reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém na straně PC s připojením k domácí LAN síti netu

jmachjim (10)|4.3.2012 20:43
Ahoj,
mám domácí síť s cca 4-6 prvky připojovanými jak přes Wi-Fi tak LAN (PC, mobil, NAS, Mac OS X). Až donedávna vše fungovalo bez problémů.

Bez zjevné příčiny mi nyní na jednom PC (připojeném "drátem") spojení do sítě vypadává. V 90% případů je extrémně pomalé nebo k němu nedojde vůbec. Problém je určitě na straně PC - zkoušel jsem PC prohodit a jiné se do sítě dostane bez problémů s vynikající odezvou.

Přes nainstalovaný ESET jsem sledoval síťový provoz - na problematickém PC je velmi nízký, "kapacita" by měla být dostatečná pro řádově vyšší provoz.

Na PC je Win Vista 32bit. Registry se snažím udržovat pomocí různých utilit. Jiné problémy s PC nepozoruji. Než přeinstaluji systém (Visty běží na první instalaci, cca 3 roky) nenapadá někoho, co by problémy mohlo způsobovat? Virus?

Jako kdyby mi na síťové kartě seděla nějaká síťová žába, co se občas nadzvihne...a pak vše frčí jak má.

Díky
kevin00 (10238)|4.3.2012 21:44
Zkoušel jsi na chvíli deaktivovat antivir a firewall ?
Vlož sem log z RISTu.
DrZelenka (2491)|5.3.2012 00:25
[quote]Než přeinstaluji systém (Visty běží na první instalaci, cca 3 roky) nenapadá někoho, co by problémy mohlo způsobovat? Virus?[/quote]

Než se dostaneš k přeinstalaci Windows, tak bych vyzkoušel live distro linuxu - zjistíš přesně zda je to SW chyba (Win), nebo HW (síťovka).
jmachjim (10)|5.3.2012 18:50
Sakrys jak muzu tenhle pripsevek smazat???
jmachjim (10)|5.3.2012 18:51
Diky, zkusim to o vikendu a ozvu se.
jmachjim (10)|5.3.2012 18:52
[quote=DrZelenka;495932]Než se dostaneš k přeinstalaci Windows, tak bych vyzkoušel live distro linuxu - zjistíš přesně zda je to SW chyba (Win), nebo HW (síťovka).[/quote]

S linuxem jsem v zivote nedelal, neumim ho ani spustit, natoz v nem neco zjistit :(
kevin00 (10238)|5.3.2012 20:26
Stáhni si např. Linux Mint a prostě pouze nabootuj z USB flash disku. Při připojení pomocí "kabelu" nabývá žádný problém s ovladačem síťové karty, takže prostě otevřeš internetový prohlížeč (Firefox) a vyzkoušíš, zda-li funguje připojení k internetu :)
Instalaci linuxu dostaneš na USB flash disk pomocí utility LinuxLive USB Creator.
jmachjim (10)|10.3.2012 11:23
Zkusím ještě aktualizovat ovladač síťové karty...momentálně jsem bez problémů připojen k netu...ale ikonka "síťového připojení" na stavovém řádku zobrazuje stav "nepřipojeno".

Miluji svět Windows!!!:devil
DrZelenka (2491)|10.3.2012 11:46
Nemáš tam třeba víc síťovek? Může to hlásit nepřipojenej kabel u jiný - pokudvím, tak třeba i hamachi, když je vyplý (ale hoooodně dlouho jsem ho nepoužíval, tak si už přesně nepamatuju jak to je)

Btw pokud máš realtek síťovku, tak u těch mám s aktuálníma ovladačema sakra blbý zkušenosti. Čistá instalace win, nainstalování nových ovladačů (jak z realteku, tak webu výrobců desek) a síťovka byla nepoužitelná - po odinstalování a použití starých to fungovalo bez problémů.