reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Webový server - komponenty

ShaiMagal (3)|15.2.2012 06:05
Zdravím,

plánuji sehnat další železo na webový server. Pár serverů již běží, ale potřebujeme zapojit další... Avšak doba šla dopředu a ta konfigurace je dnes úplně jinde...

Je někdo schopný mi na základě požadavků poradit?

Základní info:
Účel serveru: hostování cca 500 menších domén
Operační systém: Debian 5
Rozpočet: max 30 000,-- Kč vč. DPH

Minimální požadavky:
Základní deska: ?
Procesor: 1 x 4 jádra, 3GHz
Paměť: 2 x 4 GB 1333Mhz DDR3
Pevný disk: 2 x 1 TB

V HW se bohužel vůbec nevyznám, proto se ptám na radu zde :)
Našel jsem nějaké servery s touto minimální konfigurací, které splňují můj rozpočet, avšak rád bych si poslechl názor lidí, kteří se v tom vyznají. Jelikož by bylo fajn, kdyby se počítalo s případnou upgradem serveru. (Mě HW nic neříká, tak nevím, jakou vhodnou sestavu zvolit, abych za rok nezjistil, že server již nepůjde nijak rozumně upravit a abych se vyhnul zbytečných vyhozeným penězům za nový server, pokud bych tento koupil nerozvážně).

Děkuji za rady!
Richmond (8084)|15.2.2012 07:06
Co se upgradu týče tak v serverech se většinou jen přidává ramka (v případě nyvýšení kapacity nejrozumnější a nejschůdnější řešení, web server navíc nemusí vůbec zářit výkonem cpu, jeho výměna je pasé), nic jiného se prakticky nevyplatí - nová deska s dual socketem = 10k a více, silnější procesor do stávající desky = 10k a více...
ShaiMagal (3)|15.2.2012 16:18
[quote=Richmond;493917]Co se upgradu týče tak v serverech se většinou jen přidává ramka (v případě nyvýšení kapacity nejrozumnější a nejschůdnější řešení, web server navíc nemusí vůbec zářit výkonem cpu, jeho výměna je pasé), nic jiného se prakticky nevyplatí - nová deska s dual socketem = 10k a více, silnější procesor do stávající desky = 10k a více...[/quote]

Děkuji za upřesnění. Avšak to bylo jen od boku střelené a hlavně bych potřeboval pomoci vybrat vhodnou kombinaci do této ceny...

Poradíte? :)
Richmond (8084)|15.2.2012 18:07
=FUJITSU+SRV+Primergy+TX150S7/#c231"]http://www.heureka.cz/?h[fraze]=FUJITSU+SRV+Primergy+TX150S7 + přikoupit ram a hdd

=HP+PL+ML110G7+E3-1240/#c231"]http://www.heureka.cz/?h[fraze]=HP+PL+ML110G7+E3-1240

Případně rovnou koupit něco do racku nebo ke stávající skříni lyžiny (kolem 1.500,-). Výhodou u komerčních řešení je záruka (rozšiřitelná), servis, monitoring serveru na dálku atd...