reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: Zobrazení disku

Neregistrovaný (0)|17.2.2012 21:49
Tazatel: R

Znění dotazu: Tazatel: R.

Znění dotazu: Zdravím, naformátoval jsem externí disk WD 500 k televizi Philips 42PFL7606K, zde ho však už nechci využívat, a při zapojení v PC se mi vůbec nezobrazí, pouze zazní zvukový signál, jak tedy mám spustit přeformátování ? ( v telce chodí bez problémů. Děkuji R.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Externí disk: Western Digital Elements Portable SE 500GB, WDBPCK5000ABK-EESN, Telka: Philips 42PFL7606K, PC: HP Pavilion
Tipuju, že je naformátovaný správně, pouze nemá přiřazeno písmeno - podívej se do správce disků. Tam bys měl vidět daný disk a pak stačí jen pravým kliknout na daný oddíl. Dr. Zelenka
Díky, ve správci se zobrazuje, vyzkoušel jsem přiřadit písmeno, po pravém kliknutí jsem však v roletce přiřazení písmena nenašel. Můžeš mi to upřesnit, nebo poradit jinou cestu.
Děkuji R.
DrZelenka (2491)|17.2.2012 22:58
Takhle nějak by to mělo být (W7 x64). Jak to vypadá u tebe? Jakej tam máš souborový systém?
pismeno.jpg
rostislavstverak (3)|18.2.2012 00:29
[quote=DrZelenka;494311]Takhle nějak by to mělo být (W7 x64). Jak to vypadá u tebe? Jakej tam máš souborový systém?[/quote]

Mám Wisty 64 Home Premium - v příloze roletka pravým klik.
DrZelenka (2491)|18.2.2012 10:37
[quote=rostislavstverak;494314]Mám Wisty 64 Home Premium - v příloze roletka pravým klik.[/quote]

Jak vidíš, tak jsi v úplně jiném nástroji :) Písmeno se mění ve "Správce disků" a ne "Správce zařízení".

Do správce disků se dostaneš přes Ovládací panely -> Nástroje pro správu -> Správa počítače -> Úložiště -> Správa disků
rostislavstverak (3)|18.2.2012 15:44
OK, pravým jsem klik na disk, a přiřazení písmene na roletce není aktivní ? Jak dál ?
DrZelenka (2491)|18.2.2012 19:01
[quote=rostislavstverak;494364]OK, pravým jsem klik na disk, a přiřazení písmene na roletce není aktivní ? Jak dál ?[/quote]

U disku není napsán souborový systém - co to znamená si můžu jen domýšlet (tipuju, že televize měla něco extra).

Pokud na disku nejsou žádná data, tak není co řešit a stačí kliknout na "Odstranit svazek" a pak ho vytvořit znova. Pokud tam data jsou, tak by se teoreticky měly dát zachránit, jen nevím kterej program by na tohle byl nejlepší.
rostislavstverak (3)|18.2.2012 22:48
[quote=DrZelenka;494395]U disku není napsán souborový systém - co to znamená si můžu jen domýšlet (tipuju, že televize měla něco extra).

Pokud na disku nejsou žádná data, tak není co řešit a stačí kliknout na "Odstranit svazek" a pak ho vytvořit znova. Pokud tam data jsou, tak by se teoreticky měly dát zachránit, jen nevím kterej program by na tohle byl nejlepší.[/quote]

Děkuji za nasměrování a radu, odstranil jsem svazek, a nyní formátuji, vypadá to na dlouho, ale myslím že to bude dobré. Přeji pohodovou neděli R.