reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Spořící funkce u noťasu.....

Georginek (2957)|1.3.2012 16:33
Zdravim, panove poradte malickost.

U cizich notasu je mi to fuk, lidi to nevidi, nicmene u meho me zarazila jedna takova "zajimava ficura", ktera mi proste vadi..

Kdyz jedu na kabel, vse v pohode, kdyz jedu na baterku taky vse v pohode, ale jakmile jedu na baterku a zmacknu tlacitko sporiciho rezimu, jas displeje se meni zavisle na zobrazovane plose, at nastavim jaky jas chci, stejne se to samo meni. Navic se to nemeni skokove, ale treba na 3x a cely to trva tak 2 vteriny.

Proste mam plochu na desktopu a ( jas muze byt jakykoliv ) a spustim Word, kde je cela bila plocha a jas se proste o 3 sub-pozice zvysi....

Kdyz to zvysuju manualne, je to vzdycky hodne znat, ale ty sub-pozice jsou jakoby mezi urovni, ktere muzu manualne nastavit.

Neda se tohle nekde vypnout, nebo je to proste vlastnost????
alfah4ns (1040)|1.3.2012 16:46
zsdx (2098)|1.3.2012 16:47
A nezapinas tim Eco-tlacitkem mj. i senzor okolniho osvetleni?

//hm, tak pozde
alfah4ns (1040)|1.3.2012 16:51
zsdx:
tam není senzor okolního světla, ten je náhodou fajn a reaguje opravdu jen na okolní světlo.
Tohle upravuje obraz na základě toho, co displej zobrazuje, tedy podobná prasárna jako dynamický kontrast u stolních LCD.
Georginek (2957)|1.3.2012 17:24
Jo, u stolnich LCD je to hruza...... Ten muj monitor to mel taky v defaultu nastaveny.... Za 5 minut sem myslel ze mi prasknou oci. A nemenil se pouze jas, ale i barvy atd.......

Alfah4ns diky, az budu doma kouknu na to.

Nicmene funkce to asi bude uzitecna, co sem zkousel tak pri tom Eco rezimu to vydrzi skoro o 3 hodky dyl...... Ale ze by to bylo jenom tim jasem se mi nezda......
Georginek (2957)|3.3.2012 15:44
No, tak skutecne je to ono, jak pravi Alfah4ns, , da se to vypnou, ale vzdy pri prepnuti schematu, ci vypnuti sporici funkce a naslednem znovu zapnuti sporici funkce, se tato firuca znovu aktivuje. :mistake
alfah4ns (1040)|3.3.2012 16:09
já bych kašlal na různé eco režimy. Všude vždy nastavuji rovnováhu a nechám notebook, ať si to koriguje jak potřebuje, dle zátěže. V biosu můžeš pozakazovat věci, které nepoužíváš (síťová karta, apod), a CPU+GPU se podvoltovávat a podtaktovávat umí.
LCD podle toho, jaký nastavíš jas.