reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

chybějící I/O shield - ASUS P8Z68-V

sakuL_ (17)|19.2.2012 14:39
Čaute,

na aukru jsem koupil základní desku ASUS P8Z68-V, ale bohužel k mému překvapení nebylo součástí balení I/O shield (Asus tomu říká Q-Shield). Zkontroloval jsem původní aukci a skutečně I/O shield nebyl ani v popisu balení, takže moje blbost. Otázka ale je, co teď s tím?
Nevíte někdo, zdali by se dal někde příslušný I/O shield dokoupit? Máte někdo zkušenosti s alternativními řešeními? Víte o někom, kdo má doma jeden přebytečný? ... jakákoliv pomoc tuze vítána! :)
Salamander (6177)|19.2.2012 14:42
tak da se zit i bez toho, ale zkusil bych napsat prodejci, jestli mu to nahodou nekde nezustalo ...
Jezevec (607)|19.2.2012 14:45
Když ti nedá prodávající I/O shield, tak se mu zkus připomenout, s jinou deskou mu může být k ničemu.

Každý solidní prodejce má I/O shieldů na servisu plné krabice:) takže pokud máš např. účet u CzC, Alfě, ..., můžes se zkusit zeptat tam. Samozřejmě by bylo dobré, aby sis od nich taky něco koupil :D - protože s tím oni budou ztrácet čas.
sakuL_ (17)|19.2.2012 14:53
Prodávajícího jsem kontaktoval a odpověděl v očekávaném jazyce obchodníka: I/O nebylo v popisu balení = nebude. Nabídl jsem mu potom ještě odkoupení v případě, že se mu tam někde válí, ale bez odpovědi. Příliš mnoho naději si tedy v této variantě nedávám.

Czc jsem před chvíli psal maila, shodou náhod tam mám objednávku v hodnotě asi 18tis. Myslíš ale, že o té objednávce vědí? Nepsal jsem jim skrz czc účet, ale přes osobní mail (na který mi tedy chodí i odběr czc). Je tam někde možnost je kontaktovat i skrz czc účet? :)
Jezevec (607)|19.2.2012 14:55
[quote=sakuL_;494508]Prodávajícího jsem kontaktoval a odpověděl v očekávaném jazyce obchodníka: I/O nebylo v popisu balení = nebude. Nabídl jsem mu potom ještě odkoupení v případě, že se mu tam někde válí, ale bez odpovědi. Příliš mnoho naději si tedy v této variantě nedávám.

Czc jsem před chvíli psal maila, shodou náhod tam mám objednávku v hodnotě asi 18tis. Myslíš ale, že o té objednávce vědí? Nepsal jsem jim skrz czc účet, ale přes osobní mail (na který mi tedy chodí i odběr czc). Je tam někde možnost je kontaktovat i skrz czc účet? :)[/quote]

Ideální by bylo tam zavolat a slušně je poprosit, případně se s nimi domluvit, že bys tam přišel přímo s deskou a vyzkoušelo se pár I/O shieldů, jestli tam některý nesedne. V CzC jsou ochotní, určitě vyjdou vstříc.
sakuL_ (17)|19.2.2012 15:02
[quote=Jezevec;494509]Ideální by bylo tam zavolat a slušně je poprosit, případně se s nimi domluvit, že bys tam přišel přímo s deskou a vyzkoušelo se pár I/O shieldů, jestli tam některý nesedne. V CzC jsou ochotní, určitě vyjdou vstříc.[/quote]

Můžu se tam zkusit zeptat, až si budu odebírat zboží, resp. těsně před placením :) ... S CzC mám, co se ochotnosti týče, dobré zkušenosti, tak snad by to šlo tímto způsobem.

