reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypadávání internetu u notebooku připojeného přes wifi

sarulka (5)|25.2.2012 17:13
Mám takový problém, často (někdy i 3x do minuty) mi vypadává net, jsem připojená na notebooku přes wifi a router mám o patro níže a jsme připojení přes O2. Mám OS Win7, když jsem zkoušela být na netu v Linuxu, tak tam se to zdá být v pohodě. Když jsem noťas přenesla dolů a dala ho vedle taťkového noťasu, tak on stále v pohodě, a mě to furt padá :( Mám noťas Lenovo a dle jejich webovek mám ovladače aktuální... kde může být problém? :( (Ten net mi vypadává jen doma, když jsem připojená ve škole, nebo u babi, tak je to v pohodě).
kevin00 (10238)|25.2.2012 17:23
A jaká je intenzita wifi signálu ? K změření intenzity použij např. utilitu NetStumbler
sarulka (5)|25.2.2012 17:47
bohužel, nelze mi to změřit, stáhla jsem ten prográmek, ale nic se mi tam neukazuje, jen dole bliká žlutý vykřičník a nápis Přístup byl odepřen... :(
kevin00 (10238)|25.2.2012 17:58
Bude se zřejmě jednat o nekompatibilitu programu s tvým HW, u NetStumbleru je to celkem běžné. Vyzkoušej inSSIDer.
sarulka (5)|25.2.2012 18:20
Tak pohybuje se to okolo -40 dB
QL60 (30)|25.2.2012 21:39
Aby som zbytocne nezakladal duplicitne temu, mam podobny problem

Neviem ako je to s vykonnostou wifi, mam nestastne umiestneny router na druhej strane domu a signal musi ist cez cca 3 30cm tehlove steny a beriem do ohladu ze straca intenzitu s tym som zmiereny, problem ale je fluktuacia signalu prilozene screeny zaznamu.

Pokial sa drzi signal na cca -82 az 85 v pohode ide len z nejakeho dovodu ma skor tvar EKG niekdy len par minut niekedy aj 30 min+ a pada na - 95 a spojenie pada po pripade ani siet nenajde.

Chcel by som sa spytat cim to moze byt.
Driver by mal by byt up-to-date na oboch zariadeniach (ntb, router) starsie verzie tiey nefungovali lepsie.

Dik za rady.
Untitled1.png Untitled.png
astec (1823)|25.2.2012 21:49
[quote=QL60;495245]Aby som zbytocne nezakladal duplicitne temu, mam podobny problem

Neviem ako je to s vykonnostou wifi, mam nestastne umiestneny router na druhej strane domu a signal musi ist cez cca 3 30cm tehlove steny a beriem do ohladu ze straca intenzitu s tym som zmiereny, problem ale je fluktuacia signalu prilozene screeny zaznamu.

Pokial sa drzi signal na cca -82 az 85 v pohode ide len z nejakeho dovodu ma skor tvar EKG niekdy len par minut niekedy aj 30 min+ a pada na - 95 a spojenie pada po pripade ani siet nenajde.

Chcel by som sa spytat cim to moze byt.
Driver by mal by byt up-to-date na oboch zariadeniach (ntb, router) starsie verzie tiey nefungovali lepsie.

Dik za rady.[/quote]

- 82 je hooooooodně slabé. Spíše se divím, že to jede.
Přemístit WiFi, zesílit signál
QL60 (30)|25.2.2012 21:57
To ze je to hodne slabe si uvedomujem.
Ked sa cudujes ze to vobec jde, relativne sa da povedat ze niekedy to drzy viac menej aj niekolko hodin a inokedy to pripomina EKG jak sila signalu kolise, keby nekolisal tak velmi nemam problem:)
premiestnovat moc nechcem nakolko je tam napojeny aj stary desktop co nema wifi.

Nejaky rozumny sposob zosilit je, aneb by bolo lacnejsie presunut router a na desktop narvat USB wifi?
astec (1823)|25.2.2012 22:14
změnit kanál, nahnout anténu, výkonější anténu
QL60 (30)|26.2.2012 08:59
Dik vyskusam i ked mam taky pocit ze vela vody to nenamuti o nieco som sa uz pokusal.
kevin00 (10238)|26.2.2012 10:30
[quote=sarulka;495238]Tak pohybuje se to okolo -40 dB[/quote]

To v celku jde, úroveň signálu - 40 dBm není nejhorší. Pokud přijdeš k routeru blíže, funguje vše bez problémů ? O jaký model notebooku se přesně jedná ?
Fizl_oldd (9)|26.2.2012 13:01
[quote=QL60;495249]To ze je to hodne slabe si uvedomujem.
Ked sa cudujes ze to vobec jde, relativne sa da povedat ze niekedy to drzy viac menej aj niekolko hodin a inokedy to pripomina EKG jak sila signalu kolise, keby nekolisal tak velmi nemam problem:)
premiestnovat moc nechcem nakolko je tam napojeny aj stary desktop co nema wifi.

Nejaky rozumny sposob zosilit je, aneb by bolo lacnejsie presunut router a na desktop narvat USB wifi?[/quote]

Mohl bys přesunout router a pomocí zásuvek na 230 přenést signál na pc bez wifi.
kevin00 (10238)|26.2.2012 13:28
[quote=QL60;495249]To ze je to hodne slabe si uvedomujem.
Ked sa cudujes ze to vobec jde, relativne sa da povedat ze niekedy to drzy viac menej aj niekolko hodin a inokedy to pripomina EKG jak sila signalu kolise, keby nekolisal tak velmi nemam problem:)
premiestnovat moc nechcem nakolko je tam napojeny aj stary desktop co nema wifi.
Nejaky rozumny sposob zosilit je, aneb by bolo lacnejsie presunut router a na desktop narvat USB wifi?[/quote]

UTP kabel s využitím pro ethernet je možno reálně použít do délky cca 200 m max. Takže u desktopu by jsi pouze vyměnil kratší UTP kabel za delší.
sarulka (5)|26.2.2012 17:59
[quote=kevin00;495265]To v celku jde, úroveň signálu - 40 dBm není nejhorší. Pokud přijdeš k routeru blíže, funguje vše bez problémů ? O jaký model notebooku se přesně jedná ?[/quote]

Tak jsem dala noťas hned vedle routeru a stale to pada :( Noťas mám Lenovo ThinkPad SL500 (typ produktu 2746E9G).
kevin00 (10238)|26.2.2012 18:15
Změnila se intenzita signálu ? Ovladače síťové karty jsou instalované ?
sarulka (5)|26.2.2012 18:26
intenzita se změnila z -40 dBm na -13 až -20dBm... a ovladače nainstalované jsou, a jsou aktuální (kontrolovala jsem to) Ten net už mám delší dobu a problémy s tím začaly tak před týdnem - 2 týdny a to z ničeho nic... :(