reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Freemail?

Petr S. (1220)|17.2.2012 09:00
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Freemail?



Na internetu si můžete zřídit účet u množství volně dostupných poskytovatelů e-mailových schránek. Není ale lepší používat placené řešení? Komu jste svoji mailovou schránku svěřili a jak jste s ní spokojeni? Co vám na ní chybí? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Zoidik (1405)|17.2.2012 09:19
Do placeného řešení bych nešel. Na příjmání a odesílání mejlů mi bohatě stačí centrum.cz stažený přes IMAP do outlooku. Se spamem nemám absolutně žádný problém. Další mejl je na gmailu, který zkontroluju jednou za 14 dní a opět bez spamu. No a poslední je seznam s minimálně jedním spamem denně :D Nějak si nedokážu představit, co bych získal u placené verze emailu a jestli by to bylo nějaké zásadní plus co nenabízí freemail.
Richmond (8084)|17.2.2012 09:28
Třeba bys dostal víc sexy adresu ;) Ikdyž i ta se dá sehnat zadara (vista aerolinky už pomalu ztrácí kouzlo, nevíte někdo o @win8.metro? :notsure)
redhawk (15)|17.2.2012 10:04
samozrejem ze svoje firemne emaili mam na platenej sluzbe spolu s domenami.
Na sukromne ucely pouzivam Hotmail, Gmail, azet a post.sk (posledne dva z historickych dovodov)

Gmail a Hotmail (Live.com) pouzivam dost dlho (gmail s pozvankou do beta este) a v podstate je to rovnako bezpecne a som s nimi asi viac spokojny ako s platenym.
alfah4ns (1040)|17.2.2012 11:10
"řádnou" adresu mám na gmailu, na kravinky, registrace, atd. seznam.
pak ještě cosi od t-mobilu,ale tu nikdo nezná, chodí mi tam jen faktury (aspoň v tom pak není brodel).
Synchronizované přes IMAP do thunderbirdu, gmail i na phone.
JindraPce (69)|17.2.2012 12:35
Je to jednoduche. Na soukrome ucely nikdo nepotrebuje placene varianty mailu. Leda si priplatit za velikost schranky. (prece jen to jeste par serveru nabizi a nezvetsuji schranku automaticky). Ja treba mam i mail na svoji soukrome domene, ale nikdy jsem ho nepouzil. Co kdyz tu domenu prestanu potrebovat. Platit ji pak kvuli poste je zbytecnost.

Na druhou stranu, pokud mi prijde na firemni mail z freemailu treba objednavka, uz na zacatku na tu firmu koukam trochu podezrivave. Protoze takovy mail si proste neoverim. Navic s free sluzbama jsou dost casto problemy, kdy posta nedojde (je ve spamu) nebo dojde s velkym spozdenim.
Ivo Mašek (507)|17.2.2012 12:55
Seznam.cz a Centrum.cz. Na odesílání a přijímání emailů bohatě stačí. (netvrdím, že je to dokonalé., a že mnozí jiní mají potřebu mít něco lepšího - ale pro moje obyčejné neutajované potřeby bohatě stačí to, co jsem uvedl v úvodu)
16cmfan (2153)|17.2.2012 12:55
Ja mám taktiež Gmail. Spokonosť.
Neregistrovany (0)|17.2.2012 13:34
Mám Gmail od beta verze a plná spokojenost... filtrace, řazení, označení, jednoduchost a v neposlední řade vzhled... nic víc nepotřebuji
syky001 (6)|17.2.2012 13:37
Co je to vlastně freemail?
Je to Seznam? Ano
Je to Gmail? Asi ano
Je to Google Apss? Služba ano, ale člověk už platí za doménu. Vevnitř to vypadá stejně jako Gmail, a pokud člověk nezkoumá MX záznamy v DNS tak stejně nepozná, že mám gmail.
Richmond (8084)|17.2.2012 13:49
[quote=syky001;494257]Je to Google Apss? Služba ano, ale člověk už platí za doménu. Vevnitř to vypadá stejně jako Gmail, a pokud člověk nezkoumá MX záznamy v DNS tak stejně nepozná, že mám gmail.[/quote]
Já nerozumět česky :notsure
[SIZE="4"]Víkendová diskuze: Freemail?[/SIZE]
DrZelenka (2491)|17.2.2012 14:25
Na spam (registrace, ...) používám seznam. Soukromej mail mám na gmailu a pak ještě univerzitní (ten jen pro studijní potřeby).

