reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD Monitor s lesklým displayom

koliar (7)|22.2.2012 09:58
Zdravim, vedel by mi niekto poradit, ktore monitory sa dnes vyrabaju s lesklym displayom? Potreboval by som 24" ale vsetky co pozeram po e-shopoch maju matne displaye :rolleyes:. Kamos si kupil pred rokom a pol jeden 24" HP Pavilion ale dnes ho uz neviem zohnat. Dakujem za kazdy typ (model).
Salamander (6177)|22.2.2012 11:14
Proc chces zrovna leskly? Nevidim v tom zrovna nic uzasneho ...
jinak leskla 24" je urcite tady ta http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000118S&Search=leskl%FD%20display&SearchType=1
koliar (7)|22.2.2012 16:29
Diky za typy... Ten apple je velmi drahy pre mna, podobne aj to Neovo. Ten Benq ma matny display, aspon vsade pisu, ze matny len na tom linku (alfacomp) pisu,ze je leskly. Preco leskly? Nuz preto lebo sa mi na nom proste viac paci podanie farieb. Monitor pouzivam v pracovni kde nesvieti slnko takze ziadne odrazy nehrozia. Teraz mam 22" Samsung P2250 matny. Pred tym som mal nejakeho Benqa leskleho (ja blb ho predal) ale 20" a tie fraby su nebe a dudy... Podobne na ntb kde mam leskly display je to take "libivejsie". Skoda, ze tie HP Paviliony uz HP nevyraba. Ten znameho 24" Pavilion ma krasny obraz (samozrejme leskly). V praci mam taktiez 24" Philips ale matny a mdly farby zas. Este by sa nieco naslo?
Richmond (8084)|22.2.2012 16:37
S těmi barvami je to pravda tak napůl.

U TN obrazovek lesklý povrch bez debat hodně pomáhal, ale v dnešní době kdy jsou cenově velmi přijatelné IPS monitory je dost zcestné pořizovat právě ty s TN obrazovkou ;) Předpokládám, že do toho monitoru budeš ochotný dát tolik co dříve stávaly Paviliony (od 5k nahoru, 2408W bylo snad za 12k)
alfah4ns (1040)|22.2.2012 16:43
Povrchová úprava panelu až tak moc NEsouvisí s podáním barev, jak si myslíš. Ok, možná dojde k určité degradaci vlivem rozkladu odrazů, atd..., ale to se netahejme.

To, co ovlivňuje ve výsledku kvalitu zobrazení je vlastní matice uvnitř.
Nediv se, že ten panel měl mdlé, nepěkné barvym, když byl typu TN.

Btw. všimni si, že všechny profesionální LCD pro grafiky (eizo CG řady, atd) mají matný povrch.
Lesklý povrch je výmysl, který způsobí to, že panel vypadá designově "lépe" a taky to, že se v tom odráží každá kravina, ti působí na pohled tak, že je kontrastnější (+ nechá projít více světla, matná vrstva to prostupující světlo více rozloží, projde ho méně)
In fact na tom ale ani nezáleží.
Nepěkné barvy budou mít všechny TN.

Chceš hezký obraz chceš IPS/VA panel.
TN panelům se vyhni.

do 4k jsou fajn např. LG ips 235p
za cca 7k pak 1920x1200 Dell 2412m.

pokud chceš opravdu kvalitní panel, připrav si 10+ tisíc na 24' 1920x1200 panel.
koliar (7)|22.2.2012 16:47
Tak presne tomuto som sa chcel vyhnut. Rozmyslal som ci to spomeniem hned v prvom prispevku. Proste neriesme leskly/matny. Poprosim Vas len o typy na monitory s lesklym displayom. Dakujem...
Ten kamosov je model HP W2448HC. Stal cca 300 Eur. Tolko by som dal za monitor.
Richmond (8084)|22.2.2012 16:51
V tom případě ti asi nebudou vyhovovat ani ty co jsem dával já protože jsou kryté sklem... Možná zkusit jít po jednotlivých modelech...

Hans trochu zveličuje problém a jde na to moc technicky :) - on je ten lesklý opravdu barevně hezčí než matný a budu se klidně hádat :) Zkrátka když nevadí "zrcátko" tak není co řešit :thumbs

edit: ještě mě napadlo dát před lcd filtr jako býval u CRT, teda za předpokladu, že to ještě někdo (Polaroid) vyrábí...
koliar (7)|22.2.2012 16:53
Richmond vravis mi z pier (rtu)...;) Nevies o nejakom konkretne?
koliar (7)|22.2.2012 17:06
No konecne som jeden nasiel po dlhej dobe s lesklym displayom. Skoda, ze je len 23". Konkretne HP x2301. Ma s nim niekto skusenost?
Richmond (8084)|22.2.2012 17:14
Právě, že ty lesklý vymřely :cry Nic jinýho než ty starší HP a Asusy mě nenapadají. U pár lidí jsem viděl HannsG nebo úplně neznámý čínský značky, ale pochybuju, že se dají lehce dohledat... Možná kdyby někdo věděl co je tohle za monitory (Beenbug???) :notsure
Windows Media Player (2).png
alfah4ns (1040)|22.2.2012 17:15
J, napsal jsem to moc složitě, závěrem cca mělo být, že lesklé TN je horší než matné IPS/VA a i přes onu matnost může mít panel výborné vlastnosti vhodné i pro profi segment.
(sám mám doma lesklý panel - viz podpis, ta lesklost se dá přes den, kdy je hodně světla (i když jsou žaluzie), eliminovat zvýšením jasu, což mi nedělá až tak velký problém (panel zvládá max 470cd/m2))

To HP - asi jo, plusem je taky to, že to je MVA panel. Barvy, úhly budou dál než u TN a díky VA matici bude mít i pěkné podání černé.
Ad panely překryté sklem - matný displej + sklo si bere nevýhody z obou řešení (pokles průchodu světla vrchní vrstvou panelu + odlesky)

edit:
160e je nádherná cena, někdo tady evidentně chce konkurovat IPS od LG :)
koliar (7)|22.2.2012 17:16
Tu je celkom podarena recenzia ne ten HPx2301. Cena je 160Eur... :eek:
http://www.digitaltrends.com/monitor-reviews/hp-x2301-review/
alfah4ns (1040)|22.2.2012 17:23
Tyjo, beru zpět to s tou obrazovou kvalitou a úhlama u x2301, mi se ty HP zamotaly mezi sebou...
MVA je u L2201x...
koliar (7)|24.2.2012 10:22
No tak monitor dnes dofachcil. Obraz je presne taky ako som si predstavoval :) Farby jasnejsie, obraz proste zivsi ako na matnom displayi. Porovnavam s monitormi za cca 200-250Eur. Na mojom doterajsom monitore Samsung P2250, ktory nepatril medzi lacne modely (2009) sa to neda porovnat. Diky za debatu chlapi...