reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vysoké napětí procesoru ?

Malcolmekkk (22)|21.3.2012 18:10
Zdravím,

Dnes jsem si chtěl nataktovat svůj CPU Phenom II x4 970BE.Koukal jsem na různá zahraniční a tuzemská fóra jak si s procesorem hráli ,taktovali o kolik zvedali napětí,fsb a tak. Téměř všichni taktovali svůj cpu na krásných 4GHZ a napětí nastavili na 1,450v.Tak jsem šel do biosu pomalu zvedal frekvenci ,fsb jsem nechal a chtěl jsem nastavit napětí jenže bios v režimu auto psal ,že jede na 1,475v a to se mi zdá moc. Tak jsem stáhnul AMD Over drive a ten ukazoval to samé. Neni to nějak opravdu moc? Jinak zd je Gigabyte GA-970A-D3 ,psu Corsair 600W,Sapphire HD6870. Jinak nemůžu v biosu změnit cpu voltage takhle to vypadá http://imageshack.us/photo/my-images/15/img1376t.jpg/ akorát já mám těch 1,475 a když přidávám do CPU voltage control tak se nic nemění
DrZelenka (2491)|21.3.2012 19:07
Některé desky dávají v automatickém režimu "napětí odpovídající frekvenci". Bohužel to napětí při vyšším OC není vůbec odpovídající danému CPU a může to být i nebezpečné.

Jen co se internet uklidní a stahování 20MB pdf nebude úkol na půl večera, tak zkusím dohledat nastavení.

//EDIT - U toho CPU Voltage jde nastavit jen "Auto" (deska určí napětí) a "Normal" (default procesoru)? Že by deska nepodporovala ruční nastavení napětí? :notsure Auto bych vzhledem k dost vysokýmu napětí při vyšších frekvencích nedoporučoval (zkus kolik to bude nastavovat a uvidíš).

[quote]CPU Voltage Control
Allows you to set the CPU voltage. Auto sets the CPU voltage as required. The adjustable range is dependent on the CPU being installed. (Default: Normal)
Note: Increasing CPU voltage may result in damage to your CPU or reduce the useful life of the CPU.[/quote]
Malcolmekkk (22)|22.3.2012 23:56
Teď jsem měřil teploty a v tom základu mám při zátěži klidně i 78 stupňů a chladič mám ARCTIC Freezer 7 Pro Rev.2 i case chlazený celý
alfah4ns (1040)|23.3.2012 00:14
78 je na phenom dost.
freezer 7 není nejvhodnější chladič na X4, tam spíše 13ku, lépe nějaký jiný -> gaia, hyper 212+, tranquillo.

Co znamená "case chlazený celý"?
jaký case?
kolik jakých větráků a kde?

Jinak od cca 1.45v nahoru už roste docela dost teplota nahoru.

každopádně, nemáš zrovna nejvhodnější desku na taktování, z dlouhodobého hlediska, moc bych to na hranu nehnal. Pro dlouhodobý OC provoz je třeba kvalitní a chlazená napájecí kaskáda procesoru, jinak trpí. (logicky se ty napájecí obvody se zvyšováním vcore více namáhají)