reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozsirenie siete cez Bridge

QL60 (30)|5.4.2012 19:03
Zdravim
Mam ADSL Router Zyxel a ako bridge je Asus router v bridge mode.

Zapojenie je ako tak v pohode ale problem je ze vzdy sa pripaja na silnejsi signal bohuzial signal povodneho routeru je dost blby a vytvara spicky, prilozeny print screen.
Vzdy ked skoci na spicku sa prepne nan a samozrejme ked spicka spadne nachvilu padne spojenie pokial sa prepne na bridge nejake napady?

Po pripade nejaky inteligentny navrh ako resp. cim ho zatienit a uplne eliminovat zvysok signalu. Vopred dik za rady a ochotu :)
Untitled.jpg
mech13 (5526)|5.4.2012 20:27
No nejak uplne si nejsem jisty, jestli chapu tu topologii site...

Modem zyxel, ktery je zaroven i jako AP (access point) je pripojen k internetu, k nemu dratem ASUS a ten je taky jako AP? Takze mas dve AP?

Nebo je ten asus jako klient?

Temer na vsech routerech se da v nastaveni uplne vypnout WLAN rozhrani, pripadne odsroubovat antenu... Pokud se neda WLAN vypnout a antena je napevno, tak obalit alobalem nebo necim podobnym, idealne kovovym (cokoliv co se v mikrovlnce hodne rychle zahriva brani signalu)
QL60 (30)|5.4.2012 20:50
No na zyxel je napojeny len desktop v jednej casti baraku a Asus mam ako bridge na pokrytie/zosilnenie signalu (bezdrotovo zapojeny ) na zvysok baraku aby som nemusel tahat cez 15m kable cez barak, nakolko ten zyxel ma dost mizerny dosah-Tsystems srot.

aby som mohol vypnut AP na Zyxeli musel by som aj tak stale tahat cez cca 10m kable :P