Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 29 z 29

Téma: Víkendová diskuze: Linux a příkazová řádka?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

K přetáhnutí ikonky bude tuším potřeba otevřít prvně nějakou aplikaci, tam onen program vyhledat a následně jej přetáhnout, takže v tomhle ohledu to asi vyjde cca nastejno (otevřit terminál, napsat jeden přikaz, odentrovat). Nicméně mluvil jsem o Windows, s OSX jsem v životě nepracoval
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od centos Zobrazit příspěvek
    K přetáhnutí ikonky bude tuším potřeba otevřít prvně nějakou aplikaci, tam onen program vyhledat a následně jej přetáhnout, takže v tomhle ohledu to asi vyjde cca nastejno (otevřit terminál, napsat jeden přikaz, odentrovat). Nicméně mluvil jsem o Windows, s OSX jsem v životě nepracoval
    Vůbec! To co jste popsal je postup pro přitroublé Ubuntu. Přetáhnu prostě ikonku třeba z cd to folderu "Applications", toť vše Takže jakýpak nastejno. To samý se dá říct o legendárních Windows vs Linux válkách - holt porovnávat neporovnatelné může leda profík s př. řádkou, který v životě s ničím jiným než z těma výše zmíněnýma os nepracoval

PS: na macu se to jmenuje taky terminal, taky fachá tabelátor a kupodivu také funguje i "linuxácké" sudo.

edit: tak okamžitě nainstalovat osx, pak začnete prskat i na ten linux jak je nemotornej
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 25-02-2012 v 15:14

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    W8 nic nevyřeší, dokud se nezmění od základu
    Ale ony se W8 opravdu od základů změnily, minimálně Tablet-ARM-Metro verze.

Registrace
    May 2008

Já tedy žádnou ARM verzi nevidím (navíc mi nezajímá), alespoň ne v beta programu. W8 se od základu změnily konkrétně v čem?

edit: tablet-friendly metro je momentálně pěkně na pikaču, třeba aktivace startu vlevo dole je výtečná hlavně na zapuštěných displejích s rámečkem (mimochodem to mají snad všechnu "rugged" tablety + i pár těch normálních). Taktéž metro je na pěst - pexeso dokáže ukázat kolem 20 aplikací na 1 obrazovku a tohle já rozhodně nevyměním za start ani na prťavém umpc
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 25-02-2012 v 15:37

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Přetáhnu prostě ikonku třeba z cd to folderu "Applications", toť vše
    A jak to funguje, když chcete nainstalovat program jménem xyz z netu? Tím nastejno jsem myslel čas, který se tím stráví. Ale možná se mýlím; jak říkám, nemám zkušenost. Rád se nechám poučit

Registrace
    May 2008

Těch možností je hned několik (od přetažení ikonky až po př. řádek - *nix systémy jsou stejné, daemony nebo makra přes automator nejsou problém, defacto vše co jde s linuxem jde v osx taky). Ač se to na první pohled nezdá tak je to poměrně sofistikovaný os ve kterém je GUI posazený na mnohem vyšší úroveň než je známo z win/kde/gnome - třeba konfig firewallu probíhá tak, že přetáhnu ikonku programu (vůbec tedy nemusím vědět přesné jméno natož kde přesně se aplikace nachází) do okna s firewallem kde pouze zakážu/povolím přístup, podbně je na tom banální změna ip adresy a takhle by se dalo pokračovat. Možná to bude znít blbě, ale tohle je os ve kterém mě práce baví.

Samozřejmě kdybychom šli úplně na tu nejnižší úroveň tak GUI nikdy nemůže na cmd vyhrát, o tom žádná...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Je to pěkné, ale i tak musím říct, že instalaci z repozitářů v Archu nepovažuji za složitější ani pomalejší Pokud bych měl jen soubor, pak ano, ale to se mi ještě nestalo.

OSX bych si rád vyzkoušel, ale zkoušet to instalovat asi nebudu. A rozumím, mě práce v Gnome-Shellu taky baví.

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

Taky přispěji k této výživné diskuzi. Vzhledem k tomu, že jsem začínal s PC v době, kdy Windows v těchto končinách znali pouze opravdoví guru a jediná možnost domluvy s DOSem byla příkazová řádka a vzhledem k tomu, že s nikým nesoutěžím, jak rychle který program spustím a jak jednoduše nainstaluji, tak i dnes, jak ve W7 (v práci) nebo v Ubuntu (doma) nebo v XBMCLive (u TV), někdy tu příkazovou řádku použiji. Třeba jen na hloupé pingnutí do sítě :-)

