reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s USB porty

Phillo (5)|12.2.2012 10:23
Dobrý den všem, mám problém se všemi usb porty na notebooku. Při zapojení zařízení do usb, ať už flashdisk, externí HDD nebo myši to vyhodí hlášku zařízení nebylo rozpoznáno. HDD i flashdisk se po restartu vždy hlásí, pokud je však odpojím a opět zapojím problém se opakuje. Myš se nehlásí vůbec. Všechny zařízení jsem ozkoušel na jiném PC a vše fungovalo. Ve správci zařízení se mi připojené zařízení zobrazují se žlutým trojúhelníkem jako unknown device a stav zařízení hlásí "Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)". Ovladače nejdou aktualizovat, hlásí se jako aktuální. Když zařízení odeberu, restartuju PC a opětovně připojím, naběhne instalace ovladačů, ale neúspěšně a znova vyhodí hlášku zařízení nebylo rozpoznáno. Vé správci zařízení je jedno unknown device stále, po každém restartu i bez připojeného zařízení v usb. Vše se pořád opakuje. Mám Acer Aspire 6935G, Mobile Intel® PM45 Express Chipset. Obnovení systému nepomohlo.

Předem děkuji za případnou pomoc
xmarek (1676)|12.2.2012 14:32
Podívejte se do správců zařízení na ID hardware kolizního zařízení. Mělo by tam být něco jako USB\VID_xxx&PID_xxx&REV_xxx
USB\VID_xxx&PID_xxx
Toto je identifikátor podle, kterého se snaží systém najít příslušné zařízení.

A tady je návod jak odinstalovat konfliktní USB driver:
http://ww1.microchip.com/downloads/en/devicedoc/51417b.pdf

Dalším řešením by mohla být úplná reinstalace Windows (nevím zda jste to udělal). Já se, ale osobně k podobným věcem uchyluji až v případě, že všechny pokusy selžou.

Poznámka: Jak mám chápat obnovu systému? Reinstalaci z image? Přeinstalaci systému nebo pouhé vložení disku s Windows do mechaniky a zvolení obnovy?
Phillo (5)|12.2.2012 14:39
Obnovou systému je myšlena obnova nastavení systému windows...ještě jsem reinstal neprovedl a moc se mi do toho nechce, proto hledám radu tady. Pokud ovšem jiná možnost nebude, nic nenadělám. Prozatím děkuji, jdu se na to mrknout...
Phillo (5)|12.2.2012 14:46
[quote=xmarek;493598]Podívejte se do správců zařízení na ID hardware kolizního zařízení. Mělo by tam být něco jako USB\VID_xxx&PID_xxx&REV_xxx
USB\VID_xxx&PID_xxx
Toto je identifikátor podle, kterého se snaží systém najít příslušné zařízení.[/quote]

Můžete mi ještě říct kde najdu ID hardware? protože ve vlastnostech hardware vidím jen umístění, ale žádné ID...a podrobnosti o ovladači se nenačtou...
xmarek (1676)|12.2.2012 15:30
Phillo (5)|12.2.2012 15:35
tak já mám Id hardwaru USB\UNKNOWN
xmarek (1676)|12.2.2012 15:45
[quote=Phillo;493607]tak já mám Id hardwaru USB\UNKNOWN[/quote]
Tak to je celkem problém. Podobný problém zažívám když napíšu blbý ovladač (firmware) do čipu co ovládá dotýčné zařízení (v mém případě např. Cypress FX2LP EZ-USB). Toto je standardní hláška, když se zařízení nedokáže správně identifikovat tj. neposílá korektní VID PID (nebo spíš neposílá žádné). :(

Nechci malovat čerta na zeď, ale to může věštit nějaký hardwarový problém (buď na straně PC nebo USB zařízení). Tzn. u PC to může být vadný řadič USB. :notsure

Nicméně nevím jak z toho ven pokud se tak chovají všechny věci co k počítači připojíte. Tak se chová i např. USB klávesnice a myš? Z toho co jste uvedl, jo. :(

Jak z toho ven? Nevím. :mistake Než se pustíte do reinstalace (nic jiného mě už nenapadá) tak bych vyzkoušel nějakou tu Hot linuxovou distribuci co se spustí pouze z CD. Zkušenost s nimi, ale moc nemám, protože já používám normální distribuce.
Phillo (5)|12.2.2012 15:55
Já už sem obdobný problém taky jednou měl, a sem si téměř stoprocentně jist že to způsobil automatický windows update, protože hned po dalším updatu se vše rozběhlo jak mělo...ale v tomto případě si tak jistý nejsem, protože nepomohla ani obnova systému win...veškeré zařízení na jiných pc fungují bez problému...

Pro mě nejzvláštnější na tom je, že toto unknown device se hlásí bez jakéhokoli připojeného usb zařízení...když sem ho teď odebral a dal vyhledat změny hardware, instaloval se ovladač zařízení, instalace proběhla v pořádku, chce to restart systému, ale ve správci zařízení je zase starý známý žlutý trojúhelník...
43.png unknown.png
xmarek (1676)|12.2.2012 16:22
To, že se tam nějaké zařízení pořád objevuje může být normální stav. Jsou zařízení, které jsou k USB běžně připojené i když je uživatel přesvědčený, že s USB nemají nic společného např. integrovaná kamera nebo čtečka prstů apod.

Na vašem místě bych si zjistil zda všechny věci na notebooku fungují korektně.

Každopádně to může být klidně způsobené systémem jako takovým (jak jste uvedl, nějaký update apod). Proto bych zkusil tu Live Linuxovou distribuci ať vyloučíte hardwarovou závadu.