reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvuk přes GK

BigBang (6)|23.3.2012 21:07
Jak můžu zprovoznit zvuk přes GK? NVidia se musí propojovat se zvukovou kartou SPDIF kablíkem. Ale já mám AMD. Na krabici se píše, že podporuje zvuk přes HDMI, ale konektor SPDIF AMD karty nemají. AMD prý mají zvukový čip v sobě. Ale jak to zprovoznit?
Deee-aN (3834)|24.3.2012 07:17
Nebylo by od věci napsat, co je to za kartu. Ale nakonec... odpověď máš va svém dotazu:[quote]...že podporuje zvuk přes HDMI...[/quote]Takže pokud potřebuješ dostat zvuk s obrazem do monitoru, sežeň HDMI (má-li karta ten výstup). Jestli potřebuješ zvuk poslat třeba do bedýnek, použiješ zvukový výstup na základní desce nebo zvukovce.

EDIT: Ještě upřesním (pro případ, že jsem špatně pochopil dotaz): starší karty nvidie měly SPDIF konektor, novější už ho nepotřebují
BigBang (6)|24.3.2012 12:33
Nepsal jsem jakou mám kartu, neboť o dva příspěvky níže jsem psal dotaz, kde ji uvedenu mám. Tedy je to AMD 7970. HDMI kabelem jsem propojil kartu s TV. Obraz OK, ale zvuk ne. Jak se vlastně dostane zvuk do GK, přes PCI? A nešel mi ani u předchozí ATi 4970. A prosím nepište, že je to kabelem. Kabel má specifikaci 1.4 a přes jiné zařízení zvuk přes něj jde. Teď mě spíš napadla taková banalita, jestli když chci aby zvuk šel do GK, nemusím vytáhnout jack z výstupu zvukovky. Jedu přes integrovanou. Mimochodem na můj předchozí dotaz nikdo neodpověděl, takže je opravdu tak hloupé, zeptat se jak výkonný CPU by měl být k 7970ce?
astec (1823)|24.3.2012 12:40
Tak jej vyndej a uvidíš ;)
robky (3195)|24.3.2012 16:12
Ak chceš, aby ti išiel zvuk cez hdmi do tv, v predvolených zvukových zariadeniach zvoľ ATI(amd) HDMI Audio (nie ten realtek či čo to tam máš prednastavené)
BigBang (6)|24.3.2012 17:17
Aha, tak to hned vyzkouším. Dík za odpověď.