Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: PC pro kancelářskou práci v ceně 5 000 - 7 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Apr 2012

Zaměření pro: kancelářskou práci – PC určeno pro Internet, Skype, ICQ apod.

Platforma: Intel
    Operační systém: Nejlépe Win
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Jedná se o PC pro zcela jednoduchou práci (internet, Outlook, Skype, ICQ). Bez OS ideálně do 6000,- Kč. Nicméně OS bude asi nezbytné pořídit (nejlépe Win, PC je určeno pro 80 letou babičku, tudíž Linux nepřipadá v úvahu).
    Mám zatím tuto představu a chtěl bych Vás poprosit o komentáře a názory, zda takto půjde bez problémů, příp. co čím nahradit.
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...0115AU010C1Y01
    Finanční limit je max +/- 8000,- Kč (i s OS). Díky
    Lukas
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

No, jestli nikdy s PC nepracovala, tak je snad celkem jedno, jestli tam bude Linux nebo Windows, to je muj nazor ... jinde asi neusetris

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Za 4k se dá postavit slušný pc který umí i FHD videa.Né celý,ale předpokládám,že disk nějaký 40 nebo 80GB snad dokážeš sehnat za pár stovek a když to naskládáš do bedýnky za 500,- ,tak se taky nic nestane
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011GJ2011HR101

http://www.alfacomp.cz/php/index.php...890UR1NY00000F

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

on treba ten repas od Dellu asi taky nebude spatnej ... http://www.alfacomp.cz/php/product.p...508R0000001IH8 zaruka 2 roky ... urcite bych se toho nebal

Nováček
    Registrace
    Apr 2012

Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
    No, jestli nikdy s PC nepracovala, tak je snad celkem jedno, jestli tam bude Linux nebo Windows, to je muj nazor ... jinde asi neusetris
    Zapoměl jsem dodat, že PC s Win už má, takže právě proto neuvažuji o jiné variantě.

Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
    on treba ten repas od Dellu asi taky nebude spatnej ... http://www.alfacomp.cz/php/product.p...508R0000001IH8 zaruka 2 roky ... urcite bych se toho nebal
    Tohle mě ani nenapadlo. Spíše mám určitou obavu z kupovaných PC v celku, třeba právě kvůli problémům se zárukou, výměnou komponent apod.

Citace Původně odesláno od lavjoy Zobrazit příspěvek
    Za 4k se dá postavit slušný pc který umí i FHD videa.Né celý,ale předpokládám,že disk nějaký 40 nebo 80GB snad dokážeš sehnat za pár stovek a když to naskládáš do bedýnky za 500,- ,tak se taky nic nestane
    FHD v tomto případě s největší pravděpodobností nebude potřeba. Jedinou cestu jak ušetřit vidím právě v tom dát tam nějaký menší disk, případně starší z původního PC.

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    Stejně jako u výše navrhovaného repasu, mám u těchto PC obavu z toho, že do nich nemůže člověk jen tak vlézt a něco vyměnit, aniž bych přišel o záruku. Navíc jakákoli oprava znamená přijít na určitou dobu o celé PC. Možná se mýlím, ale tak nějak to mám uvízlé v hlavě.

Samozřejmě pokud by jste měli jiné (lepší) zkušenosti s kupovanými značkovými PC, pak bych o něčem takovém asi uvažoval, přeci jen pro tu základní činnost bude stačit asi opravdu cokoli.

Díky za názory

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od bossik Zobrazit příspěvek
    Tohle mě ani nenapadlo. Spíše mám určitou obavu z kupovaných PC v celku, třeba právě kvůli problémům se zárukou, výměnou komponent apod.

Stejně jako u výše navrhovaného repasu, mám u těchto PC obavu z toho, že do nich nemůže člověk jen tak vlézt a něco vyměnit, aniž bych přišel o záruku. Navíc jakákoli oprava znamená přijít na určitou dobu o celé PC.
    Pokud se něco porouchá v doma skládaném kompu, je také ze hry.
    Právě jednoduchost reklamace je podle mě hlavní výhodou hotových PC. V případě poruchy se neřeší, čím by to mohlo být a co by se mělo reklamovat. Výrobce se nemůže vymlouvat na nekompatibiltu komponent. Prostě to neběhá, jak má,tak nate a něco s tím proveďte!
    Navíc, IMHO se už dnes na hotová PC nedávají záruční samolepky. Maximálně může být aktivní CI (case intrusion) a to se snad dá v BIOSu deaktivovat.

Podobná témata

1. PC pro kancelářskou práci v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od TondaBobr v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 10-02-2014, 18:32
  2. PC pro kancelářskou práci v ceně 17 500 - 20 000 Kč
    Od playman v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 18-10-2010, 17:40