reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ZyXEL NSA310

Koda34 (29)|5.3.2012 19:02
Ahoj
Prosím máte zkušenost s tím to nasem. ZyXEL NSA310 91-016-007001B
Děkuji za odpovědi.
Macegriffin (35)|16.3.2012 18:51
Mám ho cca 2 měsíce.Předtím jsem žádný NAS neměl tudíž je to moje první zkušenost s takovým zařízením.

Takže předně je ovládání v češtině,tudíž pro mě,který nezná anglicky nezbytnost.Řekl bych že je i přehledné a dá se v něm dobře orientovat.

Použitý WD který tam byl(promo akce ke každému WD storage zdarma) je ale dost hlučný a vibruje.Bohužel mám poslední dobou pech na WD disky.I ty co mám v PC mají vibrace.

Jinak NAS se dá použít jako print server,vyzkoušeno,tiskárnu v poho najde,bohužel scaner na ní už ne.
Mám ho zapojený přes router,takže můžu pomocí DLNA přehrávat na tv filmy z něj-ovšem tady je jedna potíž,disk neumí pauzu,ani si tv nepamatuje kde jsem skončil s přehráváním.To je ovšem možná problém spíš tv,která to nedokáže ovládat přes LAN.

Další věc je stahování klasicky přes URL.Funguje,ovšem problém je,že pokud máš nějaký Premium účet,nevyužiješ ho.Nejde zadat nikam přihlašovací údaje.

Torent jsem nezkoušel,nepoužívám je.

Disk jde vypnout i přes PC,ale zapnout ho už musíš ručně,na něm.

Co se týká připojení dalších disků,tak jsem zkoušel jen přes USB a v pohodě vše funguje.
Ještě jedna věc mě štve,návod není v cz.Pouze je tam instalační příručka,ovšem podrobný návod je pouze v angličtině.

Za ty peníze bych řekl,že slušné.
Ber jako laické posouzení od někoho kdo nemá s NAS žádnou zkušenost.
Koda34 (29)|16.3.2012 19:32
Děkuji
Také nemám zkušenost s NAS. Jěště jedna otázka na rychlosti čtení a zapisováni.
Mě na tom láká ta cena.

ještě jednou dík.
Macegriffin (35)|16.3.2012 21:24
http://diskova-pole.heureka.cz/zyxel-nsa310-91-016-007001b/recenze/


zkus si pročíst ještě tohle.

Rychlosti jsem sám neměřil.
Ale podle mě za tu cenu...já ho koupil za 1900kč

edit: tak beru zpět stahování přes PA jde pomocí doplnění softem pyLoad.Njn pořád objevuji :-D
rep (1)|7.2.2013 12:43
[QUOTE=Macegriffin;497184]Mám ho cca 2 měsíce.Předtím jsem žádný NAS neměl tudíž je to moje první zkušenost s takovým zařízením.

Takže předně je ovládání v češtině,tudíž pro mě,který nezná anglicky nezbytnost.Řekl bych že je i přehledné a dá se v něm dobře orientovat.

Použitý WD který tam byl(promo akce ke každému WD storage zdarma) je ale dost hlučný a vibruje.Bohužel mám poslední dobou pech na WD disky.I ty co mám v PC mají vibrace.

Jinak NAS se dá použít jako print server,vyzkoušeno,tiskárnu v poho najde,bohužel scaner na ní už ne.
Mám ho zapojený přes router,takže můžu pomocí DLNA přehrávat na tv filmy z něj-ovšem tady je jedna potíž,disk neumí pauzu,ani si tv nepamatuje kde jsem skončil s přehráváním.To je ovšem možná problém spíš tv,která to nedokáže ovládat přes LAN.

Další věc je stahování klasicky přes URL.Funguje,ovšem problém je,že pokud máš nějaký Premium účet,nevyužiješ ho.Nejde zadat nikam přihlašovací údaje.

Torent jsem nezkoušel,nepoužívám je.

Disk jde vypnout i přes PC,ale zapnout ho už musíš ručně,na něm.

Co se týká připojení dalších disků,tak jsem zkoušel jen přes USB a v pohodě vše funguje.
Ještě jedna věc mě štve,návod není v cz.Pouze je tam instalační příručka,ovšem podrobný návod je pouze v angličtině.

Za ty peníze bych řekl,že slušné.
Ber jako laické posouzení od někoho kdo nemá s NAS žádnou zkušenost.[/QUOTE]

_Vážený pisateli článku,

mýlíš se NSA 310 lze spustit odkudkoliv,jenom musíš znát mac adresu a to z příkazové řádky nebo přes prg WakeOnLan.Vypnout na dálku jej nelze.
Din0 (8)|16.2.2015 12:09
Poradil by mi někdo jak nastavit u tohoto NAS 310s pyLoad na premium účet u Megarapid a Fasthare?
Nějak se mi to nedaří, je tam verze 0.4.9zypkg004.
Popř jde nějak použít originál aplikace stahování na tyto účty s pžihlášením jmeno a heslo?
Jde u tohoto NASu aktualizovat baličky aplikací?.
Díky
PetrMd (9)|3.1.2016 22:20
Ahoj,
nemám sice přesně tento NAS, ale prakticky ten samý, jen se dvěma pozicemi, konkrétně NSA320S, a zajímalo by mě, jak na něj přistupujete? Máte ho namapovaný pod nějakým písmenem? To mi totiž zlobí, a po každém restartu PC mi hlásí, že se ho nepodařilo připojit, nebo na něj přistupujete přes síť? Tam ho já bohužel ze žádného PC v síti nevidím.