reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Důležité parametry?

Sheea (23)|1.3.2012 16:10
Zdravím všechny čtenáře tohoto postu,

nevím, kam jinam bych svěřil, tudíž zakládám téma zde :)

Počítače se staly mým koníčkem teprve nedávno, takže o nich zase tak moc nevím. Dřív sem totiž PC využíval jen k hraní her. To, co mne zajímá je na netu probíráno nesčetněkrát, ale vždcky trochu jinak. Proto bych rád požádal zdejší hardwarové harcovníky o cennou radu.
Zajímá mne, podle jakých parametrů vybírat jednotlivé počítačové komponenty. Možná to někomu přijde, jako hloupá otázka se samozřejmou odpovědí, ale osobně si myslím, že spoustě nováčků nadšenců, by tohle pomohlo a možná by to stálo i za článek. Mohl bych svoje požadavky upřesnit, ale byl bych rád, aby Vaše odpověď posloužila všem ostatním a je jasné, že každý z nás má jiné znalosti.

Kdyby se tu našel tak ochotný člověk, který by dokázal nejdůležutější parametry (všech klasických komponentů) pro výběr popsat, byl bych mu velice vděčný a admini by jej klidně mohli i trochu odměnit :)

Případnému dobrákovi předem děkuji :)

Edited: Pokud tu už odpověď je, omlouvám se a příspěvek smažte, ale zatím sem nic nenašel :)
Richmond (8084)|1.3.2012 16:26
Komponenty vybírat na základě použití pc. Pro HTPC se budou komponenty diametrálně lišit od workstationu. Samozřejmě existuje i kompromisní, "univerzální" sestava, ale většinou je dražší než ta postavená přímo na míru. Zkrátka globalizovat výběr komponent nelze...
alfah4ns (1040)|1.3.2012 16:34
CPU - dle využití - výkon v snigle-threadu, v multithreadu, akcelerace virtualizace, šifrování, odemčený násobič ano/ne, spotřeba, atd...

deska - kvalita, kvalita použité napájecí kaskády, její chlazení, taktovatelnost, rozšiřující rozhraní, ...

zdroj - účinnost, kvalita součástek, kvalita výstupu, výkon, hlučnost, ...

RAM - typ, velikost, napětí, frekvence, časování, ...

GPU - výkon ve 3D, výkon v profi aplikacích (CAD), počet nezávislých LCD, které to obslouží, akcelerace HD, flashe, CUDA/stream, spotřeba, apod.

case - tloušťka plechů, airflow, hmotnost, vnitří rozměry + kolik čeho se tam dá narvat, ...

HDD/SSD - kapacita, rychlost čtení zápisů velých dat i malých souborů, hlučnost, ...

chlazení - účinnost, hlučnost, ...


....
prostě je těch aspektů strašně moc a vždy je třeba hledat kompromis na základě požadavk +cenové relace, ideální PC neexistuje.
Sheea (23)|1.3.2012 20:06
Je mi jasný, že se to bude odvíjet dle využití PC.
Ale kdyby jsme zkusili sestavit virtuální PC. Každej obchodník není dobrák, aby vám řekl, to neberte, to se vám do sestavy hodit nebude a ještě je to drahý :)
Takže kdybyste měli nováčkovi vysvětlit jak začít vybírat komponenty a podle čeho byste vybírali vy a co by se případně dalo oželet, kdyby nebyly finance. Nechci dávat nějakej strop, každej je na tom jinak.
Co se využití týče, zajímám se spíš o herní, ikdyž občas zkouším dělat něco v C4D. Ale kdyby se vám chtělo, můžete popsat i výběr pracovního PC (renderování apod.) :)

Jinak za komentáře díky :)
Richmond (8084)|1.3.2012 20:39
Co nejvíc jader (jk u cpu tak u CUDA - říkals herní takže předpokládám, že bys hry s PhysX :D)
alfah4ns (1040)|2.3.2012 17:58
+hodně RAM :)