reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ceny pevných disků

Babuna18 (4)|12.3.2012 14:51
Zdravím, chtěl jsem si koupit další pevný disk pro zálohování některých souborů, ale ty ceny jsou pořád dost vysoké. Dát přes tři tisíce za 1TB disk mi přijde prostě dost. Kdy si myslíte, že se ceny disků vrátí na nějakou přiměřenou cenu?
Salamander (6177)|12.3.2012 15:21
[quote=Babuna18;496787]Zdravím, chtěl jsem si koupit další pevný disk pro zálohování některých souborů, ale ty ceny jsou pořád dost vysoké. Dát přes tři tisíce za 1TB disk mi přijde prostě dost. Kdy si myslíte, že se ceny disků vrátí na nějakou přiměřenou cenu?[/quote]

kde ses díval? přes 3k za 1TB už to snad není http://www.czc.cz/pevne-disky/produkty#q-c-0-f_2025059=r1000-100000
je to pořád "nad normál" (1TB cca 2400, 2TB neco pres 3K) ale nečekal bych v nejbližší době nějaký prudký pokles cen
Babuna18 (4)|12.3.2012 18:36
Já koukal na externí 2,5 a tam ceny začínaj na 3 tisících...což oproti tomu co stály před povodněma je docela dost.
Jds (106)|14.3.2012 10:03
Na stejnou otázku jsem se ptal v obchodě kde nakupuji komponenty.Odpoved zněla byly povodně na Taiwanu.Takže sis odpověděl vlastně sám.Ale je to fakt že disk který jsem kupoval za 1000kč stojí okolo 1900kč.Je to docela hrozný.Takže čekám(TAKY) kdy ceny klesnou a budou nižší a nižší až budou nejnižší.A kdy to bude to nikdo neví.A kdo ví nepoví.Zdar a sílu.
DrZelenka (2491)|15.3.2012 10:06
[quote=Jds;496946]Na stejnou otázku jsem se ptal v obchodě kde nakupuji komponenty.Odpoved zněla byly povodně na Taiwanu.Takže sis odpověděl vlastně sám.Ale je to fakt že disk který jsem kupoval za 1000kč stojí okolo 1900kč.Je to docela hrozný.Takže čekám(TAKY) kdy ceny klesnou a budou nižší a nižší až budou nejnižší.A kdy to bude to nikdo neví.A kdo ví nepoví.Zdar a sílu.[/quote]

V některý z novinek na jiným webu (nechce se mi to dohledávat) bylo vyjádření tuším WD a mluvilo se přibližně o půl roce. Otázkou je o kolik to zlevnění zpomalej distributoři (zdražili rychle, ale zlevňování musej vždy pomalu kvůli "doprodeji kusů ze skladu, které byly nakoupeny draze")