reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acer Aspire W7 - Recovery DVD

ReMusiCZ (13)|4.3.2012 13:46
Zdravím, vlastním Acer Aspire a hned po jeho zakoupení jsem díky předinstalovaný balastový verzi Winu ho přeinstaloval na čistou OEM verzi a použil klíč kterej je na noťasu. Bohužel jsem se dozvěděl, že mám teď Win prakticky ilegální, jelikož moje licence (Windows 7 Home Prem OA Acer Group) je vázána na tu balastovou verzi co tam byla a tak mi teď na OEM verzi nesedí Product ID. Zálohu původního Winu jsem si samozřejmě neudělal a tak se ptám: Kde sehnat tu moji původní balastovou verzi, tzv. Recovery DVD? Zkoušel jsem Googlit, ale odkazy žádný. Když napíši na Acer podporu, vyhoví mi a pošlou ke stažení obraz toho Windowsu? Napsal bych jim rovnou, ale chtějí tam vyplnit výrobní číslo notebooku atp. a to se mi vyplňovat jen tak nechce, jelikož nemám tu jistotu, že to pošlou a abych to nakonec psal jen tak do vzduchu? To ne..
Ňáký návrhy? Díky.
alfah4ns (1040)|4.3.2012 13:59
odkud jsi vzal, že máš nelegální win?
vzal jsi stejnou verzi? (např. home oem x64)

Pokud ti to neprojde aktivací, aktivuj to po telefonu na lince MS, imho by neměl být problém, licenci přece zakoupenou máš.
ReMusiCZ (13)|4.3.2012 16:38
Licenci mám, ale na tu Acer Windows balast verzi, né na čistou OEM kterou použávám teď a tak mi nesedí Product ID = tudíž je Win ilegální.
DrZelenka (2491)|5.3.2012 00:31
[quote=ReMusiCZ;495898]Licenci mám, ale na tu Acer Windows balast verzi, né na čistou OEM kterou použávám teď a tak mi nesedí Product ID = tudíž je Win ilegální.[/quote]

Hledal jsi pouze recovery DVD? Zkus se podívat po recovery oddílu na pevným disku, DVD už se až tak nepoužívaj.

Že by byla licence vázaná jen čistě na jejich zaprasenou verzi win, to mi přijde taky dost divný. Zkusil bych si dohledat nějakej kontakt na MS a zeptat se jich na detaily.
Richmond (8084)|5.3.2012 05:03
Recovery DVD se přibalují jen k těm dražším notesům, ostatní jej mají možnost vypálit si sami přes eRecovery Managment. Pokud si skrytý oddíl (RECOVERY) smažeš tak máš smůlu nebo smůlu za nějakých 1.500,- takže bych doporučil podívat se do Správy disků a hledat recovery partišnu - pokud tam je tak by mělo fungovat D2D Recovery (obnova + instalace systému) ;)

@DrZelenka: ano, specielně acer používá zprasený verze snad už od XPček ;) Od Vist a novějších má "svoje" Windows s klíči, které jsou určeny přímo pro acery takže se pak stane to co tazateli... Navíc o té zprasenině se dozvíš hned s prvním zapnutím pc - stejně tak se v těch podmínkách píše, že MS ti s tím nepomůže a všecko řešíš přes acer (případně jiného výrobce počítače) ;)
DrZelenka (2491)|5.3.2012 14:56
[quote=Richmond;495941]Recovery DVD se přibalují jen k těm dražším notesům, ostatní jej mají možnost vypálit si sami přes eRecovery Managment. Pokud si skrytý oddíl (RECOVERY) smažeš tak máš smůlu nebo smůlu za nějakých 1.500,- takže bych doporučil podívat se do Správy disků a hledat recovery partišnu - pokud tam je tak by mělo fungovat D2D Recovery (obnova + instalace systému) ;)

@DrZelenka: ano, specielně acer používá zprasený verze snad už od XPček ;) Od Vist a novějších má "svoje" Windows s klíči, které jsou určeny přímo pro acery takže se pak stane to co tazateli... Navíc o té zprasenině se dozvíš hned s prvním zapnutím pc - stejně tak se v těch podmínkách píše, že MS ti s tím nepomůže a všecko řešíš přes acer (případně jiného výrobce počítače) ;)[/quote]

Tak v tom případě nemá možnost jiný verze, protože z podpory nic nevytáhne. Když si s tím pohraje, tak se ale většina věcí dá vykopat (nějakou hodinku mi to zabralo).

Na podporu aceru jsem psal a přišlo mi, že tam je akorát nějaká cvičená opice - ptal jsem se, zda plánujou updatnout ovladače GK na webu, který byly z doby vydání ntb, a odpověď byla ve smyslu "ovladače pro GK najdete na webu acer".
zsdx (2098)|5.3.2012 15:08
[quote=DrZelenka;495980]Tak v tom případě nemá možnost jiný verze, protože z podpory nic nevytáhne.[/quote]

Zdarma nevytahne, ale pokud otevre srajtofli, radi mu recovery media zaslou :)

Ale jde to tam nahrnout z OEM DVD (verze dle stitku) a doprasit je dodatecne.
Richmond (8084)|5.3.2012 16:01
Tak ona tu vždycky nějaká ta možnost je ;) Nejjednodušší je IMHO ta co asi nebude pro tohle fórum košer - sice si nejsem tak úplně jistý zda je rebrand OEM výrobce a následná validace klíče vyloženě trestné nicméně z pohledu běžného uživatele je tohle minimálně trestuhodné. Pokud už má disk opravdu zformátovaný (a tudíž nemá instalaci ve které je integrováno číslo) tak by mohla zafungovat OEM instalace W7 bez SP1 (kvůli EFI biosu) na čistý hdd pomocí NT6.x installeru (ImageX tool), který je přítomný třeba na Hirens Boot CD - co si tak pamatuju tak to hodí pár výhružných hlášek, ale to je asi tak vše ;)
NT6x Fast Installer (5).png
ReMusiCZ (13)|5.3.2012 18:10
Děkuju za odpovědi. Původní Win opravdu nemám, OEMku jsem istaloval přes boot včetně požadovanýho formátování. Jestli tedy chápu dobře, tak Acer by mi to Recovery DVD poslal za 1 500 Kč? To se jaksi opravdu nevyplatí..
A ta instalace metodou NT6.x installeru funguje na jakým principu? To se mi pomocí toho ta OEM verze nainstaluje s Productem ID HW mýho noťasu místo toho co je integrovanej v tý OEMce?
Richmond (8084)|5.3.2012 19:12
NT6.x installer zkopíruje na disk instalační soubory z instalačního média na libovolný disk/partišnu. Po nabootování pak začne samotná instalace podobně jako tomu bylo u nového notebooku při jeho prvním zapnutí. Během instalace by mělo stačit odškrtnout aktivaci windows a číslo poté napsat manuálně přímo v systému. Naproti té klasické instalaci z cd se nevytváří 100MB partišna s hw identiikátorem pro recovery a tudíž není nikde záznam o instalačním médiu. Taktéž na orig. instalačním médiu chybí hw restrikce (svázaná na product key), kterou si tam acer integruje. Tímhle způsobem by ses tedy měl vyhnout všelijakým restrikcím.

Recovery partišna u aceru funguje na jiném principu - není to čistá instalace, ale pouze kopie partišny s již aktivovanými Windows, všemi ovladači k určitému typu počítače + otravné aplikace jako "bonus". Proto je to recovery třeba na více discích a nikoliv čisté instalační médium, které by bylo za plnou cenu ;) S tím souvisí i jiné podmínky "acer" Windows a "normálními" Windows, které potvrzuješ při prvním spuštění počítače/čisté instalaci.

Údaje, které po tobě acer chce pro zaslání recovery jsou striktně vázané na konkrétní typ počítače zkrátka kvůli tomu, že se nejedná o řekněme plnohodnotný instalovatelný Windows, ale pouze o Windows Deployment distribuci. Ještě existují brandované instalační média, která v sobě mají integrovaný klíč + třeba brandovaný MCE, obrazovku "Začínáme", OEM info atp. - ta se dodávají především k dražším notebookům, které se dají koupit v rozličných hw konfiguracích takže by na ně deploy nemusel vždy fungovat správně. Tyhle média se u lepších výrobců dají stáhnout z webu po zadání platného service tagu...