reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

klávesnice?

marekpevný (347)|18.2.2012 14:49
zdarec.Dal jsem doma dohromady z různých zbytků pc.Průšvih je ale ten že mám doma pouze bezdrátovej set(klávesnice a myš)a jelikož mám hdd zformátovanej tzn. že tam nic není nejde mi ani ta klávesnice.Prostě mi najede nabídka ale do biosu se prostě nedostanu protože mi ta bezdrátová klávesnice nereaguje.Je nato nějakej fígl nebo si musím sehnat někde drátovou klávesnici do ps2?
DrZelenka (2491)|18.2.2012 15:01
[quote=marekpevný;494357]zdarec.Dal jsem doma dohromady z různých zbytků pc.Průšvih je ale ten že mám doma pouze bezdrátovej set(klávesnice a myš)a jelikož mám hdd zformátovanej tzn. že tam nic není nejde mi ani ta klávesnice.Prostě mi najede nabídka ale do biosu se prostě nedostanu protože mi ta bezdrátová klávesnice nereaguje.Je nato nějakej fígl nebo si musím sehnat někde drátovou klávesnici do ps2?[/quote]

Záleží co to je za PC. Některé desky USB klávesnice podporují po zapnutí příslušné volby v BIOSu, některé (novější) běžně a ty opravdu staré je občas nepodporují (odhaduji - kombinace stará deska + USB klávesnice jsem nijak netestoval, běžně používám rezervní PS/2)
Richmond (8084)|18.2.2012 16:18
S klávesnicemi (ať už USB nebo PS2) mají častokrát problémy starší MSI desky. Nejrychlejší a nejpohodlnější je připojit stávající klávesnici přes USB/PS2 redukci. A nebo mít rychlé prsty a při POSTu stisknout NumLock (blikne ledka) a ihned DEL pro vstup do biosu.

Bohužel to co myslí Zelenka (nejspíš zapnutí USB Legacy support) nemá na tohle vliv :thumbdown
Jezevec (607)|18.2.2012 21:39
Finta na to není. Je vhodné pořídit co nejlevnější drátovou klávesnici. Napiš model značku desky, co tam je - s ohledem na možnost použití USB klávesnice v jejím BIOSu. 100% jistotu dostaneš s PS2, pokud je na desce konektor.

Já pro tyhle případy mám několik rezervních klávesnic i myší, na spotřebu:)
Richmond (8084)|18.2.2012 21:49
[quote=Jezevec;494427]Finta na to není...[/quote]
Někdy zkus to co jsem napsal, uvidíš že si nemusíš držet PS/2 klávesnice vůbec, myší se do biosu nedostaneš...
Jezevec (607)|18.2.2012 22:15
[quote=Richmond;494429]Někdy zkus to co jsem napsal, uvidíš že si nemusíš držet PS/2 klávesnice vůbec, myší se do biosu nedostaneš...[/quote]

Myš nemám kvůli biosu, ale do rezervy.
S tou redukcí osobně nerozumím, jak by to řešilo problém Marka. Má bezdrátový set, který mu logicky nejde, reduce USB/PS2 převede signál z USB donglu klávesnice? To se mi zdá dost neuvěřitelné.
Richmond (8084)|18.2.2012 22:31
A dongle nejde strčit do redukce? :notsure Nevím jak Vy, ale já o ní strčím cokoliv co má USB konektor ;) Samozřejmě pokud má BT klávesnici tak bych jisté pochyby měl...
marekpevný (347)|20.2.2012 18:25
nechci zakládat další vlákno a zahlcovat forum.
potřeboval bych dvě věci:1.jestli by mi tady hodila nějaká dobrá duše odkaz na ovladače pro desku asus a8n-sli.lnějaké jsem našel ale přiznám se že se moc nevyznám co přesně stáhnout1
2.ovladače na grafickou kartu asus en 6600-tady jsem našel vždycky něco co mě odkazovalo na nějakej driver scan.Díkes
Salamander (6177)|20.2.2012 18:27
kevin00 (10238)|20.2.2012 18:33

  • Asus EN6600 (vyber si os, pro který ovladač potřebuješ)
marekpevný (347)|20.2.2012 18:40
děkuju.