Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: PC pro grafiku, CAD v ceně 17 500 - 20 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Dec 2011

Zaměření pro: grafiku, CAD – Photoshop, ArchiCAD, AutoCAD, Rhino, SketchUp

Platforma: Intel
    Operační systém: bez
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Zdravím, potřeboval bych poradit se složením pc sestavy. Mám pár nejasností a už jsem z této problematiky celkem vypadl. Počítač bude sloužit pro práci v programech zmíněných v hlavičce. Nevím, jestli je nutné kupovat do sestavy i grafickou kartu, někdo říká, že je, někdo že to je zbytečné a utáhne to i integrovaná na procesoru. Já osobně sem asi zastánce toho, že karta potřeba je. Má představa je do 2 tisíc, hraní her se nepředpokládá. Pak nevím, co SSD disk. Zatím mi to přijde jako spíše vyhozené peníze a dal by se dokoupit, až trochu spadnou ceny. Skříň je pouze orientační, ale co sem tak pročítal, tak docela dobrá volba, i když už trochu dražší. Pokud by mi někdo poradil, byl bych moc vděčný.
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...010U82010M7O01
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Fakt ti prijdou ty 2000Kč za 2600K oproti 2500K vyhodny? http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...tems=_12YE12YG
    vim, ze ma navic HT, ale umi CAD vyuzit 8 vlaken?

SSD ti zrychli cele PC celkem zasadnim zpusobem, urcite to nejsou vyhozene penize

Jinak myslim ze dobry

Kdyz se na tom nebudou hrat hry ... neuvazoval jsi o nejakem Quadru/FireGL?

Nováček
    Registrace
    Dec 2011

Diky za reakci. Vycházím ze zkušeností spolužáků, kteří si i7 nemůžou vynachválit, hlavně kvůli rendrování - vRay, Artlantis. Takže asi proto bych na procesoru ty 2 tisíce nešetřil. Grafiku pro CAD nechci, nemám na to dobré reference. Buď žádnou a nebo nějakou normální okolo 2 tisíc. Možná jen pro dobrý pocit. Na ten SSD disk asi nebudou peníze, bohužel.

A co ty jednotlivé komponenty, ať už jde o MB, chladič nebo třeba zdroj, jestli není zbytečné, dávat tam tak drahý. Pročetl jsem pár vláken tady a tyto komponenty pokládám za asi nejpoužívanější v sestavách. I třeba ta skříň mi přijde docela drahá, ale zas aby levnější zbytečně nechrčela a podobně.

Registrace
    May 2006

Jinak v pohodě, paměti bych osobně možná spíš dal Patriot nebo GEIL, ale ty Kingstony taky nejsou špatný.

No, když bys chtěl nějakou grafiku, tak asi něco jako GeForce GTX 550Ti ... ale možná by pro tebe bylo fakt lepší nechat (aspoň zatím) integrovanou a radši koupit SSD na systém, které tě vyjde na hodně odobné peníze.

třeba Intel 520 http://www.alfacomp.cz/php/product.p...007H2AN35T1IN3

Nováček
    Registrace
    Dec 2011

Taky mě tohle řešení napadlo, ale nějak o tom SSD disku furt nejsem tak pevně přesvědčenej. Jinak ta cena GPU je celkem přijatelná ještě...
    U těch ostatních komponent mi jde o to, jestli třeba nestačí např. nějaký levnější zdroj. Co se týče bedny, tak ty levnější jsou stejně dost škaredé, ale 1800,- už je fakt dost.

Registrace
    May 2006

Na zdroji se fakt šetřit nevyplatí, jen ho tam nech
    A skříň s lepším poměrem cena/výkon (respektive kvalita) taky těžko seženeš

Nováček
    Registrace
    Dec 2011

Takže když to shrnu, už se jen rozhodnout jestli jít do SSD disku nebo ne, to stejné s grafikou. O procesoru jsem asi rozhodlej od začátku. Ještě poslední věc, co ten disk. Hodí se případně na sestavu bez SSD disku? Taky ho většinou doporučovali, oproti třeba dražším Green řadám od WD a podobně.

Registrace
    May 2006

Jo, tak ja zrovna Seagate moc nemusim, ale ten disk je urcite v pohode
    Ale prece jenom pokud to financne utahnes, tak bych s nakupem toho SSD urcite nevahal

Nováček
    Registrace
    Dec 2011

tak jaká by mohla být ještě rozumná alternativa toho disku třeba? Asi už by tam byla ale docela jiná cena, co sem se tak díval... zkusím ještě prolézt vlákna, kdo co doporučuje.

Registrace
    May 2006

Jedině WD Caviar Black a ten je teď fakt šíleně drahej. Ten Seagate bude v pohodě, ale v kombinaci s SSD by byl ještě lepší

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

To stále nechápu. Procesor chceš o 2K draží protože má HT pro rychlejší práci a SSD se ti nezamlouvá. Poslechni ještěrku a jdi do SSD

Nováček
    Registrace
    Dec 2011

Takže radši do začátku oželet grafiku, postavit to na rychlem disku a kdyz nebude grafika stacit, tak se dokoupi... Ono to asi bude chtit vyzkouset v praxi.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Mno v praxi už je spustou lidí prokázáno, že SSD má na rychlost běhu systému mnohem vyšší vliv. Rozhodně radši zainvestuj do SSD než do grafiky, jak ti tu radí ostatní.

Nováček
    Registrace
    Dec 2011

Dobře, nechám si klidně poradit. A když už SSD disk, tak který, ten od Intelu? Cena by byla ideální okolo 2,5K. Kdyby náhodou vyšly peníze, vzal bych asi rovnou i nějakou tu grafiku, tam bych to s cenou viděl podobně, zhruba 2,5K. Máte nějaký tip? Vím, že Salamander doporučoval "GeForce GTX 550" ale jestli to oproti te integrované nejsou spíš vyhozené peníze?

Registrace
    May 2006

SSD by šel kterýkoliv z těchto http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...N319HB1DM719CG
    Osobně bych bral asi Intel nebo Crucial

Grafika asi úplně zbytečná není, ten výkonový rozdílje celkem slušný, navíc má podporu CUDA, což se může v některých aplikacích hodit

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro grafiku, CAD v ceně nad 30 000 Kč
    Od Kapky v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 11-05-2014, 13:29
  2. PC pro grafiku, CAD v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Chester v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 23-08-2012, 08:29
  3. PC pro grafiku, CAD v ceně nad 30 000 Kč