reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak doničit externí disk před reklamací?

andy517 (3)|14.3.2012 10:55
Zdravím všechny,

mám 2TB Samsung G3 Story Station a poté, co se asi týden občas vypínal nyní odešel úplně, vůbec se nezapne (ani s jinými kabely). Problém je, že na něm mám data, u kterých bych opravdu nerad, kdyby se někomu dostala do ruky. Mám svoje informace o tom, jak rádi občas technici ta data projíždí a kopírují... Měl jsem tam zašifrovaný oddíl, ale v moment selhání jsem ta data bohužel měl dočasně mimo....

Vím, že drtivou většinu disků v této situaci ani nikdo moc opravit nezkouší, ale nechci riskovat to, že s tím pošta třískne, zapojí se nějaký kontakt a technikům se to poté dostane do ruky.

Takže prosím o nějakou dobrou radu a dodávám, že přístup k žádnému speciálnímu zařízení a silným magnetům nemám :).

Díky
zsdx (2098)|14.3.2012 11:00
Rozlouskni krabici, vyjmi disk, zapoj do PC a zde smaz.
StD (1963)|14.3.2012 12:14
...pokud v tom PC půjde načíst, tak vymazat tímto (dnes mimořádně zdarma):

Giveaway of the Day - Paragon Disk Wiper 11 Personal Special Edition (English)
andy517 (3)|14.3.2012 13:51
No, dobrá, pokusím se o to, snad se dovnitř dostanu :). Díky.
andy517 (3)|14.3.2012 21:47
Tak hlásím, že jsem uspěl... Disk jsem za nutného použití hrubé síly vyndal a jako interní funuguje dobře... Bez vás by mě ani nenapadlo, že by to mohlo jít :).

Ale ten plastový obal už asi dohromady nedám, tak si koupím rámeček a vyřeším to tak...

Také jsem posunul písmena té interní jednotky a druhého externího disku na X a Z (kvůli zálohovacímu software, přiřazovalo si to dle nálady), ale pak se mi po restartu objevil nový disk G, který je dle udávané velikosti a obsazenosti klonem C, ale po rozkliknutí je v něm obsah složky Dokumenty se "zámky" na ikonách složek... nechápu.