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

jediná možnost domluvy s DOSem byla příkazová řádka
    Tak, tak. A mě se vybavila jedna vzpomínka někdy k roku 1990. My jsme tehdy používali, jako asi v té době všichni, na firmě pro programování ORCAD.DAT WinDOS (verzi už si nepamatuji). Samozřejmě, že vše přes příkazovou řádku (dneska bych to asi hned tak nezvládl - člověk zapomíná). Přes tu řádku se i otvíraly ARJ archivy. (a také přes BAT soubory jsme na nočních šichtách otvírali letecké hry, jako Hornet, F119, .... ) No a k té veselé vzpomínce: Ono občas docházelo k překlepům, ale to se vždy objevil ERROR a nic se nestalo. Ovšem při mé smůle, já jsem "to nic se nestalo" protrhl. Také překlep a žádný ERROR. Ale na monitoru (14" s krycím sklem) se po celé ploše objevily různé znaky, písmenka a číslice a to vše několik vteřin rotovalo od spoda nahoru. A pak nic. Černá obrazovka. Nešlo vůbec nic s tím udělat. No zkrátka, takhle vyčištěný PC nikdy nebyl. Nezbylo tam lautr nic (co já jsem si tehdy musel všechno vyslechnou, a hlavně od vedoucího, který o PC nevěděl.....také lautr nic - tihle lidé byli (a ještě jsou) nejchytřejší

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

Stala se mi podobná věc :-) Pamatuji si, že jsem místo kreslení na odpolední šichtě, instaloval AutoCAD a další software, který jsme tam měli :-), aby ráno kolega nic nepoznal. A stejně nato přišel, protože jsem špatně opravil jednu položku při přepisování originálního menu upraveného pro naši kancelář :-) Ale data byly naštěstí zálohovány na disketách :-)

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od gumy Zobrazit příspěvek
    Třeba jen na hloupé pingnutí do sítě :-)
    A přesně o tom to i je - když přesně vím co chci tak podle toho zvolím postup Něco jde prostě lépe s myší, něco přes command (když se teda člověk nepřeklepne a neshodí to co zbylo). Naštěstí jsem byl odkojen na sinclairech, takže spustit hru commandem SHIFT J dvě dvojtečky a zapnutí kazeťáku s pečlivě vynulovaným počítadlem jsem také zažil Na druhou stranu já, hyperaktivní dítě vydržel kreslit na klávesnici (QA/OP pokud jsem to nezapomněl) na černobílé televizi... Úplně nejraději vzpomínám na mým otcem ručně stavěnou tiskárnu s kuličkovým perem (nebo plastovým, takový ty 4 barvy v sadě - i tak se to tenkrát neshánělo zrovna nejlíp) nebo joysticky z merkura, ruský 5v epromy co se nedaly smazat autobaterkou z moskviče... Zato dneska když nelítají červený srdíčka na jedno kliknutí tak je to holt blbej syséééém a teleport furt nikde! No tak kde to vlastně jsme

edit: dos a arj už byl jinej luxus, norton pak vlastně pomyslná gui pecka a dokonce i hranaté myši genius měli tři tlačítka a macintosh jen jedno
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 28-02-2012 v 05:01

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Pouzivam Linux konkretne Ubuntu 10.10 a manipulaci (presuny, dekompresi, ...) bych si bez Nautila (pouzivam mod seznam s rozbalovacimi slozkami + na obrazky nahled) nedokazal v prikazovem radku predstavit.

Na druhou stranu se vsak prikazoveho radku nezaleknu a pouzivam na rutini hromadne upravy, konverze,aktualizace ap. bash, sed, awk, ...

Instalace programu je v ubuntu kapitolou sama pro sebe "Softwarove centrum" je pomaly moloch Synaptic na to nemi o moc lepe takze na aktualizaci a instalaci programu pouzivam spise apt pripadne aptitude.

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

W8 nic nevyřeší, dokud se nezmění od základu tak to bude stále systém jaký to je, posze k němu bude stále přilepovaný "pexeso", "appstore" a vše ostatní co bude právě "in"
    toto tesat do kamene pro pristi generace IT proof
    jinak si nemyslim, ze command line je "vysadou profesionalu", i kdyz, kdo poznal kouzlo "prikazoveho radku", trochu si pohral s libovolnym OS, tak pak se stane technika "slaverem" a uzivatel je "masterem".....

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

Ked som s linuxom zacinal nic ine ako shell nebol.
    Takze mne to este ide.
    Taktiez este nieco v DOSe ovladam

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: IP kamery?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 22-11-2016, 17:55
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  4. Víkendová diskuze: Je Linux mrtvý?
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 83
    Poslední příspěvek: 12-05-2012, 17:13
  5. Víkendová diskuze: Linux - mrtvý systém, nebo budoucnost?
    Reakcí: 76
    Poslední příspěvek: 26-04-2011, 23:22