A v případě neúspěchu, má někdo zkušenosti s alternativním řešením, jak mezery vyplnit? Obávám se, že alespoň dočasně tak nějakou dobu budu muset jet.
Salamander (6177)|19.2.2012 15:05
[quote=sakuL_;494511]
A v případě neúspěchu, má někdo zkušenosti s alternativním řešením, jak mezery vyplnit? Obávám se, že alespoň dočasně tak nějakou dobu budu muset jet.[/quote]

jako abych ti pravdu rekl, tak ja jedu uz minimalne rok bez shieldu a nerekl bych, ze by byl nejaky problem :D

Jedine, co bys mohl udelat, je nejaka vodiva propojka mezi konektory a case ... napada me tak akorat alobal, ale to by bylo celkem hardcore :D
sakuL_ (17)|19.2.2012 15:14
[quote=Salamander;494512]jako abych ti pravdu rekl, tak ja jedu uz minimalne rok bez shieldu a nerekl bych, ze by byl nejaky problem :D

Jedine, co bys mohl udelat, je nejaka vodiva propojka mezi konektory a case ... napada me tak akorat alobal, ale to by bylo celkem hardcore :D[/quote]

A nedostane se tímto způsobem dovnitř větší než standardní množství prachu? Přeci jenom je to poměrně velký otvor, ne?
Jezevec (607)|19.2.2012 15:17
[quote=sakuL_;494511]těsně před placením :) [/quote]
Lepší je se domluvit dopředu a přijít třeba když mají čas na servisu - aby se tomu taky někdo pověnoval :) Jianak předpokládám odpověď typu, mámě jich hodně ale zrovna pro tuto desku ne, nejde o masově prodávanou desku" :) :D

Ad výroba I/O shieldu - nejjednodušší se mi jeví vyříznout skalpelem podle vývodů vzadu na desce např. z kartonu - pokud daný člověk chce za každou cenu zabránit nechtěnému úniku vzduchu z case nesprávnou cestou - kvůli plánování chlazení. Jinak samozřejmě deska poběží i bez I/O shieldu :)
Richmond (8084)|19.2.2012 17:04
[quote=Jezevec;494517]
Ad výroba I/O shieldu - nejjednodušší se mi jeví vyříznout skalpelem podle vývodů vzadu na desce např. z kartonu...[/quote]
To ať tam nedává vůbec nic. Podívej se na formfactors.org, dočteš se tam proč to je z jinýho plechu než třeba celý kejs :rolleyes: Z toho samého důvodu si taky průzoru mikrovlnky nestrčíš papír :rolleyes:
sakuL_ (17)|19.2.2012 17:44
[quote=Richmond;494532]To ať tam nedává vůbec nic. Podívej se na formfactors.org, dočteš se tam proč to je z jinýho plechu než třeba celý kejs :rolleyes: Z toho samého důvodu si taky průzoru mikrovlnky nestrčíš papír :rolleyes:[/quote]

Můžeš to něják osvětlit? Jakože tam dochází k ňákejm únikům škodlivých látek nebo tak něco?
Salamander (6177)|19.2.2012 18:02
[quote=sakuL_;494538]Můžeš to něják osvětlit? Jakože tam dochází k ňákejm únikům škodlivých látek nebo tak něco?[/quote]

normálně se z toho sype na zem plutonium, ale v pohode to zameteš nebo vysaješ vysavačem :thumb

Dobre, delam si prdel

Mohlo by dojit k nejakymu elektronickymu ruseni, ale ono to zas tak horky nebude ... urcite ne natolik, abys aspon nejakou dobu bez toho shieldu nemohl fungovat.

BTW: na eBay a podobnych se daji ty shieldy vetsinou taky sehnat.
sakuL_ (17)|19.2.2012 19:36
[quote=Salamander;494543]normálně se z toho sype na zem plutonium, ale v pohode to zameteš nebo vysaješ vysavačem :thumb[/quote]

:D to jsi zabil

každopádně díky všem za reakce, aspoň jsem o něco klidnější, že to až takovej průser neni
flanker (1579)|24.2.2012 11:09
Osobně používám také desku bez IO krytu. Cca již přes půl roku. Ničemu to vyloženě nevadí, alespoň lépe odvětrává case :D