Zatím jsem neměl vůbec žádnej problém s gmailem a nevidím sebemenší důvod, abych platil (vše chodí rychle, nejsou problémy s doručováním, neviděl jsem, že by to nejelo a 7,5GB místa mi stačí)
AndrewCZ (278)|17.2.2012 14:36
Já používám Seznam a Gmail a jsem spokojenej. Se spamem nemám problém.
jeninicicek (205)|17.2.2012 16:51
Začlo to seznamem, potom atlas kvůli icq, pak přišel gmail, nejnovější je školní.... První 2 slouží na registrace atd. Ze všech si vše přeposílám na gmail, tam se mi to roztřídí a jsem spokojenej...
Nevím za co bych měl někomu připlácet, nebo snad nabízí kromě spešl koncovky něco navíc?
cml11 (112)|17.2.2012 16:58
Pro svůj hlavní soukromý e-mail používám schránku na centrum.cz. Tamtéž mám ještě jednu pro různé otravné registrace. Vzhledem k tomu, že jsem dlouhodobě spokojen, má ji na centru na moje doporučení i větší část naší rodiny. Další adresy mám na seznamu a gmailu. Jejich zřízení si vynutily služby, které jsem nárazově potřeboval. Na poštu je nepoužívám, jsou to takové mrtvé schránky. Placený e-mail? Jedině jako adresu k doméně ke které nějakým způsobem patřím (práce, blog, hobby...), jinak mi to přijde být zbytečné. Takže ano, v práci pravděpodobně používám cosi co by se dalo nazvat placený e-mail. I když naše pardubická IT velkovýroba ho platí nejspíš z levé kapsy do pravé :)
jarod72pm (46)|17.2.2012 17:11
Na co placený email? Neznám jedinou výhodu za ty roky.
Už mnoho let mám na seznamu a další lidé v mém okolí na atlasu a podobně.
Velikost je více než dostatečná a jednoduché nastavení tam je taky.
Nepotřebuji emailového klienta do PC a vše si pohodlně obsloužím přímo na webu.

ps: pokud se Vám bude někdo chtít nabourat do schránky ,pak to udělá i u placeného řešení.
Neregistrovaný (0)|17.2.2012 17:46
Mám Tiscali (původně worldonline - to se ještě vytáčelo) a nemám problém. Pak ještě něco záložního, ale to stejně už dávno přešlo pod Seznam.
V placených službách toho moc přínosného nevidím.
Mí zákazníci a dodavatelé mě znají, a tudíž je jim koncovka mailu asi jedno, a kdo je nový, se s tím většinou smíří, protože mě kontaktuje na doporučení původních partnerů.
Salava (7)|18.2.2012 08:37
Používám gmail (primárně), hotmail a účet mám i na jiných službách, které používám pro nedůležité věci. Mám také účet firemní a účty (automaticky přidělené i pro speciálné účely vytvořené) na mých doménách, ale tyto e-mailové adresy dnes používám minimálně, vše důležitější přesměrováno do primárního účtu gmail nebo přes IMAP synchronizováno s Outlookem.
Právě to, že reálně další poštovní služby nepotřebuji mne vede k tomu, že řadu projektů hostuji na endora.cz, kde je slušný a levný hosting BEZ balastu dalšího e-mailu.
john (877)|18.2.2012 12:31
gmail na "dulezite", tiscali / puvodni od r. cca 2000 / na "zbytecnosti"
Valda (65)|18.2.2012 16:31
od roku 2000 WorldOnLine, posléze to bylo Tiscali, ale pak měli nějaké potíže s funkčností a od roku 2006 používám GoogleMail, nicméně webové rozhraní jen nouzově.

Používám i placené služby u vlastní domény, ale to jen jako doplněk.
kolecko (65)|18.2.2012 18:10
Kedze yahoo ma push na iPhone, tak ten mi robi najvacsiu radost.
Velmi dobre su hotmail a gmail.
Vsetky tri spominane hodnotim velmi vysoko, mojim favoritom je asi ten yahoo.
Ale idealna je vlastna domena, exchange a push.
Seznam cz kvoli aplikacii zoznam tv na iPhone.
Na blbosti pobox a post, inac dva totalne slabe freemaily.
Neregistrovaný (0)|18.2.2012 19:42
Vlastní doména na vlastním serveru, takže mám vše 100% pod kontrolou. Ale jinak GMail (firemní Google Apps) a na registrace seznam :)
Jaroji (11)|19.2.2012 21:33
Za zvážení stojí Centrum. Jeho výhodou je, že je možno jej zcela bezplatně používat na mobilním telefonu u Eurotelu. Číst celé maily a odpovídat. Neplatí se ani za přístup na net.
Nolwendil (16)|19.2.2012 22:49
Co nemám synchronizované, jako bych neměl. Takže pro osobní komunikaci používám Gmail, kde mám osobní emaly, kontakty, kalendář a úkoly. Vše se mi synchronizuje s Androidem. Na PC vše používám přes webové rozhraní.
Na pracovní věci používám firemní exchange, takže firemní email, kontakty i kalednář se mi synchoronizují s Androidem, plus na PC k exchange účtu přistupuji přes Outlook. Když chci něco doma, tak přes Outlook Web Access.

Takto mi to velmi vyhovuje. Jen když by ten Android uměl synchronizovat poznámky a úkoly s Exchange účtem, tak by to bylo dokonalé...
Diwiak (29)|19.2.2012 23:25
seznam.cz uz pradaaavno, ked gmail neexistoval a slovensky post nemal free pop3ku nebolo ine riesenie. spam filter vypnuty,mazem,neriesim,funguje ako ma