reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nahrávání z HDV kamery do PC s co nejmenší komprimací

borik_old1 (2)|11.6.2007 22:08
Dobrý den,
Obracím se na ostatní s prosbou o radu. Jsem v tomto oboru úplný nováček a tak prosím o pokud možno polopatistickou odpověď.
Pořídil jsem si kameru Canon HV10 a chtěl bych nahrávku na kazetě dále upravit v PC - sestříhat, otitulkovat atp. U kamaráda jsem viděl SW Pinnacle Studio a moc se líbí, na moje požadavky bohatě stačí. Problém je v tom, že pokud si nahrávku prohlížím na TV, tak je obraz velmi slušný. Jakmile ale začnu nahrávku zachytávat přes Pinnacle Studio 11 ( přes FireWire ), tak nemám jinou možnost, jak nastavit komprimaci, než na MPEG1/2. Takto uložený soubor je sice relativně krátký, ale bohužel o to méně kvalitní. Je prosím nějaká možnost, jak uložit nahrávku do PC ve vyšší kvalitě ? Popř. jak a co nastavit v Pinnacle Studiu ( nebo i v jiném programu ), aby nahrávka byla uložena s co nejmenší ztrátou informací ?
Díky za odpověď,
Bořík.
Withman (1337)|11.6.2007 23:35
Nejsem na to sice moc expert, ale asi párkrát jsem pracoval ve Windows Movie Maker a ten nejdříve načetl video z kamery, tam jsem si jej upravil a poté mi teprve nabídl možnost uložení v různých formátech a kvalitě. Počítám, že v tom Pinnaclu to bude nějak podobně, nebo min. v nastavení. I když napadá mě jedna věc...máš HDV kameru, což by značilo, že můžeš video zachytávat až v 1080i, což by zase už ten Pinnacle nemusel umět. Vím, že ve Vistách je Windows HD Movie Maker, dle názvu by to mohl být program, který by ti na to mohl vyhovovat a je zdarma ve Vistách...víc nic mě nenapadá. :)
Styryx (351)|12.6.2007 13:56
Já používal na nahrávání z DV kamery do PC program WinDV: http://windv.mourek.cz/

Kvalita velmi dobrá, myslím že to ukládá přesně tak jak je to uložený na kameře (byl to nějakej kodek Panasonic DV), přes Firewire. Velmi jednoduchej program a funguje super, pak už se s tim AVI dá dělat cokoliv, editovat, překódovat atd.

Možná že by ti taky fungoval.
borik_old1 (2)|13.6.2007 08:10
Díky za rady. Původně jsem chtěl ten příspěvek napsat do TV Freak, ale nějakou pro mě velkou záhadou jsem se dostal sem. Takže stejný příspěvek jsem pak napsal i do toho TV Freak - takže se omlouvám, za to zdvojení.
Pinnacle 11 umí i 1080i, tam problém není. Bohužel to prý neumí ten mourek - nemám to zatím vyzkoušeno, jen to řekl někdo z fóra na Freaku. Visty kvůli tomu pořizovat nechci ( pokud to nebude vysloveně nutné ) - mám k nim zatím odpor. Ale dostat původní soubor z kamery, tak, jak je na pásku, bych ( už třeba kvůli archivaci ) rád chtěl.