reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

je dobrý LCD Samsung SyncMaster 930bf?

Dave777 (55)|24.7.2006 13:02
Zdar.
Souhlasili byste s koupí LCD Samsung SyncMaster 930bf(4ms, 700:1, jas 300)?
Našel jsem ho jen za 7400 Kč! Využíval bych ho na hry, filmy a web.
Dopručili byste mi spiš jiné LCD?
Dík za odpověď.

//ice - upraven nazev tak, aby mel nejakou vypovidajici hodnotu.
Viper26 (4)|27.7.2006 11:07
Zdar,

mám ho tady jako primární monitor a nestěžuji si.
Na normální použití super, na hry rovněž, u filmů si myslím že je OK, ale na některých recenzích se jim nelíbilo, že do toho vkládá nějaký efekt, takže pohyb není zcela ostrý. Respektive má mýt určitý mazací efekt.
Z vlastní zkušenosti ale mohu říct, že pokud tam je, tak jsem si ho nevšiml.
Navíc za tuto cenu není co řešit. Já ho kupoval ještě asi za 12000.

Akorát mě napadá, že teď vyšla nová řada. Tuším 940. Co ta?

PS: Teď jsem pořídil jako druhý monitor Philipse 190S7. Za 6500 si nemohu stěžovat, je to levná kategorie na 19-ku, ale kvalit Samsungu vážně nedosahuje.
Dave777 (55)|27.7.2006 13:40
Čau, taky jsem to už zaslechl. Z toho jsem měl největší obavy. Prý má ale špatné podsvícení v horní a dolní části monitoru. je to pravda? Ale prý to jde jen poznat je při černém podkladu. Teď se dá koupit už za 7400Kč! Ten 940bf ma poloviční odezvu (2ms), což normálně nepoznáš, jinak stejné parametry a je o 1000Kč dražší. Asi se rozhodnu pro ten 930bf.
Viper26 (4)|27.7.2006 21:24
S tím podsvícením je to fakt. ale jak sám píšeš - poznat se to dá jen když máš některou barvu (třeba tmavší modrá) jako holou plochu přes celý display. Pak si ho můžes naklánět dopředu a dozadu a nedocílíš stejného podsvícení po celé ploše, čili bych neřekl špatného podsvícení, ale nestejného. Ale vážně si toho normálně nevšimneš. Navíc bych řekl že stejný problém má většina LCD.
Frog (510)|31.8.2006 21:04
pokial sa pýtaš či je dobrý, tak ano je dobrý. SyncMastery su samy o sebe kvalitné panely. Ale spomínaná odozva 2 ms je v škále sivá-sivá. to znamená že v praxi budeš mať odozvu približne 6 ms. Ale inak z technickej stránky je to kvalitný kus.