reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s internetem

pepples (206)|21.3.2012 19:17
Zdravím

Mám problém s připojením na internet na jednom PC.. po připojení kabelu se normálně připojí, ale je u toho napsáno "omezené připojení" jenže když ten PC připojím jiným kabelem tak internet najede v pohodě.... nejspíš mi na to řeknete že ten kabel je vadný, ale tak kdyby byl tak by se to PC vubec nepřipojilo ne? teda aspon myslím..

díky za rady
Deee-aN (3834)|21.3.2012 20:19
Svého času jsem jel nouzově na přetržený a následně "manuálně" pospojovaný kabel (hezky oholit oba konce drátků od bužírky a smotat :D). Rychlost a spolehlivost netu šla rapidně dolů... Po návštěvě odborníka s krimplovacími kleštěmi se to vrátilo do normálu.
Ergo - bude to vadným kabelem.
DrZelenka (2491)|21.3.2012 22:36
[quote=pepples;497517]Zdravím

Mám problém s připojením na internet na jednom PC.. po připojení kabelu se normálně připojí, ale je u toho napsáno "omezené připojení" jenže když ten PC připojím jiným kabelem tak internet najede v pohodě.... nejspíš mi na to řeknete že ten kabel je vadný, ale tak kdyby byl tak by se to PC vubec nepřipojilo ne? teda aspon myslím..

díky za rady[/quote]

Stav kdy výměna kabelu problém naprosto vyřeší dává jasně najevo kde je chyba :)

Poškozenej kabel může být třeba jen částečně a potom se holt "nějak" připojí. Ne vždy to je jede/nejede, ale může být i něco mezi.

Zkus se podívat na koncovky (jestli z nich není vytrženej - u horších kabelů to občas vídám) a pak se podívej, jestli není někde skříplej/nařízlej. Kabel stojí cca 7kč/metr + 2x3kč koncovka, takže pokud se nejedná o desítky metrů dlouhej kabel ...