Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Software: zvýšení vypalovací rychlost

Neregistrovaný

Tazatel: Asgarto

Znění dotazu: Jak můžu zvýšit vypalovací rychlost externí vypalovací mechaniky?Vypaluje rychlostí jen 8x.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: externí vypalovací mechanika Samsung SE-208AB/TSBS

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Jediné co by mohlo pomoct, tak je nový firmware

Jds Jds je offline
    Občasný diskutér Avatar uživatele Jds
    Registrace
    Jun 2011

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Tazatel: Asgarto

Znění dotazu: Jak můžu zvýšit vypalovací rychlost externí vypalovací mechaniky?Vypaluje rychlostí jen 8x.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: externí vypalovací mechanika Samsung SE-208AB/TSBS
    Nemám zkušenost s externímy mechanikami ale vypalovat rychlostí 8x je ti málo?.Aha pokud je to u CD tak je to fakt málo a pokud je to DVD tak já osobně pálím max 6x protože mám pak problém v DVDpřehrávači ve kterym se mi to pak seká ale, to může být chyba médií a nebo přehrávače nebo mechaniky.Zdar a sílu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Pochybuju...
    1. 8x je max (vlastnost výrobku)
    2. USB 2.0 + zatížení cpu/sběrnice + buffering je pro 8x řekněme maximum
    3. připočti k tomu lead-in/lead-out a rozdíl mezi 8x a 16x bude doslova pár minut

Rozumné řešení by bylo vyhnout se připitomělému USB a jet přes eSATA + mechanika s overspeed + příslušné média

edit: @JDS: třeba to není vina mechaniky, ale způsobu pálení. U vypalování záleží na poměrně dost faktorech (některá média chutnají jiným mechanikám, někdy pomůže změna booktype což nemusí být pro určitý hw s původním fw vůbec možné...) Holt někdy nejde vše řešit slepým mačkáním tlačítka "pal a fofrem"
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 17-02-2012 v 09:50

Jds Jds je offline
    Registrace
    Jun 2011

edit: @JDS: třeba to není vina mechaniky, ale způsobu pálení. U vypalování záleží na poměrně dost faktorech (některá média chutnají jiným mechanikám, někdy pomůže změna booktype což nemusí být pro určitý hw s původním fw vůbec možné...) Holt někdy nejde vše řešit slepým mačkáním tlačítka "pal a fofrem"

Zdravím nejsem až tak zkušený ale,zatím jsem vypálil vše co jsem potřeboval a funguje mi to.Používám Nero 6(já vím už je 10nebo 11)a disky Verbatim - a mechaniku Optiarc DVD RW AD-7191S.Jsem zastáncem toho že když to funguje tak to nemněním.Přesto díky za námnět k přemýšlení.Při pálení vyšší rychlostí se mi sekali filmy zejména na konci tedy u kraje DVD proto pálím max. 6x.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Místo Verbatimů zkus Ricohy (výrobce Ritek, dostupné třeba jako EMTEC), pálit jako Incremential (někdy označované jako Disc-At-Once) a hlavně nepálit v Neru (ikdyž ta 6 je zrovna asi poslední schopná verze). Místo něj doporučuju ImgBurn (zdarma a navíc velmi sofistikovaný software). Pokud nepomůže tak je to známka odcházející mechaniky (postpem času ztratí schopnost vypalovat overburnem, pak i na cd a ve finále přestane i číst)

Jds Jds je offline
    Registrace
    Jun 2011

Díky za tip.Chtěl jsem dát bodík ale nelze.Takže dík dík.

Podobná témata

1. Vypalovací plugin do Total Commanderu
    Od Ventero v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 17-07-2014, 22:28
  2. Vypalovací programy
    Od W3$cD0n3 v sekci Programování
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 30-09-2009, 20:16
  3. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 25-08-2009, 21:40
  4. Problém s vypalovací DVD mechanikou