reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Build PC

Shevy (12)|30.3.2012 16:47
Zdravim,prosim o radu nazor nad stavbou noveho pc.Pc budu pouzivat prevazne na editaci fotek (photoshop) a strih a zpracovani videa.Hrani her okrajove nejsem zadny paran ale rad si obcas zahraju.Nakupovat budu v USA protoze zde ziju a tak nektere ceny mohou byt i zajimavejsi nez v cz.

1. Premyslim zda neni vhodnejsi procesor do socketu 2011 a nebo 1155 pro pripadny upgrade procesoru a budoucnost..a nebo jestli pujdou nektere procesory Ivy do patice 1155.Jsou jasne 2011 drazsi..ale jak rikam..neni-li vyhodnejsi se koukat uz dopredu.
pro socket 1155 bych chtel koupit Intel 2600K a nebo pro 2011 3820 ale zatim se spise priklanim k 2600K

2. Zakladni desku pro 1155 mam vybranou tuto desku:

http://www.microcenter.com/single_product_results.phtml?product_id=0378090

pro 2011 jsem zatim nehledal (muze te i doporucit)

nejsem zadny velky taktovac,ale rad bych se pokusil i o pretaktovani bude-li to mozne.Na desce chci mit alespon 3x PCI z toho by bylo dobre 2x (16) ale cetl jsem ze deska kterou jsem si vybral ve SLI podporuje pouze 8+8 ale je tam ubytek max. 3% coz asi neni temer nic ale kdyz by byla deska 2x16 tak se zlobit nebudu. Chtel bych mit na desce i WIFI ale tahle od ASUS ji pravdepodobne nema.Ale zas na tom netrvam.

3. Grafickou kartu uz mam neni nejnovejsi ale stale postacujici si myslim SAPPHIRE Toxic 6870.
Zde bych se chtel zeptat kdybych chtel osadit dve graficke karty musi byt vzdy uplne stejne a nebo muze byt treba 6870 i jina...nez Toxic co mam..?

4. Skrin mam vybranou

http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=7134880

5. Chladic na procesor :

http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=5592441

6. Memory RAM
bych chtel dva moduly po 8Gb ale nevim jakou znacku a jaky tip...ale DDR3

7.Zdroj bych take potreboval poradit doporucit nevim jestli staci 850W a nebo bych mel vzit 1000W a jak moc je dulezita ta certifikace...silver bronz gold atd...

8. Co se tyka disku...mam Velociraptora 300Gb...ale nevim jestli by se spis nevplatilo vzit SSD disk...jestli je mezi nima takovej podstatnej rozdil. U SSD bych take potreboval poradit zatim jsem koukal na Intel
http://www.microcenter.com/single_product_results.phtml?product_id=0383871
Ten budu mit pouze na system...jinak dalsi budou klasiky HDD.

9. A operacni system Windows 7 Pro a nebo Ultimate

Predem dekuji za vas cas a za vase radya nebo nazory.
DIK.
alfah4ns (1040)|30.3.2012 17:06
1.+2. 2600k + P8Z68 je dobrá volba. Počítej ještě s chlazením CPU, protože pod boxem toho moc nenataktuješ a bude to pak i hlučné. A byla by to škoda, když 2600k má odemčený násobič a dá se vytaktovat jednoduchou změno násobiče a napětí.

3. ta grafika je pro dané účely k ničemu a ani dvě nepomohou. Co by pomohlo, je nějaká nvidia vyšší řady + využít CUDA. GTX570/580? Nebo počkáš na nové řady?

4. odkaz na case mi nejde otevřít

5. odkaz na chladič CPU taky ne

6. hl. dodržet max. napětí 1.5V.
http://www.czc.cz/corsair-xms3-16gb-2x8gb-ddr3-1600/102378/produkt?q-c-0-f_2027452=d16384.0&q-category-id=091mfsirtuiibbvgk6m970dab4

7. zdroj hl. dle grafiky, příp. jejiich počtu. osobně ti doporučím Enermax, ale počínaje Pro82 a výše.
kukni kolik jaká grafika sežere max + připočti cca 100-150W pro CPU + dej tam rezervu takových alespoň 30%. pokud nepoužíváš diskové pole o X discích, můžeš je zanedbat.

8. SSD určitě ano. intely jsou dobrá volba, 5let záruky.
kromě ssd bych osadil 2x HDD pro střih (oddělení zrojových a zapisovaných dat při střihu)

9. myslím, že pro bude bohatě stačit. Hl. ve tvém případě nebrat home, má omezení na 16GB RAM.
http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/products/compare
Shevy (12)|30.3.2012 17:59
1. myslis chladic na procesor. pravdepodobne....ten ti nesel otevrit...ale tyhle odkazy snad uz pujdou.... je to Noctua NH-D 14
3. s tou grafikou jsi me zaskocil...myslel jsem ze jeste neni tak stara...mam ji necelej rok...:)
4. Amazon.com: Corsair Obsidian 650D Aluminum Mid Tower ATX Enthusiast Computer Case - Black CC650DW-1: Electronics
5. Amazon.com: Noctua 6 Dual Heatpipe with 140mm/120mm Dual SSO Bearing Fans CPU Cooler NH-D14 - Retail: Electronics
6. U toho napeti to myslis jak...vzdyt to je predem vzdy dane uz z desky a nebo myslis pri taktovani... sorry mozna se ptam hloupe...ale zas az takovej znalec nejsem.
9. vidis...to jsem nevedel ze home je tak omezena...a jak podstanej rozdil je mezi Pro a ultimate.?
alfah4ns (1040)|31.3.2012 09:32
Shevy
- jo, chladič cpu může být.
- nejde o to, že by byla stará, ale prostě úprava grafiky, střih videa, rendering, apod. počítá CPU.
Tedy důležité je mít výkonné CPU + dostatek ram. Jenže plno programů dokáže ty výpočty urychlit akcelerací přes grafickou kartu, v tomto zatím hraje prim nvidia s CUDA:
http://www.tomshardware.com/reviews/adobe-cs5-cuda-64-bit,2770-8.html
umí hodně pomoct i při střihu videa, apod. vždy ale záleží na sw, jestli ji umí použít (např. sony vegas)

amd grafiky mají podobnou technologii, tzv. amd stream, ale cuda je více rozšířená. Tedy chce to zjistit, zda tebou používané sw podporují akcelerace přes grafiku, příp. přes jaké.

case vypadá na pohled dobře, prostorná, dostatečný počet pro větráky, zdroj dole, cabel management. osobně mám akorát raději case bez "okna" v bočnici, ale to je věc vkusu.
(osobně se mi třeba hodně líbí NZXT H2 - odhlučněná, dobře větraná, s prach. filtry a dockinou pro HDD ve stropnici :) )

paměti max 1.5V kvůli tomu, že je to max. doporučené napětí pro procesory sandy bridge.
řadič pamětí je totiž přímo v proceosru.
Shevy (12)|2.4.2012 14:57
DIky za nazor...a mam jeste dotaz co se tyka chladice na CPU....dostal jsem i tipa...ze by bylo mozna dobre i pro skrin kterou jsem si vybral...pouzit vodnika Corsair H100 cetl jsem uz o tom neco...nekdo chvali..jiny kritizujou...jiny se bojej....nevim....ale nevypada to taky spatne....vyhoda je ze to temer nic nevazi....a ze se muzou pouzit vyssi RAm s chladicem....ale zajima me i problem jako je probublavani...nebi jine rusive elemty ktere mohou byt u vodnika slyset...a nebo se vyskytovat...proste nazor na vodnika...Na noctua jsem cetl ze neni problem s pretatktovanim na stabilne 5Ghz....nevim co by na to rekl vodnik..

Jeste mam dotaz na porovnani skrine kterou jsem si vybral Corsair 650D a Fractal D. R3.

TAky se spise priklanim k tomu ze nemusim mit plexisklo na jednom boku...neak nemusim mit viditelnou diskoteku v pc...po tom netouzim....ale 650D se me libi...ale nevim a rad si vyslechnu porovnani s Fractalem....
dekuju moc.
alfah4ns (1040)|3.4.2012 02:20
ta case vypadá fakt dost dobře. prostorná, dobře chlazená, moc hezký design...
připomíná mi trochu skříně Lian-Li, ale s lepším chlazením a cable managementem.
fractal a nzxt h2 mají výhodu v odhlučnění, ta pěnovka uvnitř case pohlcuje zvuk.

Jinak se samozřejmě dají odhlučnit i běžné skříně, materiály na to stojí tak do 1k.
(problém je pouze u beden s oknem, ono zalepené okno pak vypadá debilně a lepit jen kolem okna nemá smysl :) )

při 4ks skříňových větráků nebude problém s teplotou ani hlučností ani při odhlučněné skříni, ani s OC.

vodník zbytečný, toho bych vrazil pouze tam, kde z nějakého důvodu není možné tiše a účinně chladit vzduchem (např. více výkonných grafik vedle sebe, omezující použití kvalitnějších chladičů, apod...)
i7 dá noctua s prstem v nose. A ano, kolem 5GHz jsou limity sandy bridge.
ram - upřímně, nevidím důvod proč nepoužít ramky bežné velikosti, bez monstrózního chladiče.

každopádně, dokud bude na grafice default chladič, je všechno toto zbytečné řešit, ta bude jednoznačně nejhlučnější komponentou celého PC, a to i v idle :)
řešení -> accelero nebo pasivní karta a na ni připáskovat skříňové tiché větráky

samozřejmě alfou a omegou bude regulace všeho, co se točí.
větráky -> speedfan
HDD -> vypínání při nečinnosti, apod.
Shevy (12)|3.4.2012 06:30
[quote=alfah4ns;498635]ta case vypadá fakt dost dobře. prostorná, dobře chlazená, moc hezký design...
připomíná mi trochu skříně Lian-Li, ale s lepším chlazením a cable managementem.
fractal a nzxt h2 mají výhodu v odhlučnění, ta pěnovka uvnitř case pohlcuje zvuk.

Jinak se samozřejmě dají odhlučnit i běžné skříně, materiály na to stojí tak do 1k.
(problém je pouze u beden s oknem, ono zalepené okno pak vypadá debilně a lepit jen kolem okna nemá smysl :) )

při 4ks skříňových větráků nebude problém s teplotou ani hlučností ani při odhlučněné skříni, ani s OC.

vodník zbytečný, toho bych vrazil pouze tam, kde z nějakého důvodu není možné tiše a účinně chladit vzduchem (např. více výkonných grafik vedle sebe, omezující použití kvalitnějších chladičů, apod...)
i7 dá noctua s prstem v nose. A ano, kolem 5GHz jsou limity sandy bridge.
ram - upřímně, nevidím důvod proč nepoužít ramky bežné velikosti, bez monstrózního chladiče.

každopádně, dokud bude na grafice default chladič, je všechno toto zbytečné řešit, ta bude jednoznačně nejhlučnější komponentou celého PC, a to i v idle :)
řešení -> accelero nebo pasivní karta a na ni připáskovat skříňové tiché větráky

samozřejmě alfou a omegou bude regulace všeho, co se točí.
větráky -> speedfan
HDD -> vypínání při nečinnosti, apod.[/quote]

Predpokladam ze tva reakce na case , ze vypada fakt dobre patrila k Corsair 650D... Koukal jsem i na tu NZXT H2 a je temer totozna s Fractalem..tam bude asi nejvetsi plus to odhlucneni...ale co jsem se kouknul na neake recenze...Ac se tam vejde asi i Noctua NH D 14 tak muzou natstat problemy s delsima grafickejma kartama a reseni (kosu) na HDD neni pru taky nejstatstnejsi...ale priznam ze jejich design se me libi...Zajimalo by me taky jak by slo sundat ty predni dvirka...jak by se zmenilo propdeni (nasavani) vzduchu ve skrini..a co na to teploty....ale to potom asi postrada smysl kupovat takovou skrin... Corsair je pravdepodobne prostornejsi i kdyz je to taky midle Tower ale je zase vice perforovana....coz se malinko bojim aby to proste nehucelo....ale s danyma komponentama co mam ve vyberu by snad nemel byt prosblem s hlucnosti.Jak rikas...da se polepit taky penou na odhlucneni...ale to plexi by vypadola pak asi dost pitome.....skoda ze nejsou stejna dvirka jako z druhe strany-plny bez plexi...pak bych byl uplne nadsenej....mozna zkusim kontaktovat vyrobce..a zeptat se na to...ale asi to bude smula..:)

Myslis jeste k taktovani 2600K na 5Ghz...ze Noctua...pojede na sve maximum..a tudiz bude vice a hlucneji tocit a nebo jak rikas....s prstem v nose....a a ni se nezahreje...??:)

Zajimavej nazor na teho vodnika....a mas zrejme i pravdu...jen jsem stale slysel jen chvalozpevy.......i kdyz se spise priklanim ke kusu zeleza nez k vodnikovi a rozhodne me odrazuje..co jsem cetl uz par krat ze po trech letech muze odejit cerpadlo...tak to je pak o nicem....

Jeste se zeptam zda bys doporucil... jak bych vzal case Corsair..jestli se vyplati vymenit ventilatory co jsou ve skrini od vyrobce za neake kvalitnejsi..popripade jake...?

k tem ram....pouze ze jsem slysel ze vyssi chladic lepe chladi...ale nemyslim si ze by s normalnim chladicem...neak neco extra topilo... videl jsem ze davaji nekteri i pridavny ventilatrorky nad RAM...ale ani se me to nelibi...myslim ze to je blbost...nevim .

Jeste jedna mozna hloupa otazka... myslis ze pujde nekdy do socketu 1155 dat nekay Ivy??

Dik za reakce.
Shevy (12)|4.4.2012 01:26
Jinak jsem objevil ze vyrobce prodava i kryt boku bez okna

http://www.corsair.com/parts/case-parts/solid-side-panel-for-obsidian-series-650d.html

Tak to se me ted libi jeste vice...sice 20$ na vic...ale to okno mit nemusim a hlavne by se pak mozna vyplatilo odelat odhlucneni... mam jeste dotaz...jestli je vhodne dvat na strop kde derovanej plech dat prachovej filtr jestli to nebude necemu vadit..
Dekuju za odpoved.
alfah4ns (1040)|4.4.2012 14:08
tak to pak jooo :)

filtry bych dal jen na nasávací fany.
+ je třeba to poměrně často čistit, jinak se ucpávají.
Ale stačí to vzít vždycky při vysávání.

anebo se na fitry vykašli a jednou za čas otevřeš PC a ten prach vyvalíš ven :)
Shevy (12)|4.4.2012 14:36
[quote=alfah4ns;498738]tak to pak jooo :)

filtry bych dal jen na nasávací fany.
+ je třeba to poměrně často čistit, jinak se ucpávají.
Ale stačí to vzít vždycky při vysávání.

anebo se na fitry vykašli a jednou za čas otevřeš PC a ten prach vyvalíš ven :)[/quote]

A myslis ze by stalo za to tam dat neaky ten Noise reduction material??Pomohlo by to k necemu??

A jeste k te otazce..jestli si myslis ze do socketu 1155 pujde nekdy dat Ivy ?
alfah4ns (1040)|4.4.2012 15:44
odhlučnění - o něco ano. Možná by stálo za úvahu zatím to sestavit tak, třeba ti to bude stačit. Vylepování komplet celé skříně je docela piplačka a není to ani zrovna nejlevnější (počítej tak 1k na skříň)

Pokud si pořádně zreguluješ větráky, už to ti při absenci HDD přijde velice tiché.
Ono takový 120mm větrák na snížených otáčkách (řekněme na rozumných 500rpm) je tišší, než 2,5' 5400rpm notebookový disk.

ivy bridge by teoreticky jet měly, ale upřímně - je k tomu důvod?
Žádná revoluce se nekoná a pokud by ti nestíhalo Sandy, nebude ti stačit ani Ivy, navíc jestli to bude až za 2-3 roky, tedy až nebude cpu stačit, bude v té době Ivy zastaralé, budou tady zase nové sockety.
Prostě to dopadne podobně jako se sc.775, většinou je vhodnější upgradovat CPU s deskou i RAM, tedy překopat celý základ.
Shevy (12)|5.4.2012 17:35
No mozna jeste mesic pockam s vyberem CPU...pockam si na testy...a uvidim nevypada to nezajimave...libi se me 3770K
alfah4ns (1040)|5.4.2012 21:00
Pokud na PC nespěcháš, tak není důvod ten nákup nějak moc urychlovat.
Počítej s tím, že chvilku potrvá, než se stabilizují ceny "novinek".
Shevy (12)|6.4.2012 00:30
[quote=alfah4ns;498897]Pokud na PC nespěcháš, tak není důvod ten nákup nějak moc urychlovat.
Počítej s tím, že chvilku potrvá, než se stabilizují ceny "novinek".[/quote]

Tak je jasny ze ceny budou malinko vejs libi se me deska Asus 77 Deluxe a CPU i7 3770K No uvidime...vlastne ani za desku neni pevne stanovena cena zatim je to vsechno +- zalezi kdy s tim prijdou...zcetl jsem na zahr forech ze snad 8.4....no nechame se prekvapit....zatim se pry prodava pouze v cine..:)
alfah4ns (1040)|6.4.2012 04:48
Hl. bych tomu chvilku nechal, aby se odchytly mouchy.
U nové platformy člověk nikdy neví, někdy se stane, že se po chvíli stahuje celá platforma a opravuje.
Shevy (12)|7.4.2012 21:49
docela zajimava cena co...?? Jen je zvlkastni ze na ASUS je napsano Coming Soon... ale cena neni uplne nejhorsi...teda jestli bude platit...asi tam cinknu a zeptam se..

http://www.superbiiz.com/detail.php?p=MB-P8Z77VD&c=fr&pid=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxe9c35272df97f94ebf780dc44699d293