reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Current Pending Sector Count

Freschak (87)|18.2.2012 11:05
Dobrý den, dnes se mi objevila nějaká chyba u HDD, nevím co to je, innjak mi to nepřišlo, všechno jede v pořádku, náhodou jsem koukl do SpeedFanu a viděl sem to.
SpeedFan

CrystalDisk

HD Tune

Znamená to něco zavážného?
Richmond (8084)|18.2.2012 12:11
HD Tune píše 1 sektor, který bude přemapován na jinou část disku. Ostatní ukazují 0. Zásadní problém bych v tom neviděl a disku bych se nebál. Pro jistotu bych ještě použil program na diagnostiku přímo od výrobce disku http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=606&sid=3
Freschak (87)|18.2.2012 12:21
[quote=Richmond;494339]HD Tune píše 1 sektor, který bude přemapován na jinou část disku. Ostatní ukazují 0. Zásadní problém bych v tom neviděl a disku bych se nebál. Pro jistotu bych ještě použil program na diagnostiku přímo od výrobce disku http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=606&sid=3[/quote]
Děkuji, já se hlavně zalekl u toho SpeedFanu toho červného a tam to zas svítilo žlutě, tak mě to zaskočilo, už jsem se bál, že to třeba zítra nezapnu. Tady jsem něco vyfotil, snad to bude ono
Je to z toho prográmku. (Je to ten 250 GB)
DrZelenka (2491)|18.2.2012 13:35
[quote=Freschak;494340]Děkuji, já se hlavně zalekl u toho SpeedFanu toho červného a tam to zas svítilo žlutě, tak mě to zaskočilo, už jsem se bál, že to třeba zítra nezapnu. Tady jsem něco vyfotil, snad to bude ono
Je to z toho prográmku. (Je to ten 250 GB)[/quote]

Dokud se to číslo nezačne zvětšovat, tak bych to nijak neřešil (jen to občas kontroluj). Mě disk s 1 vadným sektorem jede v pohodě 2 roky a není na něm vidět náznak problémů.
r34ktor (7477)|18.2.2012 13:55
[quote=Richmond;494339]HD Tune píše 1 sektor, který bude přemapován na jinou část disku. Ostatní ukazují 0.[/quote]
Ostatní ukazují to samé.

[quote=DrZelenka;494350]Dokud se to číslo nezačne zvětšovat, tak bych to nijak neřešil (jen to občas kontroluj). Mě disk s 1 vadným sektorem jede v pohodě 2 roky a není na něm vidět náznak problémů.[/quote]
Důležité je sledovat položku Uncorrectable Sector Count (= vadné sektory; zatím 0). Pending Sector je "jen" potenciálně vadný.
Freschak (87)|18.2.2012 14:36
Takže sledovat Threshold u Uncorrectable Sector Count?
[quote=DrZelenka;494350]Dokud se to číslo nezačne zvětšovat, tak bych to nijak neřešil (jen to občas kontroluj). Mě disk s 1 vadným sektorem jede v pohodě 2 roky a není na něm vidět náznak problémů.[/quote]
A ty myslíš které číslo? A já mám jeden vadný sektor? Děkuji za odpovědi, moc se v tomhle neotáčím.
DrZelenka (2491)|18.2.2012 15:12
[quote=Freschak;494355]Takže sledovat Threshold u Uncorrectable Sector Count?

A ty myslíš které číslo? A já mám jeden vadný sektor? Děkuji za odpovědi, moc se v tomhle neotáčím.[/quote]

Sleduj "Raw" nebo "Data" (oboje je stejná věc). Threshold je jakási hraniční hodnota pro daný disk (občas mi přijde, že tam jsou dost divný hodnoty)

Samozřejmě sleduj Current pending sector (sektory k opravě). Ale "uncorrectable sector count" (neopravitelné sektory), "reallocated sector count" (opravené sektory), "CRC error rate" také mohou ukazovat na blížící se konec disku. Ale jak jsi viděl, tak tě programy samy upozorní na špatné hodnoty (některý vyšilují při první odchylce, viz. speedfan, a některé poznají, že ještě o nic nejde)

Současný stav není nijak špatný - tyto hodnoty nejsou nijak závadné. V případě, že by se opravdu zvyšovaly, tak sem jednoduše pošli screen (stačí 1) a opět posoudíme.
Freschak (87)|18.2.2012 15:58
[quote=DrZelenka;494362]Sleduj "Raw" nebo "Data" (oboje je stejná věc). Threshold je jakási hraniční hodnota pro daný disk (občas mi přijde, že tam jsou dost divný hodnoty)

Samozřejmě sleduj Current pending sector (sektory k opravě). Ale "uncorrectable sector count" (neopravitelné sektory), "reallocated sector count" (opravené sektory), "CRC error rate" také mohou ukazovat na blížící se konec disku. Ale jak jsi viděl, tak tě programy samy upozorní na špatné hodnoty (některý vyšilují při první odchylce, viz. speedfan, a některé poznají, že ještě o nic nejde)

Současný stav není nijak špatný - tyto hodnoty nejsou nijak závadné. V případě, že by se opravdu zvyšovaly, tak sem jednoduše pošli screen (stačí 1) a opět posoudíme.[/quote]
Děkuji za přiblížení a který z těch programů bude asi teda pro to sledování nejlepší, když jak píšeš, některé už vyšilují i když třeba ještě o nic nejde?
Richmond (8084)|18.2.2012 16:48
[quote=r34ktor;494351]Ostatní ukazují to samé.[/quote]
Já tam vidím C5 - Data: 1
Nebudu se hádat, není u toho warning ve žlutém rámečku, Speedfanu se také u C5 něco nelíbilo proto jsem ho nahnal do další utility přímo od výrobce ;) Pro představu přikládám screen HD Tune, které občas dokáže vystrašit :D (červeně vybarvený disk byl připojen za chodu) Podobně je na tom Crystal s disky od Seagatu
disky.png
Freschak (87)|18.2.2012 22:43
Ještě jsem zkoušel dál v tom programu a

Všude jsou fajfky, tak snad to nějaký pátek ještě vydrží..