reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

OEM Windows 7 Home Premium 64bit oficiální stažení

jacobsen (102)|27.3.2012 12:21
Ahoj,

mám problém se systémem na notebooku. Celý se sesypal a jelikož je dnešní politika výrobců notebooku taková, tak licenci mám, ale samozřejmě nemám instalační dvd. Lenovo, které vlastním (model G570) nemá v sobě ani partition s tovární instalací windows, takže je potřeba provést formát a instalaci znovu. Je možné někde stáhnout instalační dvd této verze windows? Nebo co má normální uživatel dělat pokud má k dispozici to co já a nemá instalační dvd od výrobce, předpokládám dát to za několik stovek zformátovat někam do servisu a za několik tisíc si nechat zazálohovat data :)

EDIT: resp. oprava, pc ma v sobe mit partition s funkci tzv. one key recue and backup, pro moznost vraceni do tovarniho nastaveni vcetne vymazani vsech dat atd, ale pomoci stisknuti prislusneho tlacitka se vse nacte do nove plochy a zadna nabidka se nezobrazi, takze to povazuju za nefunkcni.

EDIT2: jde mi o českou verzi systému
r34ktor (7477)|27.3.2012 13:24
Zkoušel jsi kontaktovat technickou podporu?
jacobsen (102)|27.3.2012 13:37
ano, u Lenova, mi bylo receno, ze pokud nejde onekey rescue, je mozne, ze se stalo neco s tou partition, ve ktere je instalace ulozena a ze tim padem je potreba format a nova instalace, Windows mam samozrejme od nich legalni licenci vcetne stitku, takze si mam zazadat u Microsoftu o instalacni DVD. Na podpore Microsoftu mi bylo receno, ze tyto DVD posilaji, ale stoji samotne i bez licence dost penez, a ze mi doporucuji stahnout si to z internetu, s poznamkou, ze na ofiko jejich webu jsou k dispozici pouze verze v anglictine :/
r34ktor (7477)|27.3.2012 14:41
Tak ti nevím, ale že by support Lenova odkazoval na Microsoft? Ten poskytuje podporu pouze k retailovým (krabicovým) verzím OS. Podpora přeinstalovaného OS je na OEM dodavateli. Měl by ti být schopen zaslat tzv. Recovery Medium (za což si samozřejmě může naúčtovat poplatek), kterým lze posléze uvést notebook do původního stavu.
jacobsen (102)|27.3.2012 15:14
bohuzel je to tak :/ navic nahradni recovery medium mi rekli, ze maji ke stazeni pouze k verzim Thinkpad, nikoliv k te co mam ja, a ze je aktualne pro jine verze nezasilaji, tak ja nevim :/
speedsnail (4876)|27.3.2012 15:42
Tak to si říkaj o reklamaci (ten recovery nesmysl by měl fungovat).
xmarek (1676)|27.3.2012 19:53
U Lenova se to má tak, že v případě, že je přítomná skrytá partition tak se doporučuje si provést přes instalovaný program provést zálohu této partition. Ty DVD pak vložíte (např. v případě výměny disku) a ony Vám provedou instalaci včetně vytvoření skryté partition pro obnovu. Už si přesně nepamatuji jak se obnova spouští, ale tuším u T řad je to přes modré tlačítko.
Je to nejjednodušší způsob jak tuto instalaci provést, protože instalace obsahuje i potřebné ovladače.

V případě, že to není možné, tak můžete použít libovolné instalační DVD příslušné verze 32/64 bit a při instalaci pak zadat číslo, které je uvedené na štítku.
Co se týče toho jejich DVD, tak oni si účtují nehorázný manipulační poplatek (cca 400 kč za stažení + dalších cca 350 za médium). A u widlí (legálních) bych si to asi dvakrát rozmyslel. Jednu dobu byla možnost si tyto DVD zakoupit přímo od Lenova, ale cena byla obdobná s poplatkem od Mrkvosoftu. :mad:
jacobsen (102)|28.3.2012 09:04
tak novinka je takova, ze jsem z live verze linuxu zazalohovat a vypalil vsechny dulezita data. A ano stahl jsem nekde OEM verzi systemu, snad spravnou, ovsem pri nabootovani a zvoleni instalace se stale objevuje nacitani, ze instalacni soubory se pripravuji a tam se to zasekne, proste po kliknuti na "Instalovat" se objevi obrazovka a na ni to konci, mam k dispozici dokonce original DVD s tou samou vezi Win, ale 32bit verzi a s tou to dela take !!!! nechapu, ale vypada to, ze tedy disk budu muset vyndat fyzicky ven, naformatuju v jinem PC a prehodim zpet a zkusim instalaci znova, uz me to ale zacina pomalu rozcilovat :/