reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

příručka pro zacházení s externími disky

18382DG (2)|3.4.2012 15:32
Dobrý den,
potřeboval bych pár rad, jak zacházet s externím diskem (nebo pokud víte o nějakém odkazu).
Otevřel jsem si totiž utilitu, co čte S.M.A.R.T data o pevných discích a zhrozil jsem se nad stavem svého poměrně nového externího disku.
Jsem seriálový maniak a tak jsem si pořídil Seagate Expansion 3000GB, USB 3.0 a mám ho neustále připojený, protože si z něj pouštím stažené seriály.
Ashampoo HDD control 2 mi ale hlásí 82% zdraví, 74% výkon a momentálně 51°C, což jsou parametry, které byc po době provozu 461 hodin rozhodně nečekal! Kupoval jsem ho 23.ledna a sliboval jsem si od něj roky života.
Případně existují nějaké alternativy, když chci mít nějaké větší datové úložiště s daty pořád při ruce?
Gouranga (699)|3.4.2012 16:25
Tak udaje na prvni pohled nepusobi moc dobre, ale kompletni vypis SMART by pomohl vice, nez procenta zdravi a vykonu.
Pro porovnani par let stary WD 6400AAKS s provozem pres 13 tisic hodin ukazuje hodnoty 94 a 95 %.
50 stupnu je docela dost, pasivne chlazeny (tzn. nijak) disky mivaj kolem 40, i kdyz asi zalezi na boxu..
Tak kdybys mohl dodat komplet SMART vypis, bylo by to asi lepsi a slo by hledat konkretni problemy..
18382DG (2)|3.4.2012 16:36
Tak tady jsem to nahrál do přílohy, ale asi i naprostý laik jako já, vidí, že bude problém v té teplotě.
smart.jpg