Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: příručka pro zacházení s externími disky

Nováček
    Registrace
    Apr 2012

Dobrý den,
    potřeboval bych pár rad, jak zacházet s externím diskem (nebo pokud víte o nějakém odkazu).
    Otevřel jsem si totiž utilitu, co čte S.M.A.R.T data o pevných discích a zhrozil jsem se nad stavem svého poměrně nového externího disku.
    Jsem seriálový maniak a tak jsem si pořídil Seagate Expansion 3000GB, USB 3.0 a mám ho neustále připojený, protože si z něj pouštím stažené seriály.
    Ashampoo HDD control 2 mi ale hlásí 82% zdraví, 74% výkon a momentálně 51°C, což jsou parametry, které byc po době provozu 461 hodin rozhodně nečekal! Kupoval jsem ho 23.ledna a sliboval jsem si od něj roky života.
    Případně existují nějaké alternativy, když chci mít nějaké větší datové úložiště s daty pořád při ruce?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Tak udaje na prvni pohled nepusobi moc dobre, ale kompletni vypis SMART by pomohl vice, nez procenta zdravi a vykonu.
    Pro porovnani par let stary WD 6400AAKS s provozem pres 13 tisic hodin ukazuje hodnoty 94 a 95 %.
    50 stupnu je docela dost, pasivne chlazeny (tzn. nijak) disky mivaj kolem 40, i kdyz asi zalezi na boxu..
    Tak kdybys mohl dodat komplet SMART vypis, bylo by to asi lepsi a slo by hledat konkretni problemy..

Nováček
    Registrace
    Apr 2012

Tak tady jsem to nahrál do přílohy, ale asi i naprostý laik jako já, vidí, že bude problém v té teplotě.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: smart.jpg 
Zobrazení: 160 
Velikost: 123.4 KB 
ID: 24681  

Podobná témata

1. Pevné disky, optické mechaniky: Disky
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 24-04-2012, 13:39
  2. Příručka k záchrannému disku KIS11
    Od dedeky v sekci Antiviry a bezpečnost