reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

mobilni internet a lokalni sit

psychosalam (42)|5.4.2012 15:48
ma nekdo znalost, jak vyresit pripojeni lokalni site do Internetu pres mobilni spojeni ? Drive jsem mel pevnou linku na Radiokomunikace. Ty presly pod TMobile a pevna linka sla do haje. TMobile ji nedokazal udrzet v chodu takze mi ji odpojili. Nezbylo nez prejit na mobilni sit Vodafonu. Jenze od te doby mi jede internet jen na PCcku a vse co je na lokalni siti za PCckem pres router, se do Internetu nedostane. Vodafone sice prodava jakysi interface, ktery se pripoji na lokalni sit a do onoho interface se zastrci mobilni USB adapter pro internet. Jenze stejne to nefunguje. Je to jen nahrada kdyz pocitac nema USB, ale pouze ethernet. Napadl mi nejaky router, do ktereho by se zasunul USB mobilni adapter od Vodafone, jenze Vodafone nic takoveho nema a tamni teenagersti odbornici netusi jak toto vyresit.
Dojigiri (1629)|5.4.2012 20:07
Jak, za PCčkem přes router? Jakože takhle?

PC s mobilnim adapterem ----> router ----> PC2, PC3, ...

Tj. PC s mob. adaptérem zapojeny do WAN portu routeru, ostatni PC do LAN portu routeru?

V tom případě na PC s mobilním adaptérem zapnout sdílení připojení k internetu na síťovým rozhraní přidělenýmu mobilnímu připojení (v nastaveních sítě to bude pravděpodobně vidět jako USB modem).

Pokud jsou všechny PC na LAN portech routeru, navíc vypnout na routeru DHCP (před nastavením sdílení připojení), protože DHCP serverem se pak stane PC sdílející internet a tloukly by se ty 2 DHCP navzájem (pokud je PC sdílející internet na WAN portu, naopak DHCP routeru nevypínat, protože tam jsou pak obě sítě navzájem oddělený a probíhá tam překlad NAT).
zsdx (2098)|6.4.2012 10:05
Tak vymen router za jiny (s podporou 3G).
r34ktor (7477)|6.4.2012 11:54
Sharing dock od Vodafonu tedy máš, nebo ne?
psychosalam (42)|6.4.2012 15:30
sharing docx nemam, pujcili mi ho gratis na vyzkouseni, protoze sami nevedeli, jestli to bude chodit nebo ne. Tak jsem si s tim hral vikend a jeste az do utery. Vysledek byl, ze lokalni sit to nezprovozni.
Chtelo by to nejaky router, ktery ma USB port do ktereho se zaune ta vodafonska usb zastrcka co v ni je simka. Jenze takovy router vodafone neprodava. Aktualne tu mam jen DrayTek wifi / adsl router, od kteryho je odpojeno adsl.
zsdx (2098)|6.4.2012 15:47
[quote=psychosalam;498979]Chtelo by to nejaky router, ktery ma USB port do ktereho se zaune ta vodafonska usb zastrcka co v ni je simka. Jenze takovy router vodafone neprodava.[/quote]

Vodafone ne, ale spousta dalsich ano! Viz prispevek c.3 (to podtrzene v nem je odkaz, na ktery se da kliknout ;)) Jinak se delaji i routery, do kterych das jen SIMku, ale ty stoji od 3t vejs.
r34ktor (7477)|6.4.2012 18:15
[quote=psychosalam;498979]sharing docx nemam, pujcili mi ho gratis na vyzkouseni, protoze sami nevedeli, jestli to bude chodit nebo ne. Tak jsem si s tim hral vikend a jeste az do utery. Vysledek byl, ze lokalni sit to nezprovozni.[/quote]
Dock mám, a sdílení přes něj normálně funguje. Jde vlastně o jednoduchý router v netradičním balení. K připojení více PC přes LAN je pochopitelně potřeba switch (samotné zařízení má jen jeden port).

[quote=psychosalam;498979]Chtelo by to nejaky router, ktery ma USB port do ktereho se zaune ta vodafonska usb zastrcka co v ni je simka.[/quote]
Dobrou zkušenost mám s TP-LINKy. Ať už zvolíš cokoli, před koupí si ověř, zda vybraný router podporuje modem, který máš k dispozici.