reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

oprava monitorov hp

vengeance (2)|5.4.2012 17:24
Zdravim vsetci

prosim pozna niekto nejaky kvalitny servis monitorov HP? najlepsie v okoli poprad presov kosice
alebo napr vymena kus za kus typu Vymen staru za novu
resp iny navrh

dakujem
robky (3195)|5.4.2012 18:43
vengeance (2)|5.4.2012 22:23
dakujem

skusim to este raz )))
naposledy ma odbili
mozno teraz zdvihne telefon niekto iny
odb (505)|8.4.2012 23:20
aku chybu ma ten pokazeny monitor (aky je to typ)? Venujem sa amatersky opravam pocitacoveho hardveru a ak nikde nepochodis rad sa na neho pozriem (som z okolia presova). Niekedy su to banalne poruchy,ktore sa daju lahko a rychlo opravit. Skoda vyhadzovat, ak sa to da opravit. Dnes sa malo co opravuje a je to skoda. Ak sa aj nedaju opravit, tak niektore casti sa daju pouzit ako nahradne diely.
9z9 (11)|3.5.2012 16:09
Nevim jaky monitor a jakou zavadu autor ma, ale ja mam vadu na napajecim PCB u monitoru HP2475w a servis mi bohuzel oznamil, ze vyrobce na tyto monitory zadne nahradni dily (mimo panelu, at jsem korektni) nedodava a ze se oprava deje vymenou za novy kus. Protoze mi monitor ale odesel cca 3 mesice po zaruce, tak mam smolika.

Nevim jak jsou na tom jini vyrobci (Dell, Samsung), ale me tento pristup dost vytocil. Monitor za 12k s najetyma 3500 hodinama na vyhozeni :-(.

O opravu se pokoujsi jeden kutil, dve vadne soucastky uz vymenil, vzdy se ale dostal jen k dalsi vadne. V tuto chvili se ceka na nejakou soucastku z ciny.
odb (505)|4.5.2012 12:26
[quote=9z9;501897]Nevim jaky monitor a jakou zavadu autor ma, ale ja mam vadu na napajecim PCB u monitoru HP2475w a servis mi bohuzel oznamil, ze vyrobce na tyto monitory zadne nahradni dily (mimo panelu, at jsem korektni) nedodava a ze se oprava deje vymenou za novy kus. Protoze mi monitor ale odesel cca 3 mesice po zaruce, tak mam smolika.

Nevim jak jsou na tom jini vyrobci (Dell, Samsung), ale me tento pristup dost vytocil. Monitor za 12k s najetyma 3500 hodinama na vyhozeni :-(.

O opravu se pokoujsi jeden kutil, dve vadne soucastky uz vymenil, vzdy se ale dostal jen k dalsi vadne. V tuto chvili se ceka na nejakou soucastku z ciny.[/quote]


to je bezny postup asi u vsetkych firiem a zvykni si na takyto postup. To je dan za lacny HW a vysoku cenu prace. Dnes sa opravy, hoc by boli jednoduche, nerobia. Musia sa drzat nahradne diely, skolit ludia a cele to manazovat. Rolu tu hra aj dlzka takejto opravy. Neoplati sa im to a je to aj jednoduchsie neopravovat. Je to po zaruke, mas smolu, nieje tu nikto, kto by ti to opravil (neratam nadsencov a domacich kutilov), hoci to je mozne opravit.
Rukami mi presla kopa zakladnych dosiek, monitorov, routrov,... kde boli trivialne problemy. Najst servis, ktory by to bol ochotny opravit je vseobecne problem. A ak niekto je ochotny, tak cena opravy je vysoka. Bezny clovek, ktory si to nevie opravit, je jednoducho nuteny vyhodit to.
9z9 (11)|4.5.2012 12:35
Chápal bych to u totálního lowendu za 3000Kč, ale ne u rádoby "poloprofi" monitoru za 12k. A cena práce je drahá? V tom případě si rád počkám na opravu přímo v Číně ;-). Případně by přece stačilo, kdyby výrobce sám o sobě držel náhradní díly - nemusí jimi předem zásobovat všechny své servisy. Pravda, stejně jsem dopadl i u ETY - milá paní mi oznámila, že se jim kvůli jedné součástce (imho v ceně 3Kč) nevyplatí držet nic skladem. Takže 2 měsíce po záruce šel mixér za 1200Kč do koše. Já tudle dobu vážně nechápu - zákazník je póvl a hlavně když platí. Mno nic, nechal jsem se ale trochu unést, za což se omlouvám.

Od napsání mého předchozího příspěvku jsem si dohledal, že Dell se chová opravdu stejně (a to i u modelů za 20-30k).
TV77 (3)|21.6.2012 20:33
[quote=9z9;501897]Nevim jaky monitor a jakou zavadu autor ma, ale ja mam vadu na napajecim PCB u monitoru HP2475w a servis mi bohuzel oznamil, ze vyrobce na tyto monitory zadne nahradni dily (mimo panelu, at jsem korektni) nedodava a ze se oprava deje vymenou za novy kus. Protoze mi monitor ale odesel cca 3 mesice po zaruce, tak mam smolika.

Nevim jak jsou na tom jini vyrobci (Dell, Samsung), ale me tento pristup dost vytocil. Monitor za 12k s najetyma 3500 hodinama na vyhozeni :-(.

O opravu se pokoujsi jeden kutil, dve vadne soucastky uz vymenil, vzdy se ale dostal jen k dalsi vadne. V tuto chvili se ceka na nejakou soucastku z ciny.[/quote]

Zdravím,

podařilo se ti 2475w nakonec nějak zprovoznit? Ptám se proto, že mne zřejmě postihla stejná, nebo velmi podobná závada - powerboard nepracuje správně, tiká v něm a na výstupu chybí potřebné napětí. Defekt nastal skokově z naprosto bezproblémového stavu k naprosté nefunkčnosti. :cry

I když bude třeba problematické až nemožné sehnat nový Powerboard u autorizovaného servisu, našel jsem na internetu několik nabídek naprosto totožného Powerboardu za přijatelnou cenu. Takže zvažuji možnosti dalšího postupu :)

TV
Kozouš (500)|21.6.2012 22:55
Zdravím, víte o nějakém kutilovi z OL/Přerova?
Mám tu ViewSonic VP2030b, který nezobrazuje obraz (v os se hlásí, kontrolka svítí), je po recapu ale nepomohlo to. Já už nevím co dál.

Taky monitor za 16k a těsně po záruce jednoho dne zhasl.:angry
9z9 (11)|22.6.2012 06:28
TV77: tikání (u mě bych to nazval tiché cvakání) jsem měl taky. Kutil asi stále kutí - koupil jsem si nový monitor a na opravu tohoto HP nespěchám (když člověk čeká 3-4 týdny na součástku z Číny, kterou pak hned zase spálí a čeká znova, tak už si zvykne :-D). Aktuální informace je ta, že má vše potřebné, ale tipuju, že to ještě nesložil.

Já tehdy hledal napájecí desku po celém internetu, ale neúspěšně. Můžeš nahodit odkaz na tebou nalezené?
TV77 (3)|22.6.2012 10:32
[quote=9z9;507311]Já tehdy hledal napájecí desku po celém internetu, ale neúspěšně. Můžeš nahodit odkaz na tebou nalezené?[/quote]

Poslal jsem ti soukromou zprávu.
r34ktor (7477)|22.6.2012 14:08
[quote=Kozouš;507288]Zdravím, víte o nějakém kutilovi z OL/Přerova?
Mám tu ViewSonic VP2030b[/quote]
http://www.sil.cz/ (Ostrava)
http://www.csystem.cz/ (Olomouc, Ostrava, Brno)
Kozouš (500)|29.7.2012 13:32
Dík, ale obávám se, že recapované LCD mi do servisu nevezmou...:rolleyes:
Fox_25 (613)|29.7.2012 18:16
A recap proběhl nějak špatně nebo tam byla plomba? Zeptal bych se spíš na diy fóru zda by to byl ochoten někdo opravit. Já mám třeba diy zesilovač který je zvukově velmi kvalitní jen jej stavěl idiot z pajc součástek což jsem netušil. Zesilovač samozřejmě umřel, ale moderátor z audiowebu mi jej opravil. Klasické opravny se tímto samozřejmě zabývat nechtěly protože z toho koukalo dost práce vzhledem ke konstrukci.
Kozouš (500)|30.7.2012 11:53
Plomba přímo ne, nicméně stejně lcd bylo v záruční opravě takže ať už tam byla předtím jakákoliv, poté tam už nebyla, navíc byla vylomena jedna pacička držící zadní kus plastu - tak to přišlo ze servisu tak sem to neřešil.
Recap proběhl úspěšně, nafouklé kondíky vyměněny + všechny na řídícím pcb - ostatní na dalších pcb jsou vizuálně OK, ovšem lcd nenaběhne přestože po přivedení signálu zezelená kontrolka. V os jej "vidím", takže bych řekl že asi něco bude s podsvícením nebo s Backlight board... jelikož nemám vybavení na proměření, jediná možnost pro mě je zkanibalizovat totožné které má např ko display. Ač uz přes rok spamuju různá fóra a inzertní servery nikde není žádné k sehnání.