reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalý internet

wojmirek (173)|18.3.2012 15:27
Dobrý den,
jelikož bydlím na "Pasekách", tak mám bohužel trápení s pomalým internetem. Už jsem si zvykl, ale přece bych chtěl, aby se to nějak zlepšilo.
Máme dům v takovém údolí, takže tu nemáme prakticky žádný mobilní signál, jen na určitých místech v domě se dá najít pouze omezené množství signálu.
Bohužel kromě mobilních telefonů, je problém i s internetem. Internet máme koupený od poskytovatele "O2" -> Máme od nich internet i s televizním signálem. Platíme za 16Mb/s, bohužel při testech s vyplou televizí máme sotva 3Mb/s. To ještě není úplně nejhorší, jenže když se zapne televize, tak internet nemá rychlost ani 0,5Mb/s.
Proč tu vlastně píšu? ... Byl bych rád kdyby jste mi nějak poradili, pokud máte, nebo jste měli podobný problém. Má na to nějaký vliv poskytovatel internetu? Další otázka je, co si myslíte o WIFI? Když je velmi špatný mobilní signál, znamená to, že bude špatný i WIFI signál?
Díky za každý názor a radu, ale osobně si myslím, že jediná možnost jak to vyřešit, je přestěhovat se do města, což je vskutku absurdní :D.
Lukáš 85 (132)|18.3.2012 17:07
Jediné co mě napadá, je projít všechny možné poskytovatele internetu ve smyslu kdo má nejlepší pokrytí. Dále nezapomenout na místní poskytovatele v rámci mikro-regionu či obce. Mnohdy to mají tito malí provozovatelé lepší než ti celorepublikoví. Ohledně Wi-Fi...Problém by s tímto obecně neměl být. Jde o to, že je to založené pro jiné účely. Pokud bude blízko zdroj tak se pak s wifinou dají dělat zázraky. Je však potřeba získat onen ,,zdroj". Jak toto řeší ostatní obyvatelé v okolí?
wojmirek (173)|18.3.2012 17:39
Díky moc za odpověď. Zdrojem pro Wi-Fi je myšlen poskytovatel tohoto připojení, že ano?...
Nemám moc velký přehled, jak to řeší ostatní obyvaleté v okolí, ale zkusím se trochu více poptat. Vím, že sosed který bydlí asi 100 až 200 metrů ode mě, má Wi-Fi, bohužel další podrobnosti mi nejsou známy.
Jinak kamarád, bydlící ode mě asi kilometr, má podobné připojení jako mám já ("O2" -> 8Mb/s) a rychlost jeho internetu opravdu odpovídá uvedéné rychlosti, za kterou platí.
DrZelenka (2491)|19.3.2012 07:58
[quote=wojmirek;497287]Díky moc za odpověď. Zdrojem pro Wi-Fi je myšlen poskytovatel tohoto připojení, že ano?...
Nemám moc velký přehled, jak to řeší ostatní obyvaleté v okolí, ale zkusím se trochu více poptat. Vím, že sosed který bydlí asi 100 až 200 metrů ode mě, má Wi-Fi, bohužel další podrobnosti mi nejsou známy.
Jinak kamarád, bydlící ode mě asi kilometr, má podobné připojení jako mám já ("O2" -> 8Mb/s) a rychlost jeho internetu opravdu odpovídá uvedéné rychlosti, za kterou platí.[/quote]

Signál wi-fi není nijak závislej na signálu mobilu, TV, ... záleží jen na to, zda má nějaký poskytovatel v okolí anténu namířenou tvým směrem :) Koukal jsem na celkem zajímavý weby, který by ti možná mohly k něčemu být - http://www.internetprovsechny.cz http://www.bezdratovepripojeni.cz

U ADSL záleží jak daleko jsi od ústředny. Pokud je kamarád o 1km blíž, tak je možný takový rozdíl kvality.

Zkusil bych O2 zavolat a důrazně si stěžovat - pří troše štěstí by může být chyba u nich a mohli by kvalitu trochu zvýšit. Aspoň by to mohlo jet líp do doby, než by jsi našel něco lepšího :)
r34ktor (7477)|19.3.2012 14:05
[quote=DrZelenka;497306]U ADSL záleží jak daleko jsi od ústředny. Pokud je kamarád o 1km blíž, tak je možný takový rozdíl kvality.[/quote]
Přesně tak. Viz graf.
wojmirek (173)|19.3.2012 16:17
Díky moc. ..Zjistil jsem, že je jedna anténa necelý kilometr od mého bydliště. Bohužel nevím, jakým směrem je natočena. Je umístěna (pravděpodobně podle mapy) na kopci.
Jediný způsob jak to zjistit je, že se tam půjdu podívat osobně? Mělo by to velký vliv, kdyby byla obrácena na druhou stranu od mého domu? Když bude opačně tak ji půjdu obrátit :D.
Děkuji.
r34ktor (7477)|19.3.2012 16:22
Každý rozumný poskytovatel provede před zavedením služby místní měření kvality signálu. Takže ho oslov, a uvidíš.
DrZelenka (2491)|21.3.2012 09:18
[quote=wojmirek;497344]Díky moc. ..Zjistil jsem, že je jedna anténa necelý kilometr od mého bydliště. Bohužel nevím, jakým směrem je natočena. Je umístěna (pravděpodobně podle mapy) na kopci.
Jediný způsob jak to zjistit je, že se tam půjdu podívat osobně? Mělo by to velký vliv, kdyby byla obrácena na druhou stranu od mého domu? Když bude opačně tak ji půjdu obrátit :D.
Děkuji.[/quote]

Směrový antény stačej pootočit o pár desítek stupňů a už nic nechytíš. Pokud bys s ní otočil, tak by tě poskytovatel asi uškrtil :D (a stejně by ses nepřipojil)

Nejlepší způsob je zjistit si poskytovatele, kterýmu patří, zavolat tam a nechat je, ať se staraj. Zjištění signálu, výběr/montáž antény, nastavení PC, ... to vše normální poskytovatel udělá sám (většinou zadarmo při podepsání smlouvy na nějakou dobu).
dzandra (1368)|21.3.2012 09:37
[quote=r34ktor;497345]Každý rozumný poskytovatel provede před zavedením služby místní měření kvality signálu. Takže ho oslov, a uvidíš.[/quote]

No nedávno se mamka rozhodla koupit wifi router, tak ji ho zapojuji a říkám, kurde ten internet ti jede jak posraný, volám na o2, jak to že to jede tak na hovno, když si platí 10 rychlejší net a paní operátorka mi sdělila, že je daleko od ústředny a nejsou schopni ji tu službu poskytovat. Tak jsem je tam zmrdal, jak je vůbec možné že tu službu nabízejí, když ví, že uživatel ji nebude moci využít a nechají si platit. Něco tam koktala a po vyhrožování stížností u ředitele a dalšími kroky se ji rozhodli vrátit za 1,5 roku rozdíl který platila navíc. Ale bůh ví, kolik lidí co se v tom nevyzná mají stejný problém
wojmirek (173)|22.11.2012 21:40
Zdravím, mám takový menší problém s přihlášením do administrace (konfigurace) modemu. Nechci zakládat nový topic, tak se vracím zde, i když otázka moc nesouvisí s tématem.
Jde o to, že po přechodu na stránku http://10.0.0.138/ -> tj. konfigurace modemu, bych měl zadat přístupové heslo a následně se dostat do nastavení. U mého modelu modemu jsem vyčetl, že by heslo ke konfiguraci mělo být automaticky nastaveno na: "admin". ..Nepamatuji si že bych tohle heslo někdy měnil. Jenže když se pokouším o zadání hesla, tak se nic neděje. ..Důvod proč se chci k modemu přihlásit je ten, že chci vyzkoušet, zda-li a jak bude fungovat WIFI připojení (vlastním modem ZyXEL Prestige 660). ...Takže k otázce? Napadá někoho čím by to mohlo být způsobeno, případně dá se nějakým způsobem obnovit heslo? Děkuji.
r34ktor (7477)|22.11.2012 22:45
K výchozímu nastavení se lze vrátit manuálním resetem (pomocí tlačítka na zadní straně zařízení).