Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Víkendová diskuze: Gutenberg by záviděl

Redakce Avatar uživatele Hana Konečná
    Registrace
    Jun 2010

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Gutenberg by záviděl

V roce 1445 vynalezl pan Gutenberg knihtisk a změnil tím svět. Po více jak 550 letech přišla další revoluce v podobě elektronického papíru. Používáte e-ink v běžném životě? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Super věcička, ale na mě na doma zatím zbytečně drahá.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

E-inku věštím světlou budoucnost. Ale musí se masivněji rozšířit, čemuž zatím brání vyšší cena (a v našich končinách zatím chabá podpora vydavatelů).

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Používám Kindle 4 a přestože to má určité rezervy ( kontrast a matnost se skutečnému papíru nevyrovná ) je to skvělý vynález a proti čtení na monitoru je to balzám na oči. Od vánoc jsem díky tomu přečetl víc knih než za posledních 5 let dohromady Co se týče narážky na vysokou cenu, tak musím odporovat, vždyť právě Kindle 4 stojí i u nás pod 3k.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

mě by dal Gutenberg přes ústa. Já nečtu ani papírové knihy, natož si kvůli tomu pořizovat čtečku. Ale snad jednou budu mít více času.

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

pouzivam tablet a vacsinu casopisov si kupujem v evydani, okrem setrenia penazi a miesta, je vyhoda ze publero mam prakticky vo vsetkom (Smartphone s WM, tablet aj PC a notebook) a ked chcem mozem si to precitat.
    V istych veciach to vsak papierovu knihu nenahradi.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Ano 2,5 az 3tisice neni moc penez, ale i tak je to vic, nez jsem ochoten dat za neco, co uplne nepotrebuji. Mel jsem ctecku pucenou a moc se mi libila, ale stale mam spoustu papirovych veci neprectenych, tak proc to kupovat. Mozna az cena klesne po 2000 a bude vse co rad ctu k dostani i elektronicke podobe. Vubec nejlepsi by pak bylo, ze kdyz si koupim papirovou podobu, dostanu k tomu i moznost si stahnou elektronickou verzi.

no a pak by to bylo hezke pouzivat ve skole. Byla by to parada, kdyby prvnacci nemuseli s sebou tahat ucebnice, ktere casto vazi tretinu co oni sami.
    Naposledy upraveno uživatelem JindraPce: 10-03-2012 v 10:53

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Nepoužívám.

Navíc v poslední době čtu hlavně knihy o umění, designu, architektuře atd., takže když tam nejsou kvalitní reprodukce, fotky nebo kresby, tak je mi to k ničemu. A to na e-inku nejsou, ani na jiném typu displeje. Papír zatím jasně vede (snad nový iPad by mohl konkurovat? ), ale třeba to nebude dlouho, on za dob Gutenberga taky ten tisk nebyl bůhvíjak kvalitní.

Ale na běžnou beletrii a technické knihy je to asi super, co bych za ebooky dal v době, kdy jsem musel tahat strojnické tabulky, velké, těžké a nepřehledné
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 10-03-2012 v 16:51

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

e-ink - za tu cenu moc záporů a mnoho konkurentů - internet (univerzálnější laptopy, netbooky, mobily, PADy), TV, rádio, laptopy, ...
    e-ink možná s přístrojem za asi 300Kč a výdrží napájení furt (10 let ?) - dodání energie solárně, tělem???
    + Čtečky si pochvalovali například Amíci dělající v Česku, že nemají na výběr knihy/časopisy (v Česku) a tak si natahovali do čteček internetem.

Neregistrovaný

Jediný kus e-inku co mám je display na externím USB disku.

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: AMD se snoubí s ARM
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 05-11-2012, 12:52
  3. Víkendová diskuze: Synchronizace dat
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze