reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

K čemu používáte počítač?

psychosalam (42)|5.4.2012 10:44
kouknul jsem do sekce - LCD monitory , prohledl 3 strany zpatky a tak mi napada jedna otazka: je tu vubec nekdo, kdo pouziva PC pocitac na neco jineho nez na hrani her? Ja nemam hry zadny a moje posledni hra (a prvni take) byla Lazzy Larry v roce 1987. Jinak PC pouzivam pro CAD , vyvoj v elektronice, kde mam graficky program EdwinXP a nekolik simulacnich programu pro elektroniku a materialovou analyzu. Pouzivam 17" monitor s rozlisenim 1280x1024 od Sony s vybornym kontrastem. A plne to staci, protoze CAD ma rozliseni tisicinu milimetru. A staci to i pro zobrazovani obrazu z mikroskopu, ktery k tomu mam napojeny, protoze ten ma kameru na 12 megapixelu. Kdyz tu ctu , jak lidi chteji monitor 26", mi napada, z jake vzdalenosti na to koukaji? Vzdyt ty monitory, ackoliv maji 26", stejne nemaji zadne extra rozliseni.

Takze jestli tu je nekdo, kdo pouziva PC k necemu jinemu nez hrani her, se ozvete. Jen tak by mne to zajimalo.
looplo (128)|5.4.2012 10:53
Ja PC pouzivam prevazne na praci v CADu, sledovani filmu, obcas hrani her a pak "takové to domácí brózdání na internetě"... monitor mam 23"-FullHD a na vse vyse zminene je to jen pohodlny... a teda tech 1950x1080 se mi zas tak jako mizerny rozliseni nezda...
Zoidik (1405)|5.4.2012 11:22
V práci samozřejmě na práci (office, IS, vyjmečně CAD) 15,6" ntb + 24" druhý monitor.
Doma brouzdání po netu, office, občas CAD, Pinancle a měl bych se pustit do převodu LP->MP3 a občas hraní her.
alfah4ns (1040)|5.4.2012 13:00
Mám jen notebook + externí LCD. PC je u rodičů, používám jen na zálohy.
Ntb používám na:
- přístup k internetu
- projekty a práce do školy, tedy CAD, výpočtové prg, kancelářské prg.
- úprava domácích foto
- občas, jednou za uherský roh, digitalizace a následná úprava domácího videa z miniDV kamery.
- hry jen výjimečně, spíše ty starší (občas si zajezdím collina 2005 a tím to pomalu končí...)

btw. k těm LCD:
- mám 20' 1680x1050, koukám na to z necelého metru.
- 5:4 bych už nechtěl, nedají se používat dva dokumenty vedle sebe. Možná jako sekundární LCD. U primárního bych byl ochoten ustoupit max k 4:3 v případě 1600x1200, ideální se mi ale pořád jeví 16:10 s 1920x1200, pixelů v CAD není nikdy dost, na tom se už dá čitelně zobrazit celá A3, příp. velká část A2. O 3D ani nemluvím, stačí trochu větší dopodrobna vymodelovaná sestava a člověk aby uzoomoval myš k smrti :D

btw2. je třeba uvědomit si, že 24' FHD je ve skut. skoro stejně vysoká, jako 19' 5:4.
hugostieglitz (907)|5.4.2012 21:09
práce arcon 9 +tiller(design obkladů a dlažeb vizualizace koupelen bazénů atd)

jelikož mám destiletýho kluka tak hry,a poslední dobou mám koníčka fl studio