reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaké SSD 32GB - spolehlivost

pavkrej (24)|11.2.2012 14:11
Dobrý den,

Potřebuju do jednoho embedded PC dát SSD.
Podmínkou je maximální spolehlivost. Velikost stačí opravdu jen 32GB, bude tam jen systém Win7 a jeden program. Problém je že to bude umístěno v prostředí, kde asi nebude problém v letních měsících dosáhnut teplot kolem 60°C. Nutné je aby vydrželo několit let bez opotřebení buněk, na rchlosti čtení/zápisu nezáleží. Připojení přes SATAII. Rotační disk díky rozdílu teplot od těsně pod nulou po 60°C není vhodný

Nevím jak je tomu dnes, ale když jsem měl doma před cca 2mi lety SSD od Adata cca jednou za 3 měsíce se mi něco ztratilo a po 2 letech modrý smrti atd... tomu bych se rád vyhnul.

Zbytek PC:
INTEL D2500CC ; PicoPSU , 4GB DDR3 ; Průmyslový dotykový panel ; Win7


Jaké SSD by bylo vhodný?

Díky
Pakrik (86)|11.2.2012 16:07
No tak ak chces odolne ssd tak kupuj s bunkami SLC ale tie stoja oproti MLC odost viac takze nieco taketo Transcend 32GB TS32GSSD25S-S

inak 64GB verzia je cca o tych 30-40MB rychlejsia , tato 32GB dosahuje rychlosti max citanie 135MB/s, max zapisovanie 105MB/s
pavkrej (24)|11.2.2012 19:38
O rychlost tam vůbec nejde - Bude to náhrada za již silně přesluhující a neustále rozbíjející se celeron 600Mhz, který má SD kartu a ta má odhadem do 20MB/s

Jen jsem čekal cenu tak do 4tis. 6tis mi asi na firmě neprojde. Z těch MLC SSD má nějaký výrobce hodně náhradních buněk pro postupné doplňování?
Pakrik (86)|11.2.2012 20:26
tak taky som nenasiel :) este som nasiel nieco taketo s MLC http://patriotmemory.com/products/groupdetailp.jsp?prodgroupid=217&prodline=8&group=Pyro%20Solid%20State%20Drives&catid=85 :) zacina od 60GB ale je za celkom vpohode cenu :)