reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SHWallpaper - softy na obrázky??

Veyron (88)|22.2.2012 10:22
Zdravím lidi, dosť by ma zaujímalo aký softvér používajú nadšenci vytvárajúci tunajšie wallpapery, ale toto tu bohužiaľ nejako admini nedomysleli, takže sa nič také nikde nepíše. Viete mi prosím poradiť nejaké dobré programy na tvorbu obrázkov?
Richmond (8084)|22.2.2012 11:40
Co si pamatuju tak se tu v drtivé většině používal FotoKrám (PhotoShop) - ostatně je to snad i napsané u použitých brushů v použitých zdrojových souborech. Na 3D Blender, Modo, Cinema a Maya a samozřejmě 3DSMax (opět vidno z přiložených souborů). Volba programů se odvíjí od charakteru wallpaperu takže se nedá dost dobře doporučit konkrétní program, žádný "univerzál" neexistuje - vyrábět "textový" wallpaper v Maxu je třeba dost neefektivní, ale dá se ;)
Veyron (88)|22.2.2012 14:44
ok, dík za info.
Takže najlepšie bude si asi všetky otestovať :)
Ja to chcem hlavne pre použitie na internetovej stránke a obrázky som sa učil upravovať jedine v Piant.net a upravovať sa celkom dajú, ale vytvárať nejaké lepšie grafické, ako tu tie wallpapery, tak na to paint.net moc vhodný myslím nie je...
Richmond (8084)|22.2.2012 14:49
Na stránky je opravdu lepší ten FotoKrám díky řezům, které v Paint.NETu nejsou. Tedy alespoň ne v základu, ale můžeš se mrknout po nějakém pluginu http://forums.getpaint.net/index.php?/topic/15260-plugin-index/ Každopádně Paint.NET je jinak velmi dobrý nástroj i na wallpapery, žádný "brutální" rozdíl jsem mezi nimi nezaznamenal :thumb
Veyron (88)|23.2.2012 08:53
hmm, som ani nevedel, že existujú nejaké nadstavby na paint.net. Ale vlastne to sa dalo čakať od kvalitného open source softvéru :) Určite skúsim vytiahnuť maximum z paint.netu, ale vyskúšam i PhotoShop. A PhotoShop má jednu veľkú výhodu, že naň existuje množstvo kníh, takže keď sa budem chcieť v ňom nejak extra zdokonaliť, tak môžem aj touto cestou, ale zase na Paint.net bude určite veľa návodou i na nete :)
Každopádne dík za rady ;)