, přesně něco takovýhleho jsem potřeboval, ještě pokud bude pak procesor taktovaný s tou asus Z68 - http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00000000001CQ3 a bude chlazený (gelid II nebo ta ninja) nesnižuje to životnost/neničí se nějak ten procák (rozumějte aby po roce OC nekleknul)

RAM: http://www.czc.cz/corsair-vengeance-.../94582/produkt teda tyhle, navíc low profile nebo budou stačit normální? u intelu má být napětí do 1,5V takže 1,35V beru jako OK (navíc je to váš tip)

sestavu poupravim večer, musim do práce

EDIT: díkas IT borci

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    - kvalitnější pwm ventilátor s potenciometrem - opět "kdybyněco" (tentokrát třeba test oc) tak jenom zatočíš potenciometrem
    - luxusní regulace otáček, nižší cena (nicméně Z77 jsou za cenu obdobnou)
    tohle obojí patří předpokládám k desce - chápu to tak že se na ní připojí třeba 3x větráky ze skříně a ty se pak dají regulovat přes nějaký program nebo je třeba ještě fan control?

dík jsem laik jak sviňa

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

regulace otáček větráků -> program "Speedfan", na internetu najdeš plno návodů.

OC - procesoru to ani moc nevadí, 2500k má odemčený násonič, takže ti to OC hodně zjednoduší. Vlastně stačí jen změnit násobič + lehce zvýšit napětí a máš 4.5GHz.
    O něco to začne více topit, proto to chladíš, pokud se napětí nepřežene, procesoru to nevadí.

Čemu ale dlouhodobý provoz OC vadí, jsou levné desky, které nemají tak kvalitní a ani chlazené napájecí obvody pro procesor (logicky, když zvýšíš napětí CPU, zvýší se zátěž i na té desce).
    Rich ti poradil výbornou desku, která s tímto ale nebude mít žádný problém.

RAM ok.

Registrace
    May 2008

Ano, Speedfan je poměrně sofistikované řešení a zdarma. Bohužel je to softwarové takže se může vysypat... U Aušusek máš defacto Speedfan "zabudovaný" přímo v desce a nastaveno pár profilů (jeden na každém okruhu můžeš navolit podle svých představ) + jako bonus u každého zapnutou ochranu kdyby se náhodou prudce zvýšila teplota (fany se pustí na plný výkon)

BTW ta deska není přepych (Realtek zvukovka je slušnej shit, nedá se na tom pomalu ani poslouchat mp3 nebo rádio z netu), ale jsem přesvědčen, že na takové to domácí použití bude stačit. Zrátka to co ztrácí na konkurenci (vůbec nic) dohání právě na tom komfortu

Registrace
    Apr 2011

Ja vim ze sem strasnej asusmaniak ,ale...pokud to je na hrani tak proc ne Maximuse mam ji doma a bohuzel jeste neni v provozu ale do tydne(Pokud vyjde Ivy Bridge a jeste se rozhodnu mezi jim a Sandym.) ti napisu jak je dobra a myslim ze hodne PCI slotu nikdo nepotrebuje navic pak muzes vzit skrin s pruhl. bocnici i cerveny vengeancy a bude to i hodne luxusne vypadat. moje predstava:http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011H3H0112YE01 a pameti na alfe bohuzel nejsou :http://www.czc.cz/corsair-vengeance-.../92663/produkt

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od Matherdet Zobrazit příspěvek
    Ja vim ze sem strasnej asusmaniak ,ale...pokud to je na hrani tak proc ne Maximuse
    dobře vypadá a bude i super, ale za cca 4300,- a jelikož budu měnit desku za 4100,- sice od MSI tak tuhle nee, protože jak jsem psal už nahoře, tak taktovat neumim a nějaká kolem 3K by si myslim mě stačila, ale na radu Richmonda a alfah4nse a kvůli budoucímu OC (nejspíš až s novou GK -> aby dokázal nakrmit) tak hodím tu ASUS P8Z68-V/GEN3 za cca 3,8K což pro mě maximum za desku z rozpočtu cca 20K na bednu + něco LCD, jinak case je docela OK takže je zatim nově v sestavě

EDIT: ještě se chci zeptat, touto redukcí půjde připojit starý IDE disk http://www.czc.cz/kouwell-kw-5562/35892/produkt že?
    sestava: paměti - http://www.czc.cz/corsair-vengeance-.../94582/produkt
    zbytek ale jsem něco nad limit - http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011GSH011HL201
    musím to ještě pořešit- co kdybych vzal seasonic M520W ? nemá ty funkce co enermax ale ujde ne? někde bych potřeboval ušetřit, na zdroji by se nemělo ale tady to zas tolik vadit nebude ne?
    Naposledy upraveno uživatelem JackFlash: 19-04-2012 v 22:25

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 17 500 - 20 000 Kč
    Od Arag v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 18-02-2014, 11:19
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 20:57