reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Gutenberg by záviděl

Hana Konečná (28)|9.3.2012 12:05
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Gutenberg by záviděl[/SIZE]



V roce 1445 vynalezl pan Gutenberg knihtisk a změnil tím svět. Po více jak 550 letech přišla další revoluce v podobě elektronického papíru. Používáte e-ink v běžném životě? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
JindraPce (69)|9.3.2012 12:53
Super věcička, ale na mě na doma zatím zbytečně drahá.
r34ktor (7477)|9.3.2012 13:18
E-inku věštím světlou budoucnost. Ale musí se masivněji rozšířit, čemuž zatím brání vyšší cena (a v našich končinách zatím chabá podpora vydavatelů).
speedsnail (4876)|9.3.2012 14:15
Používám Kindle 4 a přestože to má určité rezervy ( kontrast a matnost se skutečnému papíru nevyrovná ) je to skvělý vynález a proti čtení na monitoru je to balzám na oči. Od vánoc jsem díky tomu přečetl víc knih než za posledních 5 let dohromady :) Co se týče narážky na vysokou cenu, tak musím odporovat, vždyť právě Kindle 4 stojí i u nás pod 3k.
George eLzyx (85)|9.3.2012 14:46
mě by dal Gutenberg přes ústa. Já nečtu ani papírové knihy, natož si kvůli tomu pořizovat čtečku. Ale snad jednou budu mít více času.
redhawk (15)|9.3.2012 18:34
pouzivam tablet a vacsinu casopisov si kupujem v evydani, okrem setrenia penazi a miesta, je vyhoda ze publero mam prakticky vo vsetkom (Smartphone s WM, tablet aj PC a notebook) a ked chcem mozem si to precitat.
V istych veciach to vsak papierovu knihu nenahradi.
JindraPce (69)|10.3.2012 10:50
Ano 2,5 az 3tisice neni moc penez, ale i tak je to vic, nez jsem ochoten dat za neco, co uplne nepotrebuji. Mel jsem ctecku pucenou a moc se mi libila, ale stale mam spoustu papirovych veci neprectenych, tak proc to kupovat. Mozna az cena klesne po 2000 a bude vse co rad ctu k dostani i elektronicke podobe. Vubec nejlepsi by pak bylo, ze kdyz si koupim papirovou podobu, dostanu k tomu i moznost si stahnou elektronickou verzi.

no a pak by to bylo hezke pouzivat ve skole. Byla by to parada, kdyby prvnacci nemuseli s sebou tahat ucebnice, ktere casto vazi tretinu co oni sami.
czhunter (775)|10.3.2012 16:44
Nepoužívám.

Navíc v poslední době čtu hlavně knihy o umění, designu, architektuře atd., takže když tam nejsou kvalitní reprodukce, fotky nebo kresby, tak je mi to k ničemu. A to na e-inku nejsou, ani na jiném typu displeje. Papír zatím jasně vede (snad nový iPad by mohl konkurovat? :) ), ale třeba to nebude dlouho, on za dob Gutenberga taky ten tisk nebyl bůhvíjak kvalitní.

Ale na běžnou beletrii a technické knihy je to asi super, co bych za ebooky dal v době, kdy jsem musel tahat strojnické tabulky, velké, těžké a nepřehledné :)
regine (41)|10.3.2012 23:19
e-ink - za tu cenu moc záporů a mnoho konkurentů - internet (univerzálnější laptopy, netbooky, mobily, PADy), TV, rádio, laptopy, ...
e-ink možná s přístrojem za asi 300Kč a výdrží napájení furt (10 let ?) - dodání energie solárně, tělem???
+ Čtečky si pochvalovali například Amíci dělající v Česku, že nemají na výběr knihy/časopisy (v Česku) a tak si natahovali do čteček internetem.
Neregistrovaný (0)|11.3.2012 09:30
Jediný kus e-inku co mám je display na externím USB disku.