reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou grafiku pro připojení k TV a monitoru současně

genett (7)|11.2.2012 18:31
Zdravím a prosím o radu. Mám počítač HP Pro 3010 s Windows 7, v něm je grafika Nvidia GeForce GT230. K té je připojený klasický LCD monitor přes VGA výstup, rozlišení tuším 1280x1024. Problém je v tom, že teď k tomu potřebuju připojit ještě Full HD LCD TV Panasonic přes HDMI a zatím s tím bezúspěšně bojuju. Chci, aby to fungovalo tak, že budu mít na obrazovce monitoru i PC stejný obraz a buď sednu k PC a budu dělat na PC, nebo sednu do křesla a pojedu přes TV s bezdrátovou klávesnicí. Jak jsem zjistil, ta grafika neumí přenášet zvuk do HDMI, takže ji chci vyměnit. Navíc nejsem schopen nastavit nějak rozumně rozlišení - když dám klonovat, je to hnus buď na monitoru nebo televizi, když dám rozšířenou plochu, nemám na TV ikony a spodní lištu. Takže prosím o radu, jakou odpovídající grafiku pořídit, aby to fungovalo. Asi ATI, nVidia mě tímhle zklamala. Nepotřebuju žádný extra výkon, hry na tom nikdo nehraje, prostě jen nahradit tu GT230 a aby to utáhnul zdroj (ta GT230 má max 75W). Díky.
speedsnail (4876)|11.2.2012 18:42
1) zcela logicky je to hnus, když se snažíš stejný obraz nacpat na 1280*1024 a 1920*1080... tedy při klonování. Na tohle použití prostě musíš buď snést že je jedno hnus, nebo si pořídit fullHD monitor, nebo používat rozšířenou plochu. V tomhle tě žádná jiná grafika nezachrání.
2) ta grafika by přenášet zvuk měla umět. Možná bude potřeba propojit SPDIF kabel ze základní desky do grafiky (grafika nemá vlastní zvukový čip)
alfah4ns (1040)|11.2.2012 18:59
Jedině si obrazovky vždy přepnout a při práci používat single-LCD mód.
Klonování jedině se stejným rozlišením.
genett (7)|11.2.2012 19:03
speedsnail: Díky, bez propojení kabelem na MB tam ten zvuk nejde určitě, to vím. A nejsem si jistý, jestli tam vůbec je kam připojit, nejsem teď u toho PC, tak se nemůžu podívat, ale kdyby to šlo, tak ho tam snad HP zapojí, ne? Pokud se mi tam tedy hypoteticky podaří dostat ten zvuk, můžu nějakým způsobem zobrazit přes rozšířenou plochu na oba monitory to samé, jen v jiném rozlišení? Třeba nějakým dalším prográmkem...
genett (7)|11.2.2012 19:07
[quote=alfah4ns;493523]Jedině si obrazovky vždy přepnout a při práci používat single-LCD mód.
Klonování jedině se stejným rozlišením.[/quote]
A jde to přes nějakou klávesovou zkratku? To by stačilo, kdybych jen pustil PC, přes bezdrátovou klávesnici přepnul na TV a jelo by se.
genett (7)|11.2.2012 23:40
Tak už jsem na to přišel sám, přes Win + P to jde přepínat celkem uspokojivě, to mi stačí :-) Teď ještě ten zvuk přes SPDIF. Na té kartě je jeden volný neoznačený konektor, dám sem odkaz, nahoře zhruba pod tím druhým výřezem, to ale asi není ono, že? http://img3.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/4856/4856647-hp-nvidia-geforce-gt230-1-5gb-pci-e-1.jpg
robky (3195)|12.2.2012 07:52
Podľa výrobcu HDMI port does not support audio ... takže jedine výmena za niečo iné ....

Alebo natiahnuť audio priamo zo zvukovky :notsure
genett (7)|12.2.2012 09:53
[quote=robky;493560]Podľa výrobcu HDMI port does not support audio ... takže jedine výmena za niečo iné ....

Alebo natiahnuť audio priamo zo zvukovky :notsure[/quote]

Asi to tak udělám, protože jsem se zas dočetl, že Win 7 neumí posílat současně zvuk na analogový výstup a na digitální. Podle toho, co jsem zatím zkoušel, to tak opravdu je, takže bych musel i s tím kablíkem MB-grafika přepínat buď na repro u PC, nebo na TV a to nechci. Sice mám v PC i digitální výstup na cinch, ale už na to kašlu, ještě dneska skočím do krámu, koupím analogový kabel jack-2x cinch, rozdvojku za zvukovku mám a zapojím to tak, jen doufám, že nebude moc posunutý zvuk proti obrazu.
genett (7)|12.2.2012 10:33
Hotovo, našel jsem doma dva kabely, dal jsem je dohromady a jedu zvuk z TV přes analog :-) Jen jsem musel ještě v TV nastavit analogový audio vstup k tomu HDMI vstupu (třeba to bude někomu užitečné). Obrazovky přepínám přes Win + P, pohoda. Takže díky všem za navedení správným směrem.
genett (7)|13.2.2012 21:12
Jen ještě doplním, pokud si to tady někdo třeba vygooglí, aby to bylo komplet, že na TV je potřeba nastavit rozlišení vstupu, kam je připojený počítač, na 1:1 bez úprav, tzn. u Panasonicu vypnout převzorkování 16:9, jinak na obrazovce nebudete mít celou plochu. U ostatních značek se to asi bude jmenovat jinak, ale princip bude stejný - nejsou vidět okraje.
mascott (1)|16.1.2013 23:33
Mám stejný problém, prosím poraď co je win+p a jak je to stím zvukem?
Když připojím hdmi tak zvuk z analog nejde, potřeboval bych to současně díky
zsdx (2098)|17.1.2013 09:23
Win+P je klavesova zkratka pro prepinani na projektor (ci obecne dalsi zobrazovadlo), funguje tusim az ve Win7. Win je ta klavesa s 'vlajicim ctvercem', obvykle druha zleva ve spodni rade ;)
Zvuk je popsan v prispevku 8 - Win to neumi obslouzit, musel by to zvladat primo prehravac. Linux no problem :thumb