Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 36

Téma: Víkendová diskuze: Hrajete si s Windows 8?

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Hrajete si s Windows 8?

Ve středu odpoledne vyšla Consumer Preview nových Windows 8. Microsoft vkládá do nového systému nemalé naděje. Jak se však líbí vám? Hrajete si s novým systémem a prozkoumáváte všechna jeho zákoutí? Máte nainstalovaný systém alespoň na virtuálním počítači?

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

zkusil jsem to chvilku, ale ovládání je tak nelogické, že jsem své snahy o pochopení Redmontského myšlení raději ukončil.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Ne, počkám si na finální sestavení.
    Desktop verze mi přijde celkově nezajímavá, jsem zvědavý hlavně na tabletovou a telefonní verzi.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od George eLzyx Zobrazit příspěvek
    zkusil jsem to chvilku, ale ovládání je tak nelogické, že jsem své snahy o pochopení Redmontského myšlení raději ukončil.
    To je myslím škoda. Souhlasím, že je ovládání jiné. Ale ani ne po dvou dnech používání mě přijde i lepší než u Win 7. Hlavně je rychlejší. Má to své mouchy, ale jde o CP verzi, takže nelze očekávat vše na 100%.

Abighor

Ovládání je jiné, líbí se mi i když by chtělo zapracovat intuitivnosti. Podle mě je škoda, že celý systém obaluje pořád to stejné jako v XP-W7. Když nový systém, tak komplet přepsaný...

Standa Pidla

Trošku zlobila instalace na VMWare, na VirtualBoxu to běží O.K. Oproti Developer verzi z listopadu jsou tam změny k lepšímu, člověk si zvykne na všechno, i na smrt. Jinak O.K., rychlé, přehledné - kromě METRO, to nemusím.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač Zobrazit příspěvek
    To je myslím škoda. Souhlasím, že je ovládání jiné. Ale ani ne po dvou dnech používání mě přijde i lepší než u Win 7. Hlavně je rychlejší. Má to své mouchy, ale jde o CP verzi, takže nelze očekávat vše na 100%.
    zkusím ještě vyčistit jeden disk a nainstaluju to naostro (teď jsem jel jen ve virtualu). Snad mě rychlost odezvy systému okouzlí natolik, že mě to přinutí si zvyklnout i na to neintuitivní ovládání.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Standa Pidla Zobrazit příspěvek
    Trošku zlobila instalace na VMWare...
    Win8 běží jen pod VMWare8. Stačí nastavit "I will install os later", guest os Win7, mechaniku jako scsi, hw compatility Worstation 8.0

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od George eLzyx Zobrazit příspěvek
    zkusím ještě vyčistit jeden disk a nainstaluju to naostro (teď jsem jel jen ve virtualu). Snad mě rychlost odezvy systému okouzlí natolik, že mě to přinutí si zvyklnout i na to neintuitivní ovládání.
    Ještě doporučím se naučit nové klávesové zkratky. Bez nich to je opravdu trošku težkopádné, resp. méně pohodlné.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Systém jsem ještě netestoval bude na to času dost ale doufám že to stihnu před další verzí protože tohle přišlo dost brzy po 7 a velká revoluce se nekoná natož jinak s ním pracovat nehrozí určitě.Počáteční euforie nakonec časem vyšumí a někdo se bude vracet k 7 někdo zůstne u XP a někteří dokonce pojedou Vistu a pár nadšenců tuhle 8. V domácnostech je to vesměs jedno ,tam kde funguje zaběhlý systém se mění až opravdu bude potřeba skrz ovládání jiných komponent nebo technologie do té doby nikoho netlačí měnit systém.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Windows 8 jsem si nastavil jako hlavní systém ačkoliv je to teprve "Consumer Preview" verze a zatím mi vyhovuje, jak ovládáním, tak i rychlostí, která mě překvapila... Musím říci že na mé sestavě je tento systém rychlejší než Win 7... Jen doufám že do finální verze neudělá MS nějakou botu... Aby to moje očekáváni nedopadlo jako u některých v případě Vist (které jsem naštěstí vynechal)...

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Jumperman Zobrazit příspěvek
    Windows 8 jsem si nastavil jako hlavní systém ačkoliv je to teprve "Consumer Preview" verze a zatím mi vyhovuje, jak ovládáním, tak i rychlostí, která mě překvapila... Musím říci že na mé sestavě je tento systém rychlejší než Win 7... Jen doufám že do finální verze neudělá MS nějakou botu... Aby to moje očekáváni nedopadlo jako u některých v případě Vist (které jsem naštěstí vynechal)...
    Jsem na tom podobně. Je akorát škoda, že spousta lidí jde k Windows 8 s mnoha předsudky. Vidí jen ono Metro, které je primárně pro dotykové ovládání, ale že Metro je vlastně i produktivní nástroj si nějak nedokáží připustit. Neříkám, že bych používal některou Metro aplikaci, ale například vyhledávání v systémovém nastavení či složkách je výrazně rychlejší a je vidět daleko víc výsledků/souborů aniž bych musel kamkoli klikat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Rychlejší W8 kapku jsou, klávesové zkratky na desktopu jsou taky ok nicméně logičtější mohly být taky - třeba Win+W mohlo zavírat okna, Win+Q ukončovat programy... Metro na touchscreenu jak se s ním MS prsil rozhodně nenaplnilo mé očekávání ale zase definitivně hůl lámat nehodlám dokud není plná

Nováček Avatar uživatele Alamaster
    Registrace
    May 2006

Ahoj,

Win8 mám hned od jejich vypuštění a musím říct, že se mi veskrze líbí. Ale mám s nimi několik poměrně nemilých problémů, a tak se chci zeptat na radu.

1. Po každém restartu se mi přehází některé ikony na ploše. Nevysledoval jsem, proč zrovna ty konkrétní, ale vždy jsou to ty stejné a vždy na stejnou pozici. Nevíte někdo co s tím?

2. Docela zásadní problém je, že mi nejde propojit Zune Software s mým telefonem s Windows Phone 7.5. Tady mě Microsoft dost zklamal. Očekával bych, že si budou Win8 a WP7.5 dobře rozumět. Píše to error connecting to the phone, nebo něco v tom smyslu.

--- EDIT: Problém s Zune a WP7 jsem vyřešil pomocí tohoto článku: http://answers.microsoft.com/en-us/z...0-4932dd353426

Díky za každý tip, radu, odkaz.

Aleš.
    Naposledy upraveno uživatelem Alamaster: 02-03-2012 v 17:04

Nováček Avatar uživatele Alamaster
    Registrace
    May 2006

Jo a ještě něco..

Nevíte jak se dostat do nabídky "Manage wireless networks"? Je to takové to okno, kde se dají ručně přidat a nastavovat wifi sítě.

Jediný způsob, jak toto okno otevřít, jaký jsem našel, je dost obskurní. Je to spustit příkaz "explorer.exe shell:::{1fa9085f-25a2-489b-85d4-86326eedcd87}".

Dá se k tomu oknu nějak proklikat?

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Konec Windows Phone 7
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 19-07-2012, 22:15
  2. Víkendová diskuze: Hrajete hry?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 30-08-2010, 23:25
  3. Víkendová diskuze: Finální Windows 7
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 27-10-2009, 19:27
  4. Víkendová diskuze: Windows 7 – pohled s odstupem
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 06-09-2009, 16:03
  5. Víkendová diskuze: Hrajete počítačové hry?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 54
    Poslední příspěvek: 03-11-2008, 21:23