Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Připojení desktopové mechaniky do NTB

Rod Rod je offline
    Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Zdravím,
    potřebuju přeinstalovat systém v NTB, ale přestala mi fungovat mechanika. Lze tedy nějakým způsobem připojit mechaniku Optiarc DVD-ROM DDU1671S k notebooku Sony Vaio FE39VP? Případně jakou redukci budu potřebovat? Děkuji
    P.S. NTB neumí boot z USB, takže jinou možnost přeinstalování nemám.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Šlo by to i bez redukce - stačilo by vyndat disk z notesu, připojit k pc, nabootovat přes hirens boot cd a použít program na instalaci Windows (ten nasměrovat na disk z notebooku). Potom odpojit disk a vrátit zpět do notesu. Po zapnutí se rozběhne instalace Windows.

Levné redukce jsou kvalitativně hrozný, z dražších kolem tisícovky bych doporučil Scythe Kama Connect http://www.heureka.cz/?h[fraze]=scythe+kama+connect případně zavolat sem http://www.pcvcomp.cz/scythe-scups-1...ct_d10805.html pro první verzi s USB 2.0

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

NTB neumí boot z USB
    a ty mu nabizis redukci na USB

Resenim je opravdu instalace (resp. jeji start) v jinem PC nebo nakup/zapujceni jine notebookove mechaniky.

Registrace
    May 2008

No jo, já k tomu zapomněl napsat, aby napřed zkusil PLOP boot z Hirens boot cd* (ten bootuje i z desek, které opravdu v biosu nemají usb boot, posledně jsem tu zkoušel nějaký starý PIII 800)

BTW start instalace začne až v tom notebooku, ne na pc. Teď si z hlavy nevzpomenu jak se ten program jmenuje... edit: WinNT installer nebo WinNT fast installer nebo tak nějak myslím...

*možno dát na kartu atd. VAIA mají pcie čtečky...

Když spustí start na jiném pc tak si moc nepomůže... teda pokud nebude mít stejný chipset, že...

edit2: A vůbec, je si tazatel 100% jist, že z USB nebootuje? U takhle "nového" notesu se mi to nějak nezdá (ale nevylučuji)... Třeba je v tom jen nějaká banalita typu Boot Sequence On je taky rozdíl jestli nebootuje z USB Mass Storage a USB mechaniky (což přesně dělá ta redukce kterou jsem mu doporučil). Osobně mě bylo tvrzeno, že UMPC Wibrain nebo GB U60 nebootuje z USB a ať si pořídím verzi s OS a ve finále přes redukci bootne napoprvý, z SD karty s W7 ani prd, přes PLOP no problem
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 16-02-2012 v 15:48

Rod Rod je offline
    Nováček
    Registrace
    Oct 2011

No, tak cena těch redukcí je pro mě nepřijatelná. Nechce se mi dát tolik peněz a pak použít to zařízení jen párkrát.

O instalaci v jiném PC jsem se již pokoušel, ale narazil jsem na ten problém, že originální CD s WIN XP nejde spustit v jiném PC, než v mém modelu (díky ti Sony). Jiné instalační CD s čistými Win XP mi zase odmítalo vzít můj product key ze štítku.

USB boot neumí. Respektive pokud umí, tak se mi jej nepodařilo zprovoznit. Pokoušel jsem se instalovat systém jak z externí mechaniky připojené přes USB, tak i z USB disku (disk byl funkční, na jiném PC se instalace spustila).

Podařilo se mi zatím nainstalovat Win7 a to tím způsobem, že jsem připojil HDD do jiného PC, tam začal s instalací a po prvním restartu, kdy se dokončlo kopírování instalačních souborů jsem vložil HDD zpět do NTB. Tam se instalace dokončila standardně. Bohužel ale potřebuju nainstalovat XP, protože na W7 nenám licenci.

S PLOP boot a s pcmie čtečkou jsem to jaksi nepochopil. Mohli byste mi to lépe vysvětlit, prosím? Díky

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Richmond
    Když spustí start na jiném pc tak si moc nepomůže... teda pokud nebude mít stejný chipset, že...
    Uz jsem to tu psal nekolikrat, staci v jinem PC spustit
    winnt32.exe s prepinacem syspart (a makelocalsource a tempdrive)
    provede se txt cast instalace XP a graficka (s detekci HW) uz bezi na cilovem stroji.

//Richi: OK, ja to psal hlavne proto, ze to jiz v jinem PC zkousel, a ze k tomu nic dalsiho nepotrebuje.
    Naposledy upraveno uživatelem zsdx: 16-02-2012 v 18:02 Důvod: doplneni

Registrace
    May 2008

Jo jasný chápu - když to ovšem udělá přes Hirens tak mu jede nstalace úplně od začátku takže si může vložit ovladače na sata apod. rovnou... Rychlý, jednoduchý a všechno v uživatelsky friendly prostředí...

Rod Rod je offline
    Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Jo jasný chápu - když to ovšem udělá přes Hirens tak mu jede nstalace úplně od začátku takže si může vložit ovladače na sata apod. rovnou... Rychlý, jednoduchý a všechno v uživatelsky friendly prostředí...
    Z jakého programu je screen, který si zde dal? Z Hirens?
    Pochopil jsem to správně tak, že ten program zkopíruje XP na HDD s tím, že samotná instalace proběhne v notebooku? Díky

Registrace
    May 2008

Jj, program se jmenuje WinNT Setup (je to v záhlaví) a je přítomen na Hirens boot cd. S instalací jsi to pochopil správně

Rod Rod je offline
    Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Super, díky moc.

Podobná témata

1. Připojení DVD IDE mechaniky do sata desky
    Od harakiri39 v sekci Optické mechaniky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 30-07-2014, 15:39