reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Porucha podsvícení

netvorzhlubin (17)|9.3.2012 23:52
Zdravím,
mám problém s notebookem Acer Aspire 3103, na kterém pravděpodobně odešlo podsvícení. Display normálně běží jen není podsvícený. Při pokusu o zapnutí podsvícení dojde k jeho rozsvícení jen na zlomek sekundy a znovu zhasne. Většinou takhle problikne jenom tak 1/3 obrazovky a zbytek zůstane tmavý. Pouze jednou za x pokusů problikne display celý. Závada se projevila z vteřiny na vteřinu, žádný pozvolný proces.
Myslím si, že odešla ccfl trubice, ale nejsem si tím jistý, neboť display jsem ještě nikdy nerozebíral a tak můžu pouze odhadovat.
Jezevec (607)|10.3.2012 17:50
Vypadá to na HW problém, nevím, jestli se oprava vyplatí vzhledem ke "stáří" notebooku. Opravy displayů bývají hodně drahé.
Richmond (8084)|10.3.2012 22:32
Zkus omrknout invertor jestli není spálený (u starých notebooků v těle přístroje, u novějších pod displejem), ceny nových se pohybují kolem tisícovky
netvorzhlubin (17)|15.3.2012 22:06
Děkuji, na invertor se zkusím kouknout až se k tomu notebooku zase dostanu (není můj). No jo, ten notebook už není nejmladší... být peníze na nový, tak už je dávno v zaslouženém důchodu :)