reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Připojení desktopové mechaniky do NTB

Rod (8)|16.2.2012 11:59
Zdravím,
potřebuju přeinstalovat systém v NTB, ale přestala mi fungovat mechanika. Lze tedy nějakým způsobem připojit mechaniku Optiarc DVD-ROM DDU1671S k notebooku Sony Vaio FE39VP? Případně jakou redukci budu potřebovat? Děkuji
P.S. NTB neumí boot z USB, takže jinou možnost přeinstalování nemám.
Richmond (8084)|16.2.2012 12:50
Šlo by to i bez redukce - stačilo by vyndat disk z notesu, připojit k pc, nabootovat přes hirens boot cd a použít program na instalaci Windows (ten nasměrovat na disk z notebooku). Potom odpojit disk a vrátit zpět do notesu. Po zapnutí se rozběhne instalace Windows.

Levné redukce jsou kvalitativně hrozný, z dražších kolem tisícovky bych doporučil Scythe Kama Connect =scythe+kama+connect/#c231"]http://www.heureka.cz/?h[fraze]=scythe+kama+connect případně zavolat sem http://www.pcvcomp.cz/scythe-scups-1000-kama-connect_d10805.html pro první verzi s USB 2.0
zsdx (2098)|16.2.2012 14:27
[quote]NTB neumí boot z USB[/quote]
a ty mu nabizis redukci na USB :confused:

Resenim je opravdu instalace (resp. jeji start) v jinem PC nebo nakup/zapujceni jine notebookove mechaniky.
Richmond (8084)|16.2.2012 14:37
No jo, já k tomu zapomněl napsat, aby napřed zkusil PLOP boot z Hirens boot cd* (ten bootuje i z desek, které opravdu v biosu nemají usb boot, posledně jsem tu zkoušel nějaký starý PIII 800) :mistake

BTW start instalace začne až v tom notebooku, ne na pc. Teď si z hlavy nevzpomenu jak se ten program jmenuje... edit: WinNT installer nebo WinNT fast installer nebo tak nějak myslím...

*možno dát na kartu atd. VAIA mají pcie čtečky...

Když spustí start na jiném pc tak si moc nepomůže... teda pokud nebude mít stejný chipset, že...

edit2: A vůbec, je si tazatel 100% jist, že z USB nebootuje? U takhle "nového" notesu se mi to nějak nezdá (ale nevylučuji)... Třeba je v tom jen nějaká banalita typu Boot Sequence :notsure On je taky rozdíl jestli nebootuje z USB Mass Storage a USB mechaniky (což přesně dělá ta redukce kterou jsem mu doporučil). Osobně mě bylo tvrzeno, že UMPC Wibrain nebo GB U60 nebootuje z USB a ať si pořídím verzi s OS a ve finále přes redukci bootne napoprvý, z SD karty s W7 ani prd, přes PLOP no problem
Rod (8)|16.2.2012 15:29
No, tak cena těch redukcí je pro mě nepřijatelná. Nechce se mi dát tolik peněz a pak použít to zařízení jen párkrát.

O instalaci v jiném PC jsem se již pokoušel, ale narazil jsem na ten problém, že originální CD s WIN XP nejde spustit v jiném PC, než v mém modelu (díky ti Sony). Jiné instalační CD s čistými Win XP mi zase odmítalo vzít můj product key ze štítku.

USB boot neumí. Respektive pokud umí, tak se mi jej nepodařilo zprovoznit. Pokoušel jsem se instalovat systém jak z externí mechaniky připojené přes USB, tak i z USB disku (disk byl funkční, na jiném PC se instalace spustila).

Podařilo se mi zatím nainstalovat Win7 a to tím způsobem, že jsem připojil HDD do jiného PC, tam začal s instalací a po prvním restartu, kdy se dokončlo kopírování instalačních souborů jsem vložil HDD zpět do NTB. Tam se instalace dokončila standardně. Bohužel ale potřebuju nainstalovat XP, protože na W7 nenám licenci.

S PLOP boot a s pcmie čtečkou jsem to jaksi nepochopil. Mohli byste mi to lépe vysvětlit, prosím? Díky
zsdx (2098)|16.2.2012 15:46
[quote=Richmond]Když spustí start na jiném pc tak si moc nepomůže... teda pokud nebude mít stejný chipset, že...[/quote]

Uz jsem to tu psal nekolikrat, staci v jinem PC spustit
winnt32.exe s prepinacem syspart (a makelocalsource a tempdrive)
provede se txt cast instalace XP a graficka (s detekci HW) uz bezi na cilovem stroji.


//Richi: OK, ja to psal hlavne proto, ze to jiz v jinem PC zkousel, a ze k tomu nic dalsiho nepotrebuje.
Richmond (8084)|16.2.2012 16:42
Jo jasný chápu - když to ovšem udělá přes Hirens tak mu jede nstalace úplně od začátku takže si může vložit ovladače na sata apod. rovnou... Rychlý, jednoduchý a všechno v uživatelsky friendly prostředí...
Rod (8)|17.2.2012 12:07
[quote=Richmond;494142]Jo jasný chápu - když to ovšem udělá přes Hirens tak mu jede nstalace úplně od začátku takže si může vložit ovladače na sata apod. rovnou... Rychlý, jednoduchý a všechno v uživatelsky friendly prostředí...
[/quote]

Z jakého programu je screen, který si zde dal? Z Hirens?
Pochopil jsem to správně tak, že ten program zkopíruje XP na HDD s tím, že samotná instalace proběhne v notebooku? Díky
Richmond (8084)|17.2.2012 12:16
Jj, program se jmenuje WinNT Setup (je to v záhlaví) a je přítomen na Hirens boot cd. S instalací jsi to pochopil správně ;)
Rod (8)|17.2.2012 12:32
Super, díky moc. :)