Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Notebook v ceně 25 000 - 27 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Primární požadavky: vysoký výkon – Multimediální notebook, občas ho budu vozit do školy a do práce

Další komentář:
    Hledám výkoný multimediální notebook, tedy už jsem si ho našel: http://notebooky.heureka.cz/msi-gt683dx-838cs/
    Chtěl bych slyšet vaše názory, popřípadě zkušenosti, jestli ho někdo má doma. Přemýšlel jsem, že bych ho pořídil na http://www.amazon.co.uk/ prodává se tam v přepočtu na naše cca za 24 tisíc. Nemáte někdo zkušenosti s nákupem ze zahraničí? Doporučujete to? Popřípadě doporučujete nějaký jiný shop než Amazon? Také nevím zdali úhlopříčku 15,7 nebo 17 ... 17 mi přijde moc velký, ale většina lidí mi říká že by šla do 17ctky ... potřeboval bych ty notebooky vidět na živo vedle sebe ... takhle o té velikosti těžko soudit.

Předem děkuji za cenné rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Co se velikosti týče, tak je dost důležitý na co budeš notebook používat, jak často ho budeš přenášet, jak dlouho potřebuješ aby vydržel na baterku atd.

Jinak MSI jsou zrovna notebooky, který ti tu nikdo nedoporučí..

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Pokud na tom notebooku chceš hrát nové hry s vyššími detaily, pak bych asi volil Asus G53 nebo G74. Na nic jiného bych ale takovýhle notebook nekupoval. Bylo by spíš dobré popsat, k čemu notebook chceš provozovat.

EDIT: MSI neni hardwarově špatnej kousek, ale topící komponenty a nic moc extra chlazení, navíc nic moc kvalita MSI...
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 20-03-2012 v 23:55

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

To mě mrzí, že mi zrovna tento notebook nikdo nedoporučí... O problémech s chlazením u notebooků MSI vím, ale u tohoto by to snad už mělo být dobré. No nic. S notebookem od Asusu mám špatné zkušenosti, měl jsem jeden asi před 4 roky z řady F a během 2 let mi odešel 2x monitor a jednou HDD ...

Na notebooku bych chtěl hrát i nové hry, klasické práce v officech, filmy, hudba, internet atd. budu ho vozit autem do práce a občas ho vezmu do školy ... Na váze mi tolik nezáleží. Jak to vidíte s tím nákupem ze zahraničí? Myslíte, že je lepší koupit ho v CZ?

Registrace
    Jun 2008

No, jelikož jste vybral notebook s čtyřjádrovou Core i7 a výkonou/topivou GTX570, asi bych si od toho moc nesliboval. Teploty budou vysoké tak jako tak a je dost možné, že notebook bude právě díky vysokým teplotám do 2-3 let KO. O Asusu neříkám, že to je něco extra, je to jenom stroj a každý stroj se může porouchat, ale pokud bych měl na výběr mezi MSI a Asusem, vezmu Asus.

Nové hry si zahrajete i na low-end grafice. Já mém Core i5 + Nvidia G410M a rozjedu na tom na nějakých 27 +-5 fps Mass Effect 3 na nízkých detailech. Není to zázrak, ale dá se to. Samozřejmě neříkám kupte si to, ale je důležité vědět, jak moc vysoké detaily vyžadujete. Co konkrétně na tom chcete hrát a jak velké detaily tedy očekáváte?

Ze zahraničí bych asi nenakupoval, nejspíš přijdete o 2 letou záruku v ČR a reklamace může být docela problém.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Dobře od MSI zřejmě upouštím. Ještě mě zaujal připravovaný model Lenovo IdeaPad Y580 měl by dorazit v dubnu http://www.laptopreviews.com/lenovo-...ounced-2012-01 na notebook nespěchám takže bych klidně počkal, otázka je, jak na tom bude chlazení ... model Y570 se prý přehříval ...

Jestli jsem to pochopil, tak v podstatě - výkonná grafická karta = problém s přehříváním a tím pádem nižší životnost :-(

Registrace
    Jun 2008

Y570: U modelu s Core i7 byl s přehříváním problém to ano. Core i5 jdou pokud vím uchladit úplně v pohodě. Otázka je, kdy přijde Y580 k nám na trh. Může se stát, že tyhle notebooky budou až třeba v červenci/srpnu. Nejsem si tím jistý, nesleduji to.

A ano, máte pravdu. Výkonné komponenty mají jak vyšší spotřebu, tak více vyzářeného tepla a v kombinaci s nedodělaným chlazením to může mít za následek přehřívání komponent a tím snižování jejich životnosti. Třeba chlazení u těch Asusů, které jsem posílal, je řešené výborně. Y570 je klasický multimediál, takže chlazení není dělané jako u "herních" notebooků.

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 10:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 17:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky