reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EXCEL 2007 - duplicitní formát pozadí více buněk

HenryB (6)|5.3.2012 07:37
Dobrý den potřebuji poradit od zkušenějších. Mám problém z formátem pozadí buněk, potřebuji aby když vložím barevnou výplň na jednu buňku aby se ta samá výplň zkopírovala pouze do mnou definovaných buněk ale s možností do nich vkládat hodnoty. Je nějaká funkce nebo makro jak toho docílit ??
gabera (64)|5.3.2012 13:40
Takto formulovaný dotaz se dá vyložit různými způsoby. Nebylo by možno přesněji (třeba i na konkrétním příkladě) popsat, co vlastně chceš udělat?

Možnost zkopírování celého formátu buňky do určených buněk nevyhovuje? ("metlička", resp. "Vložit jinak")?
veny (161)|8.3.2012 15:13
na tohle je asi nejlepší použít podmíněné formátování,ale jak už psal gabera,ten dotaz je celkem nekonkrétní a není se čeho pořádně chytit
HenryB (6)|8.3.2012 23:10
Jde o to když označím barevně políčko v Bergerových tabulkách (označených červenou 1) na příkladu jakékoliv políčko z označených políček s čísly 1-3 aby se mi automaticky stejnou barvou označila políčka v tabulce nad červenou dvojkou
excel.JPG
veny (161)|9.3.2012 16:57
Spodní tabulka jde naformátovat aby se automaticky při výsledku např. 1-3 obarvila pomocí podmíněného formátování.
U horní tabulky by se eventuelně dalo taky ale nevím jak je provázaná s tou spodní.Doplňují se tam automaticky výsledky podle spodní?
Teď nedávno jsem něco podobnýho řešil,kdy jsem chtěl zvýraznit buňky podle formátu jiné buňky (u té se formát měnil dle data-zvýraznění so-ne) a po dlouhém hledání je to,alespoň podle toho co jsem našel,možné pomocí scriptu ve VB.Já to vyřešil nakonec trochu jinak.
Pokud bys měl zájem,můžu poslat Bergerovu tab. co mám já.
HenryB (6)|10.3.2012 07:49
Jde jen o to označit pole v Bergerově tabulce a mít to nastavené tak aby se automaticky podle nastavení označila políčka v horní tabulce kam se pak následně budou zapisovat výsledky
veny (161)|11.3.2012 10:40
jak už jsem psal,alespoň podle toho co jsem zjistil,tak měnit formát buňky v závislosti na změně formátu jiné buňky je možný pomocí scriptu ve Visual Basicu.
Formát jde měnit podle hodnot,určitého textu,pomocí vzorce atd.,ale ne podle formátu jiné buňky.
Možná by se to dalo nějak vymyslet ale to by bylo potřebá znát konkrétní příklad.
HenryB (6)|11.3.2012 10:54
já ve visual Basicu neumím v příloze je mnou vytvořená tabulka na zápasy a vloženou bergerovou tabulkou pokud někdo vymyslím jak to udělat podle mého popisu výše budu mu vděčný stačí aby to naprogramoval na jednom příkladu a pak dal popis jak to mám udělat pro zbytek polí.
gabera (64)|11.3.2012 15:47
V příloze je soubor doplněný o krátkou událostní proceduru VBA k přenosu barvy pozadí pro list1 (2 hrané). Postup je na uvedeném listu popsán - jen otevři sešit a vyzkoušej. Pokud zafunguje, zkontroluj, zda jsem správně pochopil, kam se do tabulky výsledků má barva pozadí přenést, zda je zvolený postup vhodný, zda je ještě třeba něco změnit a dej vědět.
HenryB (6)|11.3.2012 17:49
Pochopil jsi to perfektně a teď mi prosím prozraď jak mám to samé naprogramovat v druhém listu.
HenryB (6)|11.3.2012 18:01
jo dobrý už nemusíš pokud jsi to programoval ve Visual Basicu tak mi asi postup neprozradíš protože v tom neumím ale jinak jsem to vyřešil že jsem zkopíroval list a a přepsal jeden sloupec příkazama a mám to už udělané i na dva vítězné strašně ti děkuji.
gabera (64)|11.3.2012 19:37
Hlavně, že je spokojenost. Kód procedury VBA si samozřejmě můžeš v Excelu zobrazit a případně i upravovat nebo si jej nechat upravit. V Excelu 2007 k tomu musíš mít v "Možnostech aplikace Excel" zatrženo "Zobrazit na pásu kartu Vývojář", na ní spustit vývojové prostředí VBA.
Kód jsem nechal co nejjednodušší, je to jen několik instrukcí - může se proto stát, že dojde k něčemu s čím jsem nepočítal a bude nutná úprava. Pokud to nezvládneš, klidně se ozvi. Dokud bude kód funkční, raději do něj negabat.
veny (161)|12.3.2012 18:43
Já věděl že se najde dobrá duše,která to sem písne.
gabera i já dík,až bude chvíli čas tak to ještě prozkoumám a zkusim použít na svojí tabulku kterou jsem nakonec řešil jinak.VB postupně zkouším ale "samouctví" má svoje mouchy